יואב יצחק עונה לאורלי אינס: "רודפת בצע, קטנונית ונכלולית"

בכתב ההגנה שהגיש העיתונאי ואתרו News1 בתגובה לתביעה שהגישה נגדם ונגד כלי תקשורת נוספים נטען כי הכתבות שהוזכרו בתביעה לא עוסקות בעבירות מין, אלא בנושא של עבירות שוחד

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

"המנהיגה, פורצת הדרך, האמיצה והקוראת בשער, מתנהגת כרודפת בצע, קטנונית ונכלולית, המשתמשת בין השאר בקשריה עם משטרת ישראל", כך נטען בכתב ההגנה שהגיש העיתונאי יואב יצחק ואתר News1 לתביעה שהגישה נגדם ונגד כלי תקשורת נוספים ד"ר אורלי אינס.

אינס שהתלוננה בעבר על הטרדה מינית מצד ניצב בדימוס אורי בר לב ומנכ"ל משרד הביטחון חגי פלג, הגישה לפני כחודש תביעה על סך 1.13 מיליון שקל נגד העיתונים "מעריב", "ידיעות אחרונות" ו"ישראל היום", חדשות ערוץ 2, אתר ניוז1 של יואב יצחק ויצחק עצמו. אינס טוענת כי כלי התקשורת חשפו את פרטיה בניגוד לחוק, עד שנאלצה לחשוף את זהותה ברבים.

אורלי אינס

"התובעת מתהדרת באומץ שלה ובהיותה קול קורא לקורבנות מין, דורשת ומקבלת קרדיט של אשה אמיצה שלא פוחדת לחשוף את דמותה מול הציבור באמצעות הטלוויזיה ב'פריים טיים'. לאחר שהשיגה את מבוקשה בקבלת הוקרה והכרה, האשה הלוחמת האמיצה ומורת הדרך נהפכת לתובעת קטנונית, הפורטת לפרוטות את הפרסומים אודות תלונתה והתנהגותה", נכתב בכתה ההגנה.

בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי הדין הדר מורד ושלומי הדר ממשרד רונאל פישר, נרי ושות', מצוטטים דברים שאמר יצחק בתוכנית "פוליטיקה" בערוץ 1, לפיהם "ניסיון של אותה גברת, שהפכה את התוכנית עיר ללא אלימות למין ללא הפסקה". בנוסף, עלו באתר של יצחק ידיעה תחת הכותרת "כיצד נתפר מכרז עבור אורלי אינס קניג", ולצדה קישורים שהובילו לידיעות על תלונתה להטרדה מינית.

בכתב ההגנה, שהוגש באמצעות עורכי הדין יורם מושקט ואברהם מנחם ממשרד עורכי דין י. מושקט, נטען כי הכתבות שהוזכרו בתביעה לא עוסקות בעבירות מין, אלא בנושא של עבירות שוחד.

"התובעת לוחצת וזוכה לקבל מכרז 'תפור' מהמנכ"ל למשרד לביטחון הפנים שעמו היא מנהלת יחסים אישיים, כולל יחסי מין", נכתב בכתב ההגנה, ונטען כי החשדות שהועלו באתר News1 אומתו במסגרת החלטה של נציבות שירות המדינה נגד מנכ"ל משרד הביטחון לשעבר חגי פלג, מפני שהשתתף בוועדת הפטור המכרזית שבראשה הוא ישב, שהחליטה לאשר לתובעת פטור ממכרז לתפקיד יועצת וראש המטה המקצועי של תוכנית עיר ללא אלימות לשנה נוספת.

"עסקינן ביחסים הטעונים גילוי ופרסום בתקשורת. התובעת רק מנסה לנקום במי שחשף את מעורבתוה בפרשת שוחד חמורה", טוען יצחק.

אינס מואשמת בכתב ההגנה בכך שהיא פועלת "במגמתיות נגד האתר ונגד יואב יצחק עצמו", בשל העובדה שחשף את פרשת המכרז התפור, ולטענת יצחק היא אף ניסתה לתפור לו תיק במשטרה על כך ופנתה לקצין בכיר כדי להגיש תלונה. התיק בעניין נסגר.

"התובעת היא זו שהציפה בעצמה, הן באמצעות איש יחסי ציבור והן באמצעות חברותיה, כי התנכלו לה מינית נוכח מעמדה ותלותה כביכול באותם חשודים", נטען בכתב ההגנה. לגבי הטענה כי בידיעה שהזכירה את שמה באתר של יצחק הופיעו קישורים לידיעות לגבי התלונה על ההטרדה המינית נטען בכתב ההגנה כי "זו טענה בעלמא, שעה שהקישורים המופיעים בצורת רשימות קודמות כוללת את הכתבות האחרונות. אין בכל כדי לזהות את התובעת". לגבי הטענה כי יצחק הזכיר בתוכנית "פוליטיקה" כי המתלוננת הפכה את התוכנית "עיר ללא אלימות" ל"מין ללא הפסקה", נטען בכתב ההגנה כי יצחק לא חשף בכך את שמה והתובעת לא הציגה את מקור התוכנית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה