בעקבות תחקיר "הארץ" |

עמנואל רוזן יוצא לחופשה: "הכל הכפשות אנונימיות"

לאחר פרסום תחקיר "הארץ" על התנהגות לא הולמת כלפי נשים שעבדו עמו, הוחלט הערב כי העיתונאי הבכיר ייצא לחופשה עד לבירור העדויות. רוזן בתגובה ראשונה: "ממתין לבדיקה מהירה"

חברת חדשות ערוץ 10 הודיעה הערב כי "העיתונאי עמנואל רוזן ייצא לחופשה עד לבירור העדויות שהתפרסמו בעניינו היום. את החלטתו מסר רוזן למנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז, בתום שיחה בין השניים. חדשות 10 תפעל בעניין זה על פי הוראות הדין ככתבן וכלשונן".

ההודעה נמסרה בעקבות פניות אל קברניטי החברה לבדוק את העדויות שהופיעו בתחקיר "הארץ", בו מתארות נשים שעבדו עם העיתונאי הבכיר התנהגות בלתי הולמת ומטרידה. בתחקיר נחשפו עדויותיהן של נשים שעבדו עם רוזן במשך השנים, המתארות מסכת חיזורים אובססיבית ומטרידה.

עמנואל רוזןצילום: אנצ'ו ג'וש / ג'יני

בעקבות ההודעה, פירסם רוזן לראשונה את תגובתו לטענות: "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, המציג דמות דמיונית שאינה קיימת במציאות: 'עמנואל רוזן המטריד'. בשנים האלה לא היתה כמעט אישה אחת, שעבדה במחיצתי, או שהתראיינה אצלי, שלא תושאלה על ידי מארגני הקמפיין המתוכנן האם פגעתי בה או הטרדתי אותה. עכשיו, כאשר אגודת העיתונאיות החליטה להוציא את מחול השדים הזה מחושך לאור, אני מברך אותה על כך וממתין בקוצר רוח לבדיקה מהירה ויעילה של הדברים כולם. הגיע הזמן להעמיד במבחן המציאות את חרושת השמועות וההשמצות שלא נבדקה איתי ולא נשאלתי עליה. דברי מעולם לא נשמעו. היום אחר הצהריים הודעתי למנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10, גולן יוכפז, על החלטתי לצאת לחופשה מהעבודה בערוץ עד אשר יסתיים תהליך הבדיקה היסודי – ותוסר העננה. אני מקווה שהבדיקה תהיה מהירה לפחות כמו המהירות והקלילות שבה התנפח הסיפור חסר השחר הזה לממדים מפלצתיים".

תחקיר "הארץ":

במשך עשרות שנים מנהל עמנואל רוזן קריירה תקשורתית משגשגת. מימיו כנער, כתב "מעריב לנוער", ועד ערוצי הרדיו והטלוויזיה המרכזיים. הוא מככב כפרשן בכיר, ובקרוב עתיד לכבוש פסגה נוספת: מחודש מאי יגיש את מהדורת שישי החדשה של חדשות ערוץ 10. אלא שלצד הקריירה המשגשגת, במשך שנים אפפו את רוזן עדויות על התנהגות לא הולמת כלפי נשים צעירות שעבדו לצדו או תחתיו – הכוללת חיזורים בוטים ואובססיביים תוך ניצול מעמדו ולעתים אף הבטחות לקידום מקצועי תמורת יחסים מיניים עמו. לידי "הארץ" הגיעו עדויותיהן של יותר מעשר נשים המתארות דפוס פעולה דומה, לצד עדויות אנשי תקשורת בכירים שאישרו כי הכירו את דפוס ההתנהגות מזה שנים רבות.

אחת מאותן נשים היא א', שעבדה עם רוזן לפני כעשור, כשהיתה חיילת. "הייתי כתבת חיילת מאוד נלהבת. צעירה, די נאיבית. בגיל 18 את בגירה אבל בטח לא מיישרת קו עם מישהו שמבוגר ממך ב-20 שנה מבחינת תחכום וגבולות מותר ואסור", היא מקדימה. "פגשתי אז את רוזן במקום העבודה. התחלתי כעבור זמן קצר לקבל ממנו מסה של הודעות, עשרות ביום ובלילה. אלו היו אס-אמ-אסים של חיזורים והמון תשומת לב. את מרגישה שאת הבנאדם היחיד בעולם שמעניין אותו. המון מחמאות. אני לא זוכרת כבר ניסוחים מדויקים אבל כאמור אלו היו המון מחמאות ואמירות של 'אני מכיר ומעריך אותך ואת תגיעי רחוק'. מחד הרגשתי מוחנפת, מאידך זה היה מאוד מביך. הוא היה מבוגר ממני בכמה שנים טובות ובנוסף הוא גם עבד שם והייתי נתקלת בו כל הזמן. לא ידעתי איך להגיב לזה. הוא רצה כל הזמן להיפגש. ערב אחד נעתרתי לחיזוריו העקשניים והזמנתי אותו אלי. עוד גרתי בבית של אמא שלי והיא לא היתה. הוא חתר כל הזמן למגע ושוב ושוב אמרתי לו שאני לא רוצה. באיזשהו שלב פשוט הפסקתי להגיד לא. אמרתי לעצמי תשכבי בשקט וזה ייגמר. גם תוך כדי שקיימנו יחסי מין המשכתי להגיד לא, אני לא רוצה, והוא המשיך. אחרי שתי דקות זה פשוט נגמר. אם הייתי בת 25 או קצת יותר בוגרת הייתי בועטת לו במפשעה או צורחת עליו תעוף ממני. אבל באותו זמן הייתי צעירה וגם פחדתי מההשלכות".

א' מספרת כי חששה מההשפעה שתהיה לסירוב לרוזן על הקריירה העתידית שלה. "את עם מישהו שיכול לרסק לך את העתיד ואת החלומות אז את פשוט שוכבת ומחכה שייגמר", היא אומרת. "מיד אחרי זה לא שמעתי ממנו יותר. זה לא משהו שלא התגברתי עליו אבל זה היה משפיל ומעליב מאוד".

עבור הציבור הרחב רוזן הוא איש חדשות ותיק ומוכר. הוא בן 53, חי עם בת זוג, אב לשניים. את הקריירה העיתונאית החל כאמור ככתב "מעריב לנוער". אחר כך היה כתב צבאי ב"במחנה" ו"מעריב" ומשם עבר לחברת החדשות של ערוץ 2 עם הקמתה. כאשר הוקם ערוץ 10 עבר אליו, וכעבור חמש שנים נוספות חזר לערוץ 2 – הפעם לזכיינית "רשת". משם, לפני כשלוש שנים, עבר להנחות את התוכנית "נדבר על זה בבית" של "קשת". לפני כשנה חזר לערוץ 10, הפעם כפרשן מדיני – ומהחודש הבא אחד ממגישי מהדורת שישי. במקביל מגיש זה שנים את תוכנית ביקורת התקשורת "תיק תקשורת" ותכניות רדיו אחרות. העדויות שהגיעו לידי "הארץ" מתייחסות לרבים מבין מקומות עבודה אלה.

ב', אשת תקשורת, הכירה את רוזן בצעירותה, מעט אחרי התקופה שמתארת א'. "הייתי בת 21, היתה לי עבודה ראשונה אחרי הצבא באחד מכלי התקשורת. נכנסתי למערכת חדשה, לא הייתי יותר מידי בקיאה ביחסי זוגיות-מיניות-עבודה. פגשתי שם את עמנואל רוזן והחל חיזור שמעולם לא ראיתי . חיזור אגרסיבי ואובססיבי ברמה יומיומית שהולכת ומתגברת".

מה הכוונה?

"עבדנו זה לצד זה והקשר היה תדיר. זה מתחיל בהערות קטנות במערכת. את הכי יפה, את לא צריכה איפור כמו כולם. הוא הרעיף עלי מחמאות וגרם לי להרגיש מיוחדת. ככל שעבר הזמן הוא נהיה בוטה יותר בחיזורים. מה את עושה אחרי העבודה בואי אסיע אותך, אני אוהב את החצאית שלך ועוד". ב' ניהלה עמו קשר מסויג, שכלל גם התגפפויות, ומסבירה: "את יודעת שהוא מבוגר, ואת יודעת שזה מוזר, אבל זו כזו הרעפה של חיבה על בחורה שעוד גרה עם ההורים ומגלה רק עכשיו את שוק העבודה והמיניות, אז את לא יודעת בכלל איך לעכל את זה. וזה עוד עמנואל שכולם מכירים אותו. הכול נעשה ברגשות מעורבים: מצד אחד ידעתי שהוא מבוגר והוא לא היה מישהו שהייתי מתעניינת בו באופן טבעי, פחדתי גם ממה יגידו מסביבי, אבל המחמאות היו כל כך רבות והיה לי קשה לסרב. לא הבנתי את זה שנים, אבל היום בדיעבד אני מבינה שזה לא היה משהו שרציתי".

לדבריה, "זה נגמר אחרי שפעם אחת הוא הסיע אותי לאיזה חניון, עם יין, וניסה לנשק אותי וגם חשף את איבר המין שלו וביקש שאלטף אותו. הרגשתי שזה פשוט לא מתאים והתעקשתי שייקח אותי הביתה. הוא ניסה להתעקש שנישאר, אבל בסוף אחרי שהתעקשתי שוב שיפסיק הוא הפסיק. הוא החזיר אותי הביתה ופשוט הרגשתי ריקה ומחוללת. הרגשתי אפילו רעה. אני חושבת שהוא לא מבין את הסיטואציה ואת החולשה המובנית של הנשים שהוא פועל מולן. אני הייתי הבחורה הצעירה ביותר במערכת ואני לא חושבת שזה היה מקרי. מאז הוא ניסה עוד כמה פעמים במערכת והייתי מאוד תקיפה. בסוף הוא ויתר ומאז לא החלפנו מילה.

"אני חייבת גם להודות שבמשך הרבה זמן לא רציתי להאמין שהייתי קורבן. הרגשתי אשמה. בסוף דיברתי על זה עם מישהו שגייס אותו לעבודה. הוא אמר לי 'אני יודע הכול, אבל עמנואל הבטיח לי שהוא בסדר'. כלומר כולם ידעו – אבל זה אף פעם לא היה פקטור חשוב לאף אחד מכדי להפסיק את זה. לא היה ספק שלמערכות עדיף השם והמוניטין על פני כמה נשים בכייניות".

תחקירנית שעבדה עמו בתחילת דרכה המקצועית ב-2004 מספרת: "באיזשהו שלב התחלתי לקבל ממנו הודעות אס-אמ-אס, עם הצעות להיפגש בערבים 'לשתות משהו'. בהתחלה לא ידעתי כל כך איך להגיב לזה וניסיתי להתחמק. עם כל התחמקות גדל מספר ההודעות. באיזשהו שלב הוא סימס לי שהוא רוצה שניפגש לדרינק ונדבר על אפשרויות לעבודה נוספת בהמשך. אני זוכרת שהוא הציע לי בהודעת טקסט להצטרף אליו ועם חבר נוסף שלו ממערכת החדשות לנסיעה לסיני".

"כבר בערב הראשון אחרי שעות העבודה הוא סימס לי אם אני רוצה להיפגש", מספרת ג' שעבדה עמו לפני כשש שנים כשהיתה תחקירנית צעירה. "התחמקתי ממנו והוא לא הרפה. הוא התחיל לסמס כל ערב. בהתחלה הייתי עונה לו כי לא היה לי נעים. אני יומיים בתפקיד, עושה את הצעדים הראשונים בעולם התקשורת והוא בכיר. הרגשתי שאני לא יכולה לסנן אותו. כשבנאדם בסדר גודל כזה רוצה לפגוש אותך את לא יכולה להגיד לא. הוא גם הציע לי עזרה בעבודה והרגשתי שאני צריכה ללכת בין הטיפות. אבל האס-אמ-אסים לא הפסיקו. הוא כל הזמן רצה להיפגש בבר או בארוחת ערב. בשלב מסוים זה כבר היה נראה מאוד מוזר. זה לא נראה חברי יותר ולא נראה כמו שמישהו שרוצה לעזור. זה כבר היה נראה לי אובססיבי. היה שלב שהוא גם התחיל לסמס לי במשרד. אנחנו יושבים בחדרים סמוכים והוא מסמס לי. זו היתה סיטואציה מאוד לא נעימה לקבל אס-אמ-אסים כשאני יושבת בחדר לידו ליד עוד אנשים שעובדים איתנו. ביום שהפסקתי לענות לו הפכתי לאוויר מבחינתו. הוא לא היה אומר לי אפילו שלום. צריך להבין, זו מערכת קטנה והוא אדם בכיר והרגשתי שפשוט דפקתי לעצמי את התפקיד. זה מה שהיה נורא בעיני. זה פשוט מעמיד אותך בפינה".

ד', עיתונאית, מספרת "זה היה לפני ארבע שנים בערך. עבדתי איתו אז באחד מכלי התקשורת. הוא התחיל לשלוח לי ערמות של אס-אמ-אסים מאוד פלרטטנים וגסים בשעות לא סבירות כמו שתיים או שלוש בלילה. זה נמשך חודשים ואז זה פשוט נפסק. האס-אמ-אסים היו מתחילים באופן תמים כמו 'ראית את האייטם הזה? שמעת על זה?' והיו נגמרים מכוער. הוא היה מציע לי כל הזמן לנסוע איתו לחו"ל – לתאילנד ולמקומות אחרים. פעם אחת הוא טס מטעם כלי התקשורת בו עבד ושאל אם אני רוצה להצטרף. זה היה מאוד מפתה, אבל הוא אמר שאני אקבל את העבודה רק אם אשאר איתו עוד כמה ימים שם. אחרי זה היה סמיילי. לא נסעתי. אמרתי לו שאני נוסעת לחו"ל רק עם החבר שלי. הוא ידע שיש לי חבר. הייתי צעירה בתקשורת, בתחילת הדרך, והוא איש בכיר, ומן הסתם לא רציתי להיכנס איתו לעימות".

ה', אשת תקשורת שעבדה עמו: "התחלתי לעבוד לצידו באחד מכלי התקשורת. הוא כל הזמן היה מסמס לי 'אני אלמד אותך, אני אעזור לך'. הייתי עיתונאית צעירה ובא איש תקשורת בכיר ורוצה לתת לי משפע חוכמתו. זה היה מאוד מרגש בעיני. חשבתי שאולי הוא רוצה לחנך דור של כתבים צעירים. אבל לאט לאט האס-אמ-אסים התחילו לקבל גוון שונה של 'בואי סעי אתי לחו"ל', 'אם הייתי מציע לך להתחתן אתי מה היית עושה'. זה התחיל כבר ביום הראשון שלי לעבודה. הוא תמיד רצה לדבר איתי על איזה סיפור, היה רוצה להיפגש בערב על כוס יין. התחמקתי כל הזמן, אמרתי לעצמי טוב הוא מתחיל איתי אז אתחמק והוא יבין. בפעם הראשונה כשהוא אמר לי נפגש בערב על כוס יין, זה היה נראה לי מוזר, אבל לכי תדעי אני עושה הרבה פגישות בערב. עדיין אמרתי לא. קלטתי שזה כבר מוגזם ואמרתי לו 'תקשיב אני חייבת להבהיר יש לי חבר ולא מתאים'. גם אחרי זה הוא המשיך לסמס. באיזשהו שלב זה נפסק. הרגשתי שאחרי זה הוא מתייחס אליי מגעיל פתאום. או נכון יותר הוא הפסיק להתייחס אלי".

גם ו', אשת תקשורת נוספת, מספרת על שינוי דרסטי בהתנהגותו של רוזן אחרי שסירבה לחיזוריו העקשניים. היא הגיעה להתארח בתוכנית הרדיו שהגיש עד לפני שש שנים יחד עם איש התקשורת דני סידס, ומשם התגלגלו הדברים: "סיימתי את התוכנית והלכתי, לא נתתי לו מספר טלפון ולא דיברתי אתו על שום דבר אישי. הוא התחיל להטריד אותי קשות בטלפון. המון שיחות שבהן הוא מבקש להיפגש אתי לבד. השיא היה שהוא הגיע אלי הביתה בלי שהזמנתי אותו. פתאום דפק לי בדלת. בנאדם שאת לא מכירה כמעט בכלל מגיע אליך הביתה בלי להודיע בלי כלום". ו' מספרת שסירבה לו באופן תקיף ו"אחרי זה הוא הפסיק לדבר אתי. הוא לא היה אומר לי שלום כשהייתי עוברת במסדרונות של הערוץ שבו עבד".

ז' מספרת: "הייתי כתבת מתחילה, עמנואל פגש אותי והציע שניפגש. הנחתי שהוא רוצה להציע לי עבודה. בפגישה הוא החמיא לי מאוד על יכולותיי, רמז שאולי ניפגש שוב לדרינק. רמזתי בחזרה שאני מכירה את אשתו והוא אמר שיש ביניהם יחסים פתוחים. אני התחמקתי ממנו מאותו יום. הוא התחיל לשלוח מסרונים, חלקם בשעות מאוחרות. אחרי כמה פעמים שלא שיתפתי פעולה הוא הפסיק לנסות".

"זה היה בתחנת רדיו שם עבדתי", מעידה גם ח', "הוא התחיל עם כל אורחת שהגיעה לתחנה ובאיזה שלב התחיל לנסות גם איתי. הוא היה אובססיבי ברמת הטלפונים והודעות טקסט. התעלמתי ממנו כי זה שם אותי במצב לא נעים. הוא היה אומר דברים בסגנון 'בואי, אני אעזור לך, אני אסדר לך, אני יכול לארגן תפקידים'. לא ידעתי איך לאכול את זה והעדפתי לא להיכנס לפינה הזו בגלל שזה מקום עבודה".

למה עכשיו

מבין כל הנשים ש"הארץ" שוחח עמם, אף אחת לא התלוננה עד היום במשטרה נגד רוזן. הנשים, רובן עיתונאיות, חלקן בכירות ומוכרות, לא רצו לפגוע במעמדן ולעמוד במרכזה של סערה מתוקשרת. רובן היו צעירות בעת המפגש עמו, וחשו כי הן אשמות בכך שלא סירבו מספיק בתקיפות לחיזורים הבעייתיים במקום העבודה. הן לא ידעו מה היקף התופעה והאם הן היחידות שנתקלו בה. ב-2010 נפתחה בפייסבוק קבוצה שנשאה את השם החידתי "נשותיו של עמנואל רוזן". לאט לאט החלו עיתונאיות לשוחח זו עם זו והבינו כי אינן לבד.

על רקע הפרסום על מינויו להגשת מהדורת שישי, ביום שלישי האחרון בשעות הלילה, התכנסו כמה חברות בהתארגנות בשם "תא העיתונאיות" ודנו בפרשה. בתום הפגישה, הפיצו, וביקשו מאחרות להפיץ קריאה גלויה לפנות אליהן אם הוטרדו על ידי "איש תקשורת בכיר". היוזמה גררה ביקורת רבה מצד מי שטענו כי מדובר במשפט-שדה ללא שם ספציפי או תלונה גלויה. חרושת שמועות החלה לסחוף את הרשת באשר לבכיר האמור.

ביום רביעי הופיעה בתוכנית "מדברים על זה" של ערוץ 2 העיתונאית הדס שטייף, מפעילות תא העיתונאיות המדובר. לצדה הופיע גדי סוקניק, לשעבר שותפו של עמנואל להנחיית "אולפן שישי", שהתארח בנסיבות אחרות אך השתתף גם הוא בדיון. שניהם נמנעו מלהזכיר במפורש את שמו של רוזן, אך כיוונו אליו בדבריהם: "כל המנהלים, כולם ידעו כל הזמן ואמרו כל עוד דבר לא יצא החוצה לא נעשה דבר עם זה", אמר סוקניק. שטייף סיפרה כי שוחחה בנושא עם ראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, וכי תא העיתונאיות פנה גם למעסיקיו של האיש בערוץ 10.

קשה לפרש

ענת סרגוסטי היתה עורכת "אולפן שישי" בשנים בהן היה רוזן כתב מדיני בתוכנית. כיום היא מפעילות תא העיתונאיות שהציף השבוע את הנושא. "התופעה הזו בדרך כלל מובנית בכך שהוא איש בכיר, עם מעמד ועמדה בציבור ובתוך המערכת שהוא עובד בה. הבחורה היא בדרך כלל תחקירנית צעירה, שעושה את צעדיה הראשונים בתקשורת, מאפרת או מלבישה או אפילו מלצרית שהוא נתקל בה. הן תמיד צעירות ממנו מאוד. זה יכול להתחיל בחיזור שנראה לגיטימי, מחמאה שאת לא יודעת איך להתמודד איתה ואת אולי מצחקקת, או מסמיקה, או עוברת הלאה. המחמאה חוזרת על עצמה ואת מקבלת הזמנה לבילוי בערב וקשה לפרש אם זה מחמיא לך או חוצה איזה גבול. אם את מסרבת הסירוב מעורפל כי מחר תפגשי אותו בעבודה ואת לא רוצה להיות בוטה. את רוצה להתקדם במערכת אז את נזהרת כדי לא לעוף. ואז את מתחילה לקבל 20 מסרונים בשעה. את לא יודעת אם להתלונן ואם יש על מה, האם זאת הטרדה מינית בכלל ואת לא בטוחה שאת רוצה בכלל להתלונן עליה כי אולי יסיימו את תפקידך או שממילא את עובדת זמנית".

אלו דברים שאת ראית כעורכת שלו?

"חלק מהדברים ראיתי. בכמה מקרים היה לי קשה לפרש האם זה חיזור לגיטימי שבו הבחורה נעתרת מרצונה החופשי והטוב או שהיא נגררת באי-רצון. זה נורא קשה לאפיין. העניין של הסמכות חמקמק פה, יש היררכיה אבל הן לא כפופות לו ישירות. המרות לא מובהקת, אלו נשים בוגרות ולא קטינות. במקום העבודה נוצרת אווירה מאוד לא נוחה. זה כל כך סדרתי ונשים לא יכולות להתלונן, מכל הסיבות שמניתי, וגם כי אנחנו כחברה לא הצלחנו לייצר הגנה מספיקה על נשים שמתלוננות. במקרה של תקשורת, זה עולם נורא קטן. אם היא תתלונן אולי היא לא תוכל להתפרנס יותר. חשוב שכל כלי התקשורת יהיו נקיים מהטרדות מיניות ויהוו מקום ידידותי גם עבור נשים צעירות".

"הייתי עד במשך שנים להתנהלות הזאת", מעיד איש תקשורת נוסף שעבד לצד רוזן עד לפני שנים אחדות. "ביפרים לנשים, מיילים, טלפונים והגעה למקום עבודה שלהן בלי שהזמינו אותו, או אליהן הביתה בתירוצים שונים, בלי שהזמינו אותו. נשים שלחו לי מיילים שקיבלו ממנו 'את נוגעת בעצמך? איך את אוהבת לגעת בעצמך?'. ראיתי את זה קורה כל הזמן במקום העבודה שלנו".

איש תקשורת מוכר אחר שעבד עמו אישר בשיחה עם "הארץ": "אם זאת מישהי שעובדת איתו אז עבורה זה מצב בלתי אפשרי, כי נגד מישהו חזק במערכת אי אפשר לצאת. סירבתי במשך שנים לשתף אתו פעולה בהצעות כאלו ואחרות שהיו, אבל אי אפשר היה לעשות כלום מעבר לזה. אני אישית דיברתי עם כמה ממנהליו. התשובה היתה שעד שלא תהיה תלונה ממש הוא חף מפשע".

עמנואל רוזן סירב להגיב לטענות, לאחר מספר פניות בנושא ממערכת "הארץ".

מחדשות 10 נמסר בתגובה: "חדשות 10 מגנה בחריפות ורואה בחומרה רבה כל מקרה של הטרדה מינית. מנכ"ל חדשות 10, והממונה על פי חוק על טיפול בהטרדות מיניות בחברה, מטפלים לאלתר, בלא שיהוי ובמלוא התקיפות בכל עדות או תלונה שמונחת על שולחנם".

sharon.shpurer@haaretz.co.il || Gili.izikovich@haaretz.co.il

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה