"הבוס שלי זה זליג": בקשה לביזיון ביהמ"ש נגד עוזר מנכ"ל רשות השידור

אגודת העיתונאים בתל אביב פנתה לבית המשפט בדרישה לאכוף על רשות השידור והמדינה שעוזר מנכ"ל רשות השידור, זליג רבינוביץ', לא יתערב בנושאי ניהול וכוח אדם ברשות השידור

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

אגודת העיתונאים בתל אביב פנתה לבית המשפט בדרישה לאכוף על רשות השידור, המדינה ועוזר מנכ"ל רשות השידור, זליג רבינוביץ', שזה האחרון לא יתערב בנושאי ניהול וכוח אדם ברשות השידור. לפי הבקשה, ההתנהלות הנוכחית של הנתבעים היא בגדר ביזיון בית המשפט, ויש לאכוף את ההחלטה הקודמת של בית המשפט בקנס או במאסר.

ביולי 2012 התקבלה החלטה זמנית בבית הדין שלפיה לרבינוביץ' יהיה אסור לתת הנחיות לדרג המקצועי ברשות השידור ולעסוק בענייני כוח אדם. ואולם אגודת העיתונאים, באמצעות עוה"ד אילן בומבך ויריד רונן, הציגה שורה של ראיות שלפיהן ממשיך רבינוביץ' להיות מעורב בנושאי כוח אדם ומעביר הנחיות לדרג המקצועי.

רשות השידור

בין השאר מוצג מסמך של מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, שעסק בהכנות לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בישראל, ונכתב בו כי רבינוביץ' "ישמש מפיק על" של השידורים. לפי האגודה, "מדובר בתפקיד עיתונאי במהותו, במסגרתו ייתן רבינוביץ' הוראות לעובדי רשות השידור בניגוד לצו המניעה הזמני".

עוד מוצגים הוראות שונות שהועברו דרך רבינוביץ' לעובדים, וכן תשובה שהגיש מנהל הטלוויזיה משה נסטלבאום לממונה על קבילות הציבור ברשות, שבה כתב כי "הבוס שלי הוא זליג, כזרועו הארוכה של המנכ"ל, ואני נוהג לציית לממונים עלי". בבקשה מוצגים מקרים נוספים שבה מתח ביקורת רבינוביץ' על גורמים ברשות, זאת למרות שאסור לו לתת הוראות לדרג המקצועי.

האוגדה טוענת כי "ההפרות הנ"ל מהווה ביזיון לשמו של צו המניעה הזמני ושל הצהרות שונות והתחייבויות רשות השידור".

רבינוביץ' מסר בתגובה: "אני מצר על כך שאגודת העיתונאים בתל אביב ממשיכה בהשתלחויותיה חסרות הרסן תוך בזבוז מיסי החבר של העיתונאים, במקום להוציאן לרווחת העובדים ולמען משלמי האגרה. לעניין טענותיהם הממוחזרות, השקריות והמטעות, אפריכן אחת לאחת בפני כבוד השופט אברהמי. כמו כן, אוכיח שהאגודה בהתנהגותה המתלהמת וחסרת המעצורים היא זו שאחראית לביזיון בית המשפט".

מרשות השידור לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית