"בכל מקום נורמלי נסטלבאום כבר היה הולך הביתה מזמן"

העיתונאי יגאל רביד: "נסטלבאום המיט קלון על השירות הציבורי"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

גוברת הסערה סביב החלטת הוועד המנהל לאשר את המשך כהונתו של מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1, משה נסטלבאום. בשבוע שעבר החליטה הרשות להמשיך את כהונתו על אף שנציבות שירות המדינה המליצה להעבירו מכל תפקיד ניהולי בשל תובענה שהוגשה נגדו בחשד להטרדה ופגיעה בעובדים בעלי נטיות הומוסקסואליות.

"האיש הזה עומד להתמנות בקרוב למנהל הטלוויזיה", כתב בסוף השבוע עיתונאי רשות השידור, יגאל רביד, בפוסט בפייסבוק שזכה למאות שיתופים. "זה אדם שנציבות שירות המדינה קבעה שהטריד עובדים ואני ביניהם, על רקע מיני, התנכל לעובדים רבים, חרג מסמכותו והשתמש בה לרעה, והמיט קלון על השירות הציבורי כולו. 17 מהעדים הצפויים במשפטו כפופים לו, ויש עוד הרוצים להתלונן בעצמם. הפחד עכשיו גדול ואתו הייאוש. בכל מקום נורמלי הוא היה הולך הביתה מזמן. המאבק שהתחלתי לפני יותר משנה לא נגמר. הוא רק מתחיל".

גם אגודת העיתונאים בתל אביב הגיבה בחריפות: "בשעה שערוצים 2 ו-10 בחרו לגנות, להוקיע ולהרחיק מתוכם את נגע ההטרדות המניות כמו גם את החשודים בהטרדה מינית, עוד בטרם חקירה או משפט, הוועד המנהל של רשות השידור קיבל החלטה אומללה. הרשות בחרה לצפצף על המלצת נציבות שירות המדינה תוך הסתתרות לכאורה מאחורי הטענה שרשות השידור היא רשות עצמאית שאינה נתונה למרותה של ההנציבות".

עו"ד יוסי כהן, המייצג את נסטלבאום, הכחיש את ההאשמות שיוחסו למרשו וטען כי "הרשות חקרה עשרות עדים במשך זמן רב והגישה תובענה שעל פניה מביישת את כותבה. אנקוט בכל ההליכים המתחייבים לבדוק את המניעים מאחורי הגשת התובענה". בנוגע לדברי רביד, אמר כהן: "מדובר בלשון הרע ואנו ננקוט נגדו את כל האמצעים החוקיים כדי שיישא בתוצאות הפרסום. נסטלבאום הוא איש מקצוע מעולה ומוכשר, והחלטת הוועד המנהל להותירו בתפקידו היא נבונה וראויה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב