רוחות מלחמה ברשות השנייה: היו"ר איים לסלק את היועמ"ש עם מאבטחים

בדיון התקיים סביב אישור מינויו של שי באב"ד למנכ"ל הרשות השנייה, לאחר המלצת שר התקשורת גלעד ארדן ואישור ועדת ברנר, הורה אבישר ליועצת המשפטית הילה שמיר לצאת מהדיון, אך היא סירבה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

יו"ר הרשות השנייה, אילן אבישר, הורה היום (ב') ליועצת המשפטית של הרשות, הילה שמיר, לצאת מדיון שהתקיים במועצה. לאחר ששמיר סירבה לצאת, איים עליה אבישר כי יזמין מאבטחים שיוציאו אותה בכוח. בסופו של דבר שמיר השתתפה בדיון, לאחר חוות דעת של סגן היועמ"ש אבי ליכט שהורה כי עליה להשתתף בו, ובגיבוי חברי המועצה.

הדיון התקיים סביב אישור מינויו של שי באב"ד למנכ"ל הרשות השנייה, לאחר המלצת שר התקשורת גלעד ארדן ואישור ועדת ברנר. מינויו של באב"ד אושר במועצה, ולאחר אישור הממשלה הוא אמור להיכנס לתפקידו בתחילת יוני. מאוחר יותר אמורה המועצה לקיים דיון עם ראשי חברות החדשות סביב פרשת עמנואל רוזן.

הרוחות סערו היום לא רק סביב הדיון עצמו, אלא בין השאר סביב יחסים מעורערים בצמרת הרשות ומאבקי כוחות בין הצדדים, בין השאר על רקע כוונת שר התקשורת למזג את הרשות השנייה עם מועצת הכבלים והלוויין תחת משרד התקשורת. אחד הוויכוחים האחרונים היה בין כמה מחברי מועצה והנהלת הרשות לבין אבישר סביב תקציב ההפקות של הרשות השנייה. חברי מועצה הביעו התנגדות נחרצת למהלך של אבישר לעיכוב אישור פרוטוקול של הוועדה לפיתוח תקשורתי שדנה בנושא.

לפני כמה חודשים החליטה הוועדה, בראשות חברת המועצה מירב אלוש-לברון, להעביר את תקציב ההפקות בהיקף של כ-3 מיליון שקל לסרטים על נשים חרדיות, ערביות ואתיופיות. המלצה בעניין התקבלה פה אחד בוועדה. ואולם יו"ר המועצה, אילן אבישר, החליט להקפיא את ההחלטה ולקיים דיון מחודש בעניין במועצת הרשות השנייה. במקביל, סירב אבישר לאשר את פרוטוקול הדיון של הוועדה, ולכן ההחלטות עוד לא יושמו.

אילן אבישר

במכתב ששיגר אבישר לחברי המועצה הוא טען כי "הפרוטוקול של ישיבת הוועדה לפיתוח תקשורתי עוד לא אושר. יש גרסה של מירב, וכעת היא צריכה לעבור אישורים שלי, של ההנהלה ושל הייעוץ המשפטי. לא פעם עם מירב, אישור פרוטוקול כרוך בבדיקה יסודית של תמליל הישיבה. זיהיתי בעיה שיש ללבן אותה מול יו"ר הועדה". אבישר גם טען כי יש בעיות עם תקציבי ההפקה מכיוון שהם מבוססים על תקציבים שאמורים להגיע בהמשך מהאוצר.

אלא שהיועצת המשפטית, הילה שמיר, סתרה את דבריו של אבישר ושיגרה מייל לחברי המועצה שבו הודיעה כי "לפרוטוקול דיוני ועדות אין 'גרסאות' שונות. כתבתי במהלך הדיון של הוועדה לפיתוח תקשורתי את כל ההחלטות שהתקבלו בכתב ידי ולאחר מכן הן הוקלדו על ידי הדס והועברו אלי לבדיקה נוספת. הערותיי לאחר ההקלדה הועברו לפני כחודש וחצי, ב-17 במארס. מכאן, שהפרוטוקול אינו נדרש לכל אישור משפטי נוסף".

עוד כתבה שמיר בנוגע להתחייבות האוצר להעברות כספים כי "זהו נושא פתוח זה כמה שנים, שככל הנראה לא ייפתר בחודשים הקרובים ולפיכך אינו רלוונטי בשלב זה לתקציב 2013".

גם מבקר הפנים של הרשות השנייה הגיב וכתב כי "הפרוטוקול האחרון של הוועדה לפיתוח תקשורתי שדנה בתקציב הפקות הרשות ל-2013 אינו נמצא עתה בבדיקה שלי. אכן, לפני כשלושה שבועות פנה אלי אילן וביקש בדיקה של היבט מסוים שעלה בוועדה הקשור לתמיכה של הרשות מחוץ לתקציב שנדון. הבדיקה נעשתה מול תמלול הישיבה ותוצאותיה דווחו לאילן".

בתגובה להודעתו של אבישר כתבה אלוש-לברון כי "אוי לנו מברכה זו ואוי לנו מידידות זו העטופות במתק שפתיים, אך מתחת לעטיפה מתברר כי התוכן רצוף אי דיוקים, האשמות מופרכות. איני רוצה להשתמש במלים קשות יותר. אני נוהגת כאן באיפוק מזהיר".

היא ציינה כי הפרוטוקול אושר ונמצא כשר, אלא ש"תוצאות אלו בחלקן לא היו לרוחו של יו"ר הרשות השנייה.... אילן התנגד להקצאת חלק משמעותי מן התקציב ליצירה תיעודית/ חממות שבמרכזה נשים: אתיופיות, חרדיות, ערביות-דרוזיות. אנו סברנו לעומתו שהמלצה זו הינה חשובה וראויה ... השהיית האישור של הפרוטוקול אינה תקנית. לפי הכללים היינו צריכים כבר לאשרו ממזמן. בנוסף, אי אישור הפרוטוקול מעכבת את עבודת מחלקת ההפקות".

בין חברי המועצה ליו"ר נוצר עימות גם סביב דרישה של שמונה חברות מועצה לקיים דיון מיוחד על מעמדן של נשים בערוצים המסחריים, אך אבישר התנגד לקיום דיון כזה בטענה כי הוא יתקיים במסגרת הדיון היום על פרשת עמנואל רוזן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"