מאות עובדי מדינה יוכלו לקבל לביתם את "ישראל היום" בחינם

שרים, חברי כנסת ופקידים בכירים - הזכאים לקבל שני עיתונים יומיים בחינם לביתם - יוכלו מעתה לבחור גם ב"ישראל היום"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

עיתון "ישראל היום" סיכם עם החשב הכללי במשרד האוצר כי קבוצה בכירה של עובדי מדינה, הזכאים לקבל כל יום שני עיתונים על חשבון המדינה, יוכלו מעתה לקבל לביתם גם את "ישראל היום". העיתון לא מתכוון לגבות על כך תשלום מהמדינה.

מאות עובדי מדינה, ובהם שרים וסגני שרים, חברי כנסת ופקידים בכירים, זכאים לקבל מדי יום שני עיתונים יומיים על חשבון תקציב המדינה. משרד החשב הכללי במשרד האוצר מקיים מכרזים מול העיתונים כדי לקבל מחיר אטרקטיבי לעובדי המדינה. כך למשל, מנוי משולב ל"ידיעות אחרונות" ו"כלכליסט" עולה למדינה 138 שקל בחודש, ומנוי לשני העיתונים בנפרד עולה 119 שקל ל"ידיעות אחרונות" ו-22 שקל ל"כלכליסט".

ישראל היום

עד אוקטובר 2011 הפיץ "ישראל היום" את העיתון לבתי המנויים בחינם. מאז הוא גובה דמי מנוי נמוכים של 52 שקל עבור המשלוח מדי יום ו-26 שקל עבור מהדורת סוף השבוע בלבד. בעיתון אמרו אז כי התשלום הסמלי מיועד לכסות את עלות ההפצה למנויים.

כעת העיתון מתכוון לחזור באופן חלקי למודל של חלוקה בחינם לבתי המנויים, לפחות לקהל הפוליטיקאים ומקבלי ההחלטות. לפי הסיכום בין העיתון למשרד האוצר, יוכלו הזכאים לעיתונים חינם לקבל עיתון שלישי לביתם, ללא תוספת תשלום, על חשבון "ישראל היום".

נתניהו, אדלסון ואשתו מרים

עבור "ישראל היום" זהו מהלך נוסף להגברת השפעתו. העיתון, שבבעלות שלדון ומרים אדלסון, מזוהה עם הקו פוליטי לאומי-ימני ותומך במדיניותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

באחרונה משקיע העיתון מאמצים רבים בזירת הדיגיטל, כמו פיתוח אפליקציות לסלולר ולטאבלטים, השקעה באתר אינטרנט שמזרים ידיעות שוטפות וכן פיתוח תחום הווידיאו באתר. חלוקה חינם לעובדי המדינה עשויה להגביר את השפעתו בקרב מקבלי ההחלטות ופקידים בכירים.

מ"ישראל היום" סירבו להגיב לידיעה. ממשרד האוצר לא נמסרה תגובה עד לפרסום הידיעה. "ישראל היום" מקיים קשרים עסקיים עם קבוצת הארץ, הכוללים את הדפסת העיתון והפצתו.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "למינהל הרכש הממשלתי הסכמים עם מספר עיתונים לרכישת מנויים לצרכי המשרד ועבור נושאי משרה הזכאים לכך. בחודשים האחרונים התקיים משא ומתן גם עם עיתון 'ישראל היום' במטרה להגיע להסכם דומה עבור כלל משרדי הממשלה. בסיום המשא ומתן הוסכם כי מנוי לזכאים במשרדי הממשלה יהיה ללא תשלום. הפנייה והמשא ומתן התקיימו ביוזמת מינהל הרכש הממשלתי".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?