ועדת אתיקה תקבע אם דוברי משרדי הממשלה פעלו בניגוד לקוד האתי

הוועדה החדשה תוקם כחלק ממהלך של דוברי המשרדים הממשלתיים לאמץ קוד אתי חדש

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

ועד אתיקה חדשה תוקם ותעסוק בהתנהלות הדוברים של משרדי הממשלה. הוועדה תוכל לקבוע כי דובר משרד ממשלתי הפר את הקוד האתי החדש של הדוברים, ותהיה רשאית לפרסם את החלטתה ולהעביר עותק למשרד הממשלה ולנציבות שירות המדינה.

הוועדה החדשה תוקם כחלק ממהלך של דוברי המשרדים הממשלתיים לאמץ קוד אתי חדש. הדוברים אישרו אתמול בישיבה מיוחדת במשרדי לשכת העיתונות הממשלתית את הקוד החדש, שאמור להסדיר יחסיהם מול העיתונאים. הקוד גובש בידי צוות מומחים שבראשו עמד ניצן חן, מנהל לע"מ.

כך למשל, הקוד האתי החדש קובע כי הדובר יקפיד על דיוק בעובדות ושמירה על אמינות המידע, ולא יפיץ ביודעין מידע שאינו אמת ואם נודע לו שעשה כן בשוגג, יעשה לתיקון המעוות בהקדם האפשרי. על הדוברים גם להימנע מעירוב ענייניהם האישיים ולא לנצל לרעה את תפקידו למטרות שאינן לצורך הנדרש למילוי תפקידו.

ניצן חן

על דוברי משרדי הממשלה ייאסר גם לעסוק בעניינים פוליטיים של הממונים עליו, ולהימנע מפרסום ומהפצת מידע בעל אופי מפלגתי או אישי ו"מכל פעולה שיש בה אפילו מראית עין של אלה".

ועדת האתיקה החדשה שתוקם תכלול חמישה חברים - שני נציגים מפורום הדוברים, שני נציגי ציבור ונציג לשכת העיתונות הממשלתית. יו"ר הוועדה ייבחר מבין חבריה.

חן מסר: "העובדה שמדובר במהלך וולנטרי שבו הדוברים עצמם הם שביקשו ליצור את הקוד האתי והחליטו פה אחד לאמצו היא תעודת כבוד למערך הדוברות הממשלתי. הדובר הוא הפנים של המשרד והוא מייצג את הגוף אותו הוא מדברר ואת הממשלה ולכן הוא חייב להיות מזוהה עם יושרה, ענייניות והגינות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?