מנהל רשת ג' תובע 100 אלף ש' מר' השידור: "הודחתי בצורה משפילה"

מורוזובסקי טוען כי הוצגו בפניו "טענות שונות ומשונות, חסרות כל בסיס, בדבר כשלים כביכול בתפקודו כמנהל" ■ לטענתו, הטענות האלה לא גובו באסמכתאות כלשהן

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

יניב מורוזובסקי, שפוטר מתפקיד מנהל רשת ג' לאחר תשעה חודשים, תובע 100 אלף שקל מרשות השידור וטוען כי פיטוריו אינם תקפים. לטענתו, הרשות הכפישה את שמו בתקשורת ופיטרה אותו בהליך משפיל - ללא שימוע ובאמצעות פקס שנשלח למזכירו.

הטענות עלו במכתב ששיגרו עורכי הדין של מורוזובסקי, רם תורן וענבל אהרון ממשרד גדעון פישר ושות', למנהל קול ישראל, ד"ר מיכאל (מיקי) מירו.

מורוזובסקי, 29, מגיש ועורך לשעבר של תוכניות בגל"צ וגלגל"צ, מונה לתפקיד מנהל רשת ג' במארס בהחלטה פה אחד של ועדת המכרזים. לפני עשרה ימים זימן אותו מירו לשיחה, שבה הבהיר לו כי לא עמד בתקופת הניסיון בת תשעת החודשים, ולכן יסיים את תפקידו.

באותה שיחה, טוען מורוזובסקי, הוצגו בפניו "טענות שונות ומשונות, חסרות כל בסיס, בדבר כשלים כביכול בתפקודו כמנהל". לטענתו, הטענות האלה לא גובו באסמכתאות כלשהן, ולהיפך - "לאורך חצי שנה זכה מרשנו לשבחים ממך על עבודתו". הוא הוסיף כי עבודתו זכתה לשבחים מקרב כלל עובדי התחנה, וכן כי הרייטינג בתקופת כהונתו רשם עלייה.

במכתב עולות גם טענות כי מירו מנע העלאה לוועדת התוכן של רשות השידור דיון לגבי תוכנית עבודה של רשת ג', וכן לא איפשרו לו להעלות את לוח השידורים החדש שתיכנן. "מסיבות לא ברורות לא נתנו למרשנו ליישם את תוכניותיו לצורך הבראת התחנה, קיצצו את כפניו ומנעו ממנו יכולת אמיתית להצליח בתפקיד", נטען במכתב. "למרשנו ידוע כי התנהלות מעין זו של רשות השידור יש תקדימים והיא מאופיינת בדפוס פעילות קבוע".

לטענת עורכי הדין, השיחה שהתקיימה בין מירו למורוזובסקי אינה נחשבת כשימוע, ולכן הפיטורים - שאמורים להיכנס לתוקף ב-30 בנובמבר - אינם תקפים. עוד נטען כי הודעת הפיטורים הגיע באמצעות פקס שלא נשלח ישירות למורוזובסקי, אלא למזכירו - והוא ידע על פיטוריו יומיים קודם למורוזובסקי עצמו בצורה "עלובה, משפילה ומעליבה".

עורכי הדין ציינו כי אם ברצונה של הרשות לפטר את מורוזובסקי, עליה לבצע שימוע כמקובל. בכל מקרה הם תובעים 100 אלף שקל בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו נוכח ההליך הבלתי חוקי, וכן לאחר שרשות השידור הגיבה לתקשורת כי עבודתו הופסקה משום שהוא חסר כישורי ניהול.

מרשות השידור נמסר: "על טענות משפטיות נשיב במסלול המשפטי".

יניב מורוזובסקיצילום: וויקיפדיה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש