יעקב שחם: "הגיע הזמן להסדיר את נושא התוכן השיווקי"

"אנחנו נבחן את הנושא ונקבל החלטות" - אמר יו"ר ועדת הטלוויזיה במועצת הרשות השנייה, יעקב שחם, שיעמוד בראש ועדה מייעצת של הרשות לנושא המשבר בשוק הטלוויזיה ■ לפי שחם, הוועדה תקבע כללים לגבי סוג מחויבויות התוכן שהזכייניות יוכלו לפרוס

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

"הגיע הזמן להסדיר גם את נושא התוכן השיווקי. אנחנו נבחן את הנושא ונקבל החלטות" - כך אמר יו"ר ועדת הטלוויזיה במועצת הרשות השנייה, יעקב שחם, שיעמוד בראש ועדה מייעצת מיוחדת של הרשות לנושא המשבר בשוק הטלוויזיה. אתמול אישרה מועצת הרשות את הרכב חברי המועצה שיהיו חברים בוועדה המייעצת לבדיקת שוק התקשורת, שאמורה לגבש פתרונות שונים למשבר בענף.

ברשות אומרים כי יש צורך להקים כעת את הוועדה לצורך בחינה כוללת ויסודית של תחום התקשורת, וזאת במיוחד לאור תיקון החקיקה שעבר בכנסת - שהאריך את זיכיון ערוץ 10 מחד, ומאידך איפשר לזכייניות ערוץ 2 לפרוס חובות תוכן בהיקף של 240 מיליון שקל לשש שנים ממועד המעבר לשידור ברישיון. לפי שחם, הוועדה תקבע כללים לגבי סוג מחויבויות התוכן שהזכייניות יוכלו לפרוס. הוועדה תגיש את מסקנותיה בתוך 120 יום.

יעקב שחםצילום: תומר אפלבאום

כיום אסור על הזכייניות כל סוג של תוכן שיווקי שמשולב בתוכן עצמו. בעבר הקימה הרשות השנייה ועדת מיוחדת בראשות פרופ' אסא כשר, שקבעה כללים ברורים מהו התוכן השיווקי שיהיה מותר בטלוויזיה. המלצות אלה לא אומצו על ידי הנהלת הרשות ולא קודמו בחקיקה. כעת אומר שחם כי הוועדה המיוחדת תבחן אפשרות להתיר את התוכן השיווקי בסייגים מסוימים.

הוועדה תכלול 8 חברים, מתוכם חמישה חברי מועצה ושלושה מומחים חיצוניים שעדיין לא מונו. לתפקיד יו"ר הוועדה נבחר שחם, וחברי המועצה הנוספים שנבחרו יהיו אייל דה פאו, יו"ר ועדת הכספים; יוכי פלר; אייל מלובן; וד"ר מיכל שפירא, יו"ר ועדת המחקר.

"הגיע הזמן שייעשה סדר בתחום שוק התקשורת. ללא הסדרה של השוק הזכיינים ימשיכו להפסיד כסף. יש צורך לאזן בין הרצון לשמור על מסך ראוי לבין ההבנה שיש להתאים את הדרישות מהזכיינים למצב השוק העכשווי", מסר שחם. "אין השוק כיום דומה לזה שהיה לפני שש שנים, נתון זה צריך להילקח בחשבון. רק התנהלות מסחרית נכונה של הזכיינים במקביל להסדרת השוק, תפחית משמעותית את כשלי השוק ותאפשר לזכיינים לצאת מהמצוקות הכספיות בהן הם נמצאים. נושאים אלה ואחרים יעמדו במרכז דיוני הוועדה".

יו"ר המועצה, ד"ר אילן אבישר, מסר: "בשנים האחרונות חלו תמורות משמעותיות בטכנולוגיה ובכלכלה של תחום התקשורת. הוועדה תבחן את ההשלכות של תמורות אלה על הרגולציה תוך דיאלוג עם מומחים חיצוניים ועם הגורמים הפועלים בתעשיית התקשורת בכלל זה הזכיינים והיוצרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה