הג'וב החדש של זליג רבינוביץ'? הוצג כ"מנהל החדשות" של רשות השידור

רבינוביץ' משמש כיום עוזר למנכ"ל, אך במסגרת עתירה שהגישה אגודת העיתונאים בירושלים, באמצעות עו"ד אילן בובמך, לבית הדין לעבודה התברר כי הוא נושא בשורת תפקידים נוספים ברשות

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

האם נמצא תפקיד חדש לזליג רבינוביץ' ברשות השידור שבמסגרתו הוא אחראי על כל החדשות ברשות? רבינוביץ', שמשמש רק כעוזר למנכ"ל הרשות יוני בן מנחם אך בפועל נחשב האיש החזק ברשות, הוצג כ"מנהל חדשות רשות השידור הטלוויזיה והרדיו" – וזאת במסגרת ארוחת הערב הממלכתית במשכנו של נשיא המדינה במרץ. מדובר על תפקיד שכלל אינו קיים ברשות השידור.

רבינוביץ' משמש כיום עוזר למנכ"ל, אך במסגרת עתירה שהגישה אגודת העיתונאים בירושלים, באמצעות עו"ד אילן בובמך, לבית הדין לעבודה התברר כי הוא נושא בשורת תפקידים נוספים ברשות: נציג המנכ"ל לשיחות עם הוועדים ברשות השידור; ראש צוות ההקמה של ערוץ החדשות החדש של רשות השידור; האחראי על יישום הרפורמה; ראש צוות ההקמה של חטיבת הניו-מדיה; דירקטור בקרן ידע; מ"מ מנהל ערוץ 1 בפועל; ותפקידים נוספים.

אגודת העיתונאים מנהלת נגד רבינוביץ' מאבק משפטי, ובהחלטה בהסכמה בבית הדין נקבע כי ייאסר על רבינוביץ' לעסוק כלל בתחומי ניהול או כוח אדם, וזאת בין השאר על רקע חוסר בהשכלה מספקת לעסוק בתחומים אלה וחוסר ניסיון. האגודה הגישה בקשה לביזיון בית הדין נגד רבינוביץ' בטענה כי בפועל הוא ממשיך לנהל תחומים רבים ברשות, אך בית המשפט לא קיבל את בקשת הביזיון והתיק העיקרי ממשיך להתנהל.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

זליג רבינוביץצילום: רפי קוץ

ECI מפטרת כ-250 עובדים - כרבע מעובדיה בישראל

הילדים שלכם נרדמים בלימודי מדעים? הטאבלט הישראלי שיעיר אותם

במקביל, לאחרונה שיגרה אגודת העיתונאים מכתב לשר התקשורת גלעד ארדן שבו מחתה על הכוונה למנות את רבנוביץ' ליו"ר ועדת המדרוג למדידת הרייטינג בטלוויזיה. לטענת האגודה, רבינוביץ' חסר כל הכשרה בתחום ומדובר במינוי במחטף.

בארוחת הערב הממלכתית לאובמה הוזמנו נציגים בכירים של התקשורת הישראלית, כולם נושאים בתפקידים בכירים: עורך "ידיעות אחרונות" רון ירון; עורך "הארץ" אלוף בן; עורך "ישראל היום" עמוס רגב; עורך Ynet (לשעבר) יון פדר; מנכ"ל רשת אבי צבי; מנכ"ל קשת אבי ניר; מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס; מנכ"ל ערוץ 10 רפי גינת; מנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז; ומפקד גל"צ ירון דקל.

לרשות השידור התאפשר להביא שני נציגים מטעמם לאירוע. מנכ"ל הרשות, יוני בן מנחם, היה באירוע, וככל הנראה היה אמור להשתתף גם מנהל תחנות קול ישראל, מיקי מירו. כאמור, רבינוביץ' הוצג ברשימת המשתתפים בתפקיד שאינו קיים ברשות השידור, "מנהל החדשות", ובמסגרת תפקיד זה נכח במקום.

רשות השידור ורבינוביץ' סירבו לענות לשאלות האם אכן מונה רבינוביץ' לתפקיד חדש, ואם לא מדוע הוא הוצג בתפקיד זה ברשימת המשתתפים. מהרשות נמסר: "לרשות השידור לא ידוע על מה מדובר ומי העביר את המידע הלא מדויק, בלשון המעטה. פרט לזאת, מציע רבינוביץ' לכתב להפסיק להתעסק ברכילויות חסרות שחר, אשר מופצות על ידי גורמים בעלי עניין, ולהביא ידיעות מכובדות ומדויקות כיאה לעיתון כלכלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר