מנכ"ל רשות השידור דרש שכר של 34 אלף שקל לעוזרו - האוצר סירב

האוצר הורה לרשות שלא למנות את זליג רבינוביץ' למרכז הרפורמה ברשות השידור ■ ההסתדרות: יו"ר הרשות מנסה למנות סמנכ"ל שיווק בניגוד להסכמים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

סגן הממונה על השכר באוצר, ברק שטרוסברג, הורה אתמול למנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, שלא למנות את עוזרו הבכיר זליג רבינוביץ' למרכז הרפורמה ברשות השידור. בעקבות כך, שטרוסברג גם סירב לבקשת בן מנחם להעלות את שכרו של רבינוביץ' ל-34 אלף שקל.

רבינוביץ', אחד האנשים החזקים ברשות השידור, משמש כיום עוזרו של בן מנחם, אך הרשות עשתה מאמצים למנותו שוב ושוב לתפקידי מפתח נוספים, כמו אחראי על הרפורמה, על תחום הניו מדיה ועל ערוץ החדשות. ואולם אגודת העיתונאים בתל אביב פנתה לבית הדין לעבודה בטענה כי לא ניתן למנות את רבינוביץ' לתפקיד משום שהוא חסר ניסיון בניהול כוח אדם ואין לו תואר ראשון. בהסכם פשרה בין הצדדים, שקיבל תוקף של פסק דין, סוכם כי רבינוביץ' לא יעסוק בענייני כוח אדם וישאר בתפקיד העוזר בלבד.

זליג רבינוביץצילום: רפי קוץ

כפי שדווח ב-TheMarker, הרשות המשיכה בכל זאת להגדיר את רבינוביץ' כ"מרכז הרפורמה" - גם בהודעות לתקשורת. בעקבות כך, פנתה אגודת העיתונאים בתל אביב לרשות ואיימה כי תגיש בקשה לביזיון בית הדין.

במקביל, בן מנחם ביקש אישור מהאוצר למנות את רבינוביץ' לתפקיד מרכז הרפורמה, בנוסף לתפקידו כעוזר המנכ"ל, ולהעלות את שכרו מכ-22 אלף שקל ל-34 אלף שקל. ואולם אגף השכר באוצר סירב לדרישה. במכתב שהתקבל ברשות השידור טען שטרוסברג כי "בניגוד לאמור במכתבך, בית הדין לא אישר את מינויו של רבינוביץ' לתפקיד מרכז הרפורמה. ההפך הוא הנכון. בית הדין קבע כי עד למועד קבלת החלטה נוספת בעניין, מר רבינוביץ' ישמש אך ורק עוזר מנכ"ל".

בעקבות כך, דחה שטרוסברג את בקשת בן מנחם למנות את רבינוביץ' לתפקיד הנוסף. "ככל שמר רבינוביץ' משמש בפועל כמרכז הרפורמה, הרי שמצב זה אינו תקין, אינו עולה בקנה אחד עם פסיקת בית הדין האמורה ומנוגד לכללי המינהל התקין". כפועל יוצא מכך סירב שטרוסברג לאשר את תוספת השכר לרבינוביץ'.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "הנהלת רשות השידור פועלת על פי החוק ותמשיך לפעול על פי החוק. כל מטלה שמבצע זליג רבינוביץ' ברשות השידור היא כזרועו הארוכה של המנכ"ל. מצער מאוד שגורמים אינטרסנטיים, הפועלים ממניעים אישיים ולא ענייניים, עושים ספינים באמצעי התקשורת כדי לנסות ולחבל ברפורמה המתקרבת שאמורה לחלץ את רשות השידור מהמצוקה ומהחוליים בהם היא שרויה. בלעדי הרפורמה אין לרשות השידור תקומה".

מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם

מי יהיה סמנכ"ל השיווק?

במקביל, מתפתח עימות נוסף בין הסתדרות העובדים, המייצגת חלק מעובדי רשות השידור, לבין יו"ר הרשות אמיר גילת. להסתדרות נודע כי גילת מתכוון לכנס בקרוב ועדת איתור למנות מועמד לתפקיד סמנכ"ל שיווק ואסטרטגיה לרשות השידור.

ל-TheMarker נודע כי שתי המועמדות שעומדות על הפרק הן פרח רותם, לשעבר סמנכ"לית אסטרטגיה ומחקר בזכיינית ערוץ 2 רשת ומנהלת תכנון שיווקי בקוקה קולה, וחגית בכר, לשעבר סמנכ"לית הסחר בדיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון.

במכתב ששיגרה באוגוסט ההסתדרות ליו"ר הרשות, נטען כי בהסכם הרפורמה בין העובדים לבין הרשות סוכם כי בחטיבת הכספים ימונה רק מנהל שיווק חטיבת שיווק, ולא סמנכ"ל. "אנו בהחלט מצפים מהנהלת רשות השידור לכבד את ההסכמים עליהם חתמנו ולא לבצע צעדים חד צדדים", כתב לגילת דורון קרני, מזכיר ארצי בהסתדרות.

מרשות השידור לא נמסרה תגובה עד כה בעניין זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר