קיפוח מזרחים? אחרי דיון סוער - הגמר של "אייל גולן" לא ישודר בערוץ 2

הרשות השנייה לא שינתה החלטתה לפיה גמר התוכנית "אייל גולן קורא לך" ישודר בערוץ 24, שם שודרה התוכנית לאורך כל העונה ■ יוסי גיספן, אחד מהשופטים בתוכנית: "אפשר לעשות כאן תיקון ולהביא 50% מהמדינה ללב הפריים טיים"

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

דיון סוער שהתקיים הערב בוועדת הטלוויזיה ברשות השנייה, בנוגע לשידור גמר התוכנית "אייל גולן קורא לך" בערוץ 2, הסתיים ללא החלטה - ולכן תישאר בתוקף החלטה קודמת של הנהלת הרשות שלפיה גמר התוכנית "אייל גולן קורא לך" ישודר בערוץ 24 - שם שודרה התוכנית לאורך כל העונה.

במהלך הדיון עלו על הפרק טענות רבות מצד אנשי התוכנית, שלפיהן אי אישור שידור התוכנית בערוץ 2 יגרום להדרת מוסיקה ים תיכונית מהפריים הטיים של ערוץ 2. את קשת ייצג בתוכנית בין השאר המלחין הים תיכוני יוסי גיספן, אחד מהשופטים בתוכנית, שטען כי "אפשר לעשות כאן תיקון ולהביא 50% מהמדינה ללב הפריים טיים".

כמה מחברי הוועדה ניסו למצוא פתרון משפטי לבעיה, אך לאחר בדיקת הנושא נטען בייעוץ המשפטי של הרשות כי כללי הרישיון של ערוץ 2 אוסרים קידום של תכנים מערוץ 24 - ולכן לא התקבלה החלטה. גם מועצת הכבלים והלוויין, המפקחת על ערוץ 24, התנגדה לשידור גמר התוכנית בערוץ 2.

במקביל, ברשות השנייה קראו לקשת ליזום בעצמה תוכניות שישימו דגש על הזמר הים תיכוני. "אני קורא לקשת לקיים בהקדם מופע של הצדעה לזמר הים תיכוני שיכלול משתתפים מהתוכנית או קטעים נבחרים מתוכנית הגמר, באופן שעולה בקנה אחד עם החלטת המועצה", מסר אילן אבישר, יו"ר הרשות.

הוועדה גם ציינה כי קשת מחויבת לשדר תוכניות העוסקות בפריפריה, אך היא לא עמדה בכל מחויבויותיה בתחום זה שנה אחר שנה. "אנו מקווים שהבקשה של קשת מסמנת הכרה בחשיבות הייצוג של התרבות המזרחית והפריפריאלית בפריים טיים בערוץ ברודקאסט ושהדבר יבוא לידי ביטוי בשידוריה", נמסר מהרשות.

יו"ר הוועדה, יעקב שחם, מסר כי "לדאבוני, למרות שהישיבה נמשכה הרבה זמן לא הצלחנו להגיע להסכמה. מדובר בסוגיה מורכבת שיש לה חשיבות רבה מההיבט החברתי. הוועדה הביעה את החשיבות הרבה שהיא רואה ומעודדת קיומן של תוכניות בפריים טיים בערוץ 2 העוסקות בפריפריה, בהן בין היתר קידום הזמר הים תיכוני. הוועדה הזדהתה עם טענותיו של יוסי גיספן בנוגע לרצונו העז להוציא את הזמר הים תיכוני מהגטו שהוא נמצא בו ולהביא אותו ללב הפריים טיים וכלל התושבים יוכלו ליהנות ממנו".

אייל גולן. יישאר בערוץ 24צילום: דודו בכר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?