אושרה הלוואה של 16 מיליון ש' לנאמני מעריב לתשלום משכורות

הנאמנים של קבוצת מעריב יוכלו ליטול הלוואה של 16 מיליון שקל מבנק דיסקונט לצורך מימון תקופת הקפאת ההליכים של הקבוצה ותשלום משכורות העובדים - כך קבעה היום (חמישי) שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

(עדכון) הנאמנים של קבוצת מעריב יוכלו ליטול הלוואה של 16 מיליון שקל מבנק דיסקונט לצורך מימון תקופת הקפאת ההליכים של הקבוצה ותשלום משכורות העובדים - כך קבעה היום שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך. הסכום יוחזר לבנק דיסקונט עם תום תקופת הקפאת ההליכים מתוך החובות של מעריב שעל הנאמנים לגבות.

השופטת ביקשה מהנאמנים, עוה"ד שלמה נס וירון ארבל, להבהיר לה מדוע נדרש כעת מימון בסך של 16 מיליון שקל, בעוד שלפי חישוב שערכו הנאמנים הגירעון שיווצר בתקופת הקפאת ההליכים עומד לכל היותר על תשעה מיליון שקל.

השופטת הדגישה כי "ראוי אף ראוי כי כל בעלי המניות של העיתון ישקלו מתן סיוע כספי לתקופת ההפעלה. זאת, וודאי וודאי אם אחד מהם עושה ודואג לעשות כן, מקום בו,לכאורה, אין הוא מחויב לכך על-פי דין". היא הבהירה כי בית המשפט לא יכול לכפות על בעל מניות להזרים כסף לקופת הקפאת ההליכים והצלת החברה, אך מתריעה כי "בית המשפט יכול להביא התנהלות כזו, של "שב ואל תעשה" בין שיקוליו בסופו של יום. ודי לחכימא ברמיזה".

הסכום ישמש את הנאמנים לתשלום שכר העובדים החל מתקופת הקפאת ההליכים של קבוצת מעריב לפני כשבועיים ולתפעול שוטף של העיתון. אלשיך ציינה בהחלטתה לגבי גורל העובדים כי "קרוב לוודאי, כי נוכח המצב העגום אליה הגיעו עסקי הקבוצה, סביר להניח, לצערי, כי כל הליך התייעלות או שינוי מבנה שיערך, בין אם בתקופת ההקפאה ובין אם לאחריה, יהיה כרוך בצמצומים כואבים ביותר במצבת העובדים. זאת, לצד העובדה כי שאלת העסקת העובדים, ומספר העובדים שיתחייב כל משקיע פוטנציאלי להעסיק, יהיו שיקול מהותי בהתמחרות ובדיונים שלאחריה". ואולם, היא קוראת לעובדים "לעשות כמיטב יכולתם לשתף פעולה עם הנאמנים".

בהתייחס להליכי מכירת נכסי קבוצת מעריב הורתה השופטת לנאמנים "להקפיד על כך, כי הליכי ההתמחרות ינוהלו תוך מתן דגש לא רק על חלקם הכספי, אלא גם על שימור מקומות העבודה של עובדי הקבוצה, וקליטת מספר גדול ככל האפשר מהם כעובדים לפרק זמן ממושך אצל הרוכש החדש, יהא זה אשר יהא".

-

הנאמנים שמונו לקבוצת מעריב, עורכי הדין שלמה נס וירון ארבל, שיגרו הבוקר מייל לעובדי "מעריב" ובו הם מציעים לעובדים להגיש הצעה לרכישת העיתון. הנאמנים מציינים כי עליהם למצוא רוכשים לעיתון במהירות רבה - עד 9 באוקטובר - אז עליהם להגיש לשופטת ורדה אלשיך הודעה ובה ההצעות שקיבלו לרכישת העיתון ונכסי הקבוצה.

הנאמנים כתבו לעובדים: "איננו חוסכים כל מאמץ כדי למצוא רוכש במחיר הטוב ביותר, שגם יפעיל את העיתון, וגם יעסיק מספר גדול ככל האפשר של עובדים". הנאמנים מציינים כי "בימים האחרונים פנו אלינו מספר עיתונאים בכירים מהעיתון בהצעה שעובדי מעריב יהיו אלה שירכשו את העיתון ויפעי לו אותו, הן למען הפלורליזם של התקשורת בישראל והן למען העיתונאים והעובדים האחרים במעריב".

הנאמנים מברכים על הפניות הללו וכותבים כי יהיה להם סיפוק רב לקבל הצעה עסקית משמעותית והולמת דווקא מעובדי מעריב. "ברמה ההיסטורית, אולי יהיה בכך משום המשך דרכו של מייסד העיתון ד"ר עזריאל קרליבך. אנו מצדנו מוכנים לשתף פעולה אתכם, העובדים, לענות על כל שאלה, לספק לכם נתונים, לדון אתכם על רעיונות, לבחון הצעות וכו'".

הנאמנים קוראים לעובדים להתלכד כדי להציל את מקום עבודתם וליצור תקדים ישראלי. "אם תשכילו לגייס ביניכם או יחד עם גורמי חוץ את המשאבים הדרושים ואתם, העובדים, תהיו בעלי המניות של מעריב כולה או של חלקים ממנה, דוגמת NRG, הדבר יהווה פריצת דרך בעיתונות הישראלית בעשרות השנים האחרונות. אתם אולי יותר מאחרים, יכולים ליצור עיתונות חדשה ושונה, אשר יכולה להיות הן מעניינת והן רווחית".

לפני כשבוע וחצי הוציא בית המשפט צו להקפאת ההליכים המשפטיים נגד מעריב לאחר שהקבוצה נקלעה לחובות בסך של כ-400 מיליון שקל, מהם כ-95 מיליון שקל לעובדים. צו הקפאת ההליכים יעמוד בתוקפו עד 23 לאוקטובר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש