לאודר יזרים 80 מ' ש' לערוץ 10: "אם הממשלה לא תחתום - נסגור"

לאודר הודיע במסיבת העיתונאים כי החליט להמשיך להשקיע בערוץ ולחתום על ההסכם עם הממשלה: "החלטתי לחתום על ההסכם בגלל 600 העובדים"

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

בעל המניות הדומיננטי בערוץ 10, רון לאודר, חתם היום חד צדדית במסיבת עיתונאים על המתווה להסכם עם הממשלה להמשך הפעלת הזיכיון של ערוץ 10. ההסכם כולל הזרמה של 80 מיליון שקל מטעם לאודר בשנה הקרובה, וכן ערבויות והתחייבויות נוספות.

"החלטתי שאגיע לישראל בדצמבר לקבל החלטה, וההחלטה שלי היתה לסגור את הערוץ בדצמבר 2012", סיפר לאודר. "ראיתי את הנוסח האחרון בין הממשלה וערוץ 10. זה לא היה זה ההסכם האידיאלי, אבל זה היה טוב יותר ממה שהיה לפני שישה חודשים. אבל יש עדיין הרבה בעיות. השאלה היתה היא אם להסכים או לא להסכים לקחת את הסיכון בעקבות מה שקורה בישראל".

רון לאודר במסיבת העיתונאים

לאודר עידכן את הקהל, שכלל גם רבים מעובדי ערוץ 10 ונענע 10, והודיע כי החליט להמשיך להשקיע בערוץ ולחתום על ההסכם עם הממשלה. "החלטתי בגלל 600 העובדים לחתום על ההסכם", אמר וניגש לחתום על מסמך לעיני הקהל. הקהל נעמד על רגליו והגיב במחיאות כפיים ארוכות.

לאודר הודה ליו"ר ערוץ 10 אבי בלשניקוב וליו"ר ועדת הכספים בערוץ מיכל גרייבסקי, שהובילו את המו"מ מול הממשלה. "אני מאמין שערוץ 10 יהיה ערוץ טוב מאוד בישראל, אבל אם הממשלה לא תחתום על ההסכם אנחנו נסגור ב-2012. זה תלוי בממשלה אם היא תחתום על ההסכם, ואני מאמין שהם יחתמו". בשלב זה עדיין לא גובשה הצעת חוק להמשך הארכת הזיכיון של ערוץ 10, ובאוצר דיווחו בשבוע שעבר כי ההסכם - הכולל הלוואת מדינה לכיסוי חובות של 65 מיליון שקל - עדיין לא סגור.

"הגעתי לערוץ 10 לפני 10 שנים", סיפר לאודר במסיבת העיתונאים. "אני מאמין גדול בערוץ 10". לאודר מתח ביקורת על הרגולציה הקפדנית על ערוץ 10. "יש לי 25 תחנות במזרח אירופה, חלקן בכמה מהמדינות הקשות בעולם. לאף אחת מהן אין את הרגולציה שיש בישראל. בכל זאת המשכתי להשקיע בערוץ 10. לפני שלוש שנים השותפים שלנו, ארנון מילצ'ן וניוז קרופ, החליטו להפסיק להשקיע בערוץ. דיברתי עם מילצ'ן והוא אמר שזה בלתי אפשרי להצליח עם החוקים האלה".

לאודר התייחס גם למצבו של בעל המניות המרכז בערוץ ,יוסי מימן (51%), מי שמימן את ערוץ 10 במשך שנים. לאודר התייחס בהבנה ללמצבו של מימן ואמר כי "עוברים עליו זמנים קשים".

לאודר התייחס גם ליחס הבינלאומי למדינת ישראל, והדגיש כי ישראל צריכה להשקיע יותר בהסברה ישראלית. "אנחנו נמצאים בתקופה קשה לישראל. זה לא חייב להיות ככה", אמר לאודר. "בחמש השנים האחרונות הייתי ביותר בפגישות ביותר מ-60 מדינות. בכל פגישה עלה הנושא הפלסטיני. בכל פעם אני שואל את המשתתפים בפגישה מאיפה השגתם את המידע - והם מודים שמשלחת של הפלסטינים ביקרה אותם. שאלתי כמה פעמים מגיעה משלחת מישראל, ולעתים קרובות הם אומרים שמעולם לא היתה משלחת מישראל".

לדברי לאודר, הפלסטינים בחרו דווקא להשקיע משאבים במלחמה הסברתית נגד ישראל. "הם מבינים שלא ינצחו את ישראל צבאית ולא כלכלית. זה לא עובד. הם משקיעים מאות מיליוני דולרים מסביב לעולם לספר את הסיפור שלהם, ומנגד ישראל השקיעה בהסברה רק 7 מיליון דולר בשנה. אם ישראל לא תתחיל להשקיע באופן רציני בהסברה יהיו זמנים קשים במיוחד בעתיד".

יו"ר ערוץ 10, אבי בלשניקוב, קרא לממשלה למהר ולהעביר את הצעת החוק להארכת זיכיון ערוץ 10. "תוקף הזיכיון של ערוץ 10 מסתיים בעוד חודש. הזמן אוזל והמלאכה מרובה. לאודר קיבל היום החלטה אמיצה - של איש עסקים נשיא הקונגרס היהודי העולמי ששם עד כה יותר מ-100 מיליון דולר באופן אישי מאז שנכנס לערוץ", אמר בלשניקוב.
לדבריו, "בהסכם שהתגבש אמור לאודר להשקיע יותר מ-80 מיליון שקל בערוץ 10 בשנה הקרובה, והוא לקח על עצמו מחויבויות נוספות של ערבויות והלוואות. בהסכם הזה אין הנחה של שקל, אין ויתור על אגורה אחת מכספי משלמי המסים, אין תספורת. אני לא מכיר איש נוסף שהיה משקיע את הסכום הזה בתנאי הרגולציה הקיימים, כשקשת רשת ערוץ 10 בהתמוטטות מוחלטת".

ועד העובדים בערוץ 10 מסר: "אנו מברכים מברך את בעל המניות הדומיננטי, מר רון לאודר, על החלטתו לאמץ את עקרונות ההסכם שהוצעו על ידי המדינה לתשלום חובות החברה ולחיזוקה הפיננסי. אנו דורשים משר האוצר לחתום מיד על ההסדר שכבר הושג כדי למנוע את סגירת הערוץ ב-31 בדצמבר. אם תימשך גרירת הרגליים גם בחודש הקרוב, ראש הממשלה נתניהו יישא באחריות הישירה להחשכת המסך ולפיטוריהם של אלפי עובדים המתפרנסים בערוץ 10 במישרין ובעקיפין".

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר