אורלי אינס תובעת מכלי תקשורת 1.1 מיליון שקל: "עשו בי לינץ'"

ד"ר אורלי אינס, שהתלוננה בעבר על הטרדה מינית מצד ניצב בדימוס אורי בר לב ומנכ"ל משרד הביטחון חגי פלג - הגישה לפני כחודש תביעה ע"ס 1.13 מיליון שקל נגד מספר כלי תקשורת

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

ד"ר אורלי אינס, שהתלוננה בעבר על הטרדה מינית מצד ניצב בדימוס אורי בר לב ומנכ"ל משרד הביטחון חגי פלג, הגישה לפני כחודש תביעה ע"ס 1.13 מיליון שקל נגד העיתונים ב"מעריב", "ידיעות אחרונות" ו"ישראל היום", נגד חדשות ערוץ 2, נגד אתר ניוז1 של יואב יצחק ונגד יצחק עצמו. אינס טוענת כי כלי התקשורת חשפו את פרטיה בניגוד לחוק.

אינס התלוננה נגד השניים בפרשה שהתפוצצה בסוף 2010. בסופו של דבר בר לב התנצל בפני אינס, פרש מהמשטרה והתיק נגדו נסגר, ופלג ננזף ופרש מהשירות הציבורי. לטענת אינס, במהלך סיקור הפרשה בכלי התקשורת "נעשה בה לינץ' תקשורתי, לאחר או בגלל שהעזה ואזרה אומץ רב כדי להתלונן על גורמים בכירים אלה". לטענת התביעה, אינס "הובלה ללא הסכמתה ושלא מרצון חשופה אל כיכר העיר, שם דאגו הנתבעים בזה אחר זה לבצע בה סיכול ממוקד, להשחיר את דמותה ואישיותה".

אורלי אינס

אינס טוענת כי כלי התקשורת חשפו בפועל את זהותה, בניגוד לחוק, בין אם בחשיפת שמה ותמונתה בטשטוש חלקי, בחשיפת פרטים מחייה ואזכור התוכנית שהיא עמדה בראשה, "עיר ללא אלימות". אינס עצמה חשפה בסוף 2010 את זהותה בפומבי, אך בכתב התביעה היא טוענת כי עשתה זאת מתוך אילוץ ולאחר שהגיעה למסקנה כי ממילא נחשפה, ועליה "להיערך לתגובה פומבית למחול השדים שנוצר סביבה".

בכתב התביעה מצוטטים דברים שאמר יצחק בתוכנית "פוליטיקה" בערוץ 1, לפיהם "ניסיון של אותה גברת, שהפכה את התוכנית עיר ללא אלימות למין ללא הפסקה". בכך, לטענת התביעה, חשף יצחק את זהותה, מפני שהזכיר את התוכנית שהוקמה על ידה. בנוסף, עלו באתר של יצחק ידיעות שעסקו בנושא אחר הנוגע לאינס, אך כללו קישור לידיעות לגבי פרשת בר לב.

גם לגבי "מעריב", "ידיעות אחרונות" וחדשות ערוץ 2 נטען כי הציגו את אינס כ"האמא של תוכנית עיר ללא אלימות" ופרטים נוספים מחייה האישיים שהביאו לזיהויה, כמו תפקידה במשרד לביטחון פנים, וכן תמונה עם טשטוש חלקי בלבד. התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין הדר מורד ושלומי הדר ממשרד רונאל פישר, נרי ושות'.

מ"ידיעות אחרונות", "מעריב", "ישראל היום", חדשות 2 ויואב יצחק לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר