לפיד פסל עצמו מלדון ב-HOT, אך מעורב ברפורמה ברשות השידור

שר האוצר נמנע מטיפול במשבר בחדשות המקומיות משום שבעבר הגיש תוכנית בחברת הכבלים, אך במקביל משתתף בדיונים על הרפורמה ברשות השידור - שגם בה הגיש תוכנית

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

האם שר האוצר, יאיר לפיד, שמאחוריו קריירה ארוכה בכלי התקשורת, יכול להיות מעורב בקבלת החלטות על התחום? בשלב זה, מדיניותו של השר נראית לא עקבית: לפיד פסל עצמו מלדון בנושאים הקשורים לחדשות המקומיות של HOT, משום שהגיש בה תוכנית בעבר, אך במקביל הוא מעורב בדיונים רחבים הנערכים במשרד האוצר בנוגע לעתידה של רשות השידור, אף שגם בה הגיש תוכנית.

סוגיית החדשות המקומיות המשודרת בכבלים ובלוויין הגיעה היום לשפל כאשר כ–100 עובדי המהדורה קיבלו מכתבי פיטורים. החוק המאפשר את המשך שידור המהדורה על חשבון תקציב המדינה ב-18.6 מיליון שקל יפוג בסוף יולי, ולכן חברת ההפקה קודה תקשורת נאלצה לפטר את העובדים.

בקודה פנו בשבועות אחרונים ללפיד וביקשו ממנו להתערב כדי לקדם הצעת חוק להארכת פעילות החדשות המקומיות. גם ועדי העובדים בכלי התקשורת פנו אליו באופן אישי, וכתבו לו: "אל תהיה זה שדווקא בקדנציה שלו נסגר כלי תקשורת. היית אחד מאתנו. אתה מכיר את מצב העיתונות היטב ומבין טוב יותר מכל הפקידים המשרתים תחתיך ומכל חברי הממשלה את המשמעות של סגירת כלי תקשורת".

כתבות נוספות באתר TheMarker

פרויקט הסעת ההמונים במרכז נדחה ב-5 שנים

נמאס לכם לשלם מאות שקלים ל-HOT או ל-yes? תפתחו אפליקציה, התוכנית מתחילה

ואולם לפיד הבהיר לאנשי החדשות המקומיות כי אינו יכול לטפל בנושא בשל עברו כעיתונאי, ולכן הפנה את הפניות לסגנו, ח"כ מיקי לוי. בלשכת האוצר הבהירו אתמול כי השר אכן הודיע שלא יטפל בחדשות המקומיות, מכיוון שבעבר הגיש תוכנית ב–HOT, ולמען משנה זהירות ביקש מלוי לעסוק בנושא.

לפיד אכן הגיש תוכנית ראיונות בערוץ 3 ב–HOT ב–1997–1999, אבל לפני כן הגיש במשך ארבע שנים תוכניות אירוח ברשות השידור. בלשכתו מסרו כי הוא אכן השתתף בישיבה שעסקה ברשות, והוא ימשיך לעסוק בכך ככל שיידרש.

יאיר לפיד

השאלה המרכזית היא האם לפיד יפסול עצמו גם מלדון בכמה רפורמות מהותיות הנוגעות לשוק התקשורת ולגופי הרגולציה ושרלוונטיות לערוצי הטלוויזיה המסחריים שבהם עבד: רשת, חדשות 2 ‏(שבבעלות קשת ורשת‏), וקבוצת ידיעות אחרונות - שיש לבעליה נוני מוזס אינטרסים רבים בשוק התקשורת המקומי.

בין השאר עומדות על הפרק סוגיות כמו איחוד גורמי הרגולציה בין הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין, שהיא בעלת השלכות תקציביות, וכן הכנסת תחרות לכבלים והלוויין בהרחבת מערך עידן פלוס והכנסה של מתחרים חדשים. בלשכתו של שר האוצר לא הבהירו אתמול מה תהיה המדיניות של לפיד בנוגע לעיסוק בסוגיות אלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?