רשת: "מעבר 'כלבוטק' לערוץ 10 - חוסר תום לב קיצוני"

רשת מבקשת לדחות את תביעת ערוץ 10 בנוגע להישרדות, בטענה כי גם ערוץ 10 "פעל במחשכים" והעביר לידו את "כלבוטק" ■ "מר גינת ו'כלבוטק' הפכו לפנים מוכרות בכל בית בזכות רשת" ■ ערוץ 10: "רשת אינה מוכנה להשלים עם הפסדה ויוצרת מהומה על לא מאומה"

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

מינויו של רפי גינת למנכ"ל ערוץ 10 והמעבר של התוכנית "כלבוטק" לידי ערוץ 10 מציתים מחדש את הקרב על התוכנית "הישרדות".

רשת פנתה היום לבית המשפט המחוזי בדרישה למחוק על הסף את התביעה של ערוץ 10 למנוע את מעבר "הישרדות" לרשת, בטענה כי ערוץ 10 פעל באותן נורמות של "פנייה במחשכים" בעצמו כאשר העביר לידו את "כבלוטק".

צילום: צילום מסך

בין רשת וערוץ 10 מתנהלים דיונים משפטיים ארוכים בנוגע לזכויות תוכנית "הישרדות". הערוץ הגיש תביעה לבית המשפט נגד רשת CASTAWAY בשל העסקה של רשת להעברת התוכניות לידיה.

בשלב זה בית המשפט העליון השאיר את צו המניעה נגד רשת להפקת התוכנית, אך הפך את החלטת המחוזי ולא חייב אתCASTAWAY לנהל מו"מ בלעדי עם ערוץ 10. כעת רשת נעזרת במקרה של "כלבוטק" וטוענת כי ערוץ 10 פעל באותן נורמות "פסולות" לטענתו של העברת תוכנית בין ערוצים, ולכן יש לדחות את תביעתו על הסף בטענה כי הערוץ "טובל ושרץ וידו".

בבקשה מותחת רשת לראשונה ביקורת על התנהלות גינת בכל הקשור למעבר "כלבוטק". לפי הבקשה, "ביום 24 בינואר התפרסמו בכלי התקשורת ידיעות חגיגיות ובולטות במיוחד מטעם ערוץ 10, שלפיהן התוכנית 'כבלוטק', אשר משודרת על ידי רשת בערוץ 2 מזה 14 שנים ברציפות בשעות צפיית השיא, ואשר הינה עוגן שידורים בלוח שידורי רשת, תשודר החל מהעונה הבאה של התוכנית, וככל הנראה כבר במהלך 2012, בערוץ 10".

ברשת מדגישים כי הידיעות האלה התקבלו "בהפתעה ובתדהמה" ברשת. הזכיינית מתאר את השתלשלות העניינים לפני פרסום הידיעה: "מספר שעות בלבד טרם הפרסום בכלי התקשורת התקיים במשרדי רשת אירוע הרמת כוסית לסיכום עונת השידורים של 'כבלוטק'... בסיום האירוע נשא דברים מנכ"ל רשת ובירך את הנוכחים, ואף הבהיר כי לאחר מנוחה קצרה כולם ייפגשו שוב בתוך זמן קצר להמשך הפקת ושידור העונה הבאה... אישר מאנשי עולם הספורט (החברה שמפיקה את 'כלבוטק' שבבעלות גינת, נ"ט) לא הזכיר ולו ברמז כי אין בכוונת עולם הספורט להפיק מאת התוכנית עבור רשת בעונה הבאה, או כי התוכנית תשודר בערוץ 10 דווקא".

ברשת הוסיפו כי בדומה לטענת ערוץ 10 לגבי "הישרדות", גם להם יש סעיף אופציה בלעדית שיש לה בהסכם עם מפיקת "כלבוטק" להמשך שידורי התוכנית. "ערוץ 10, שתביעתו דנא כמו גם הבקשות לסעדים זמניים שהגיש במסגרתה, מתבססת על טענות בדבר 'נוהג', 'אי מעבר בין ערוצים', 'פניות במחשכים', 'חצית קווים אדומים', וכיוצא באלה 'פנינים' מבית מדרשו - אינו מהסס אופא להעלות טענות כאמור בפני בית המשפט, ובו בזמן לפעול באותה דרך פסולה לשיטתו, וזאת 'במחשכים' ו'בהיחבא' כטענותיו הוא", נכתב בבקשה.

ברשת ציינו את הפרסום ב-TheMarker שלפיו המו"מ עם גינת החל כבר לפני שלושה חודשים, וזאת מבלי שהזכיינית ידעה דבר על קיומו של מו"מ כזה. לפי הזכיינית היא החלה גם להיערך לשדר את "כלבוטק" ב-2013 וכללה את התוכנית בלוח השידורים. הזכיינית מדגישה כי אינה מבקשת לכפות את הישארות "כלבוטק" בידיה, אך דורשת לדחות על הסף את תביעת ערוץ 10.

כמו כן, ברשת מציינים כי הזכיינית היא זו שאחראית להצלחתה של התוכנית "כלבוטק". לפי כתב הבקשה, "במהלך השנים שבהן שודרה התוכנית... עודכן ושודרג הפורמט פעמים רבות במימונה, הכוונתה ותמיכתה של רשת. רשת אף השקיעה כספים בפרסום וקידום התוכנית, כמו גם בקידומו של מר גינת אישית כ'טאלנט' של רשת, במהלך כל השנים האמורות. אין להתפלא אפוא כי מר גינת ו'כלבוטק' הפכו לפנים מוכרות בכל בית בישראל, ולמוסד של ממש בשידורי הטלוויזיה, תודות למאמציה ולתמיכתה של רשת. למעשה, רפי גינת ו'כלבוטק' הפכו לשם נרדף לרשת בפי כל".

רשת מיוצגת על ידי עורכי הדין חגי דורון, אוריאל פרינץ, תומר שוירמן ואוהד איציק, ממשרד עוה"ד ש.הורביץ' ושות'. ערוץ 10 מיוצג על ידי עורך דין ברוך כצמן ממשרד הרצוג פוקנס נאמן ושות'.

עו"ד ברוך כצמן המייצג את ערוץ 10 בעניין הישרדות מסר בתגובה: "מדובר בניסיון נוסף, שסופו ידוע, של צד שאינו מוכן לקבל הכרעה חלוטה של בית משפט העליון. רשת, לאחר שנדחתה על ידי שתי ערכאות שיפוטיות, פשוט לא מוכנה להשלים עם הפסדה הברור והחד. הפעם, בדרך לא דרך, היא מנסה לפתוח בהליך נוסף שהינו בגדר מהומה על לא מאומה. פשוט ערבוב מין בשאינו מינו. ערוץ 10 ימסור את תגובתו המלאה לבית המשפט ויבקש לחייב את רשת בהוצאות בגין הליך סרק נוסף מבית מדרשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"