מדוע בחרה "כלבוטק" להעלים מידע חשוב ורלוונטי מהצופים?

בתחקיר של התוכנית על עד המדינה בפרשת הולילנד רואיינו שלוש נשים בעלות קשר ישיר לנאשם מרכזי בפרשת הולילנד - מאיר רבין ■ למרות זאת, התוכנית לא יידעה את הצופים שהנשים הן בעלות אינטרס ישיר בתיק התלוי ועומד

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

לפני כחודש פורסם התחקיר של רפי גינת בתוכנית "כלבוטק" על עד המדינה ש.ד בפרשת הולילנד - והצליח לעורר הדים רבים. הפרומואים הבטיחו את ה"אמא של כל התחקירים", והעיסוק החריג של התוכנית בפרשה פלילית העלה תהיות אם מסתתר אינטרס כלשהו מאחורי התחקיר. שאלות נוספות נשאלו לגבי הקשרים שבין הנאשם, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, לבין גינת, ואם המהלך לא נועד לשרת את ההגנה בתיק. גם אם יתקבלו טענותיהם של אנשי התוכנית, שהיוזמה לתחקיר היתה נקייה מאינטרסים, עולים סימני שאלה מתוך התחקיר עצמו: מדוע בחרה מערכת התוכנית להעלים מידע חשוב ורלוונטי מהצופים?

הכתבה, שסיפרה על שורת מעשי "נוכלות, שקרים ורמאויות", או סתם "תעלולים פיננסיים" של עד המדינה בישראל ובחו"ל, כללה שני סיפורים שבהם הוזכרו או התראיינו שלוש נשים. שלוש הנשים האלה בעלות קשר ישיר לנאשם מרכזי בפרשת הולילנד - מאיר רבין, מי שכונה "המתווך" בפרשה. למרות זאת, בניגוד למצופה, מערכת התוכנית בחרה שלא ליידע את הצופים שהנשים הן בעלות אינטרס ישיר בתיק הפלילי התלוי ועומד.

רפי גינתצילום: דורון גולן / ג'יני

בתחקיר הוצגה אשה בטשטוש פנים בשם ע.ר, שטענה שעד המדינה קיבל ממנה 90 אלף דולר בתמורה לדירת פנטהאוז ברחוב דיזינגוף בתל אביב. "הוא בא אלינו הביתה, הוא התארח בארוחות (...) היה לנו עסק עם ארכי-נוכל שהונה אנשים (...) יש לו דפוס התנהגות קבוע והוא המשיך אותו", טענה ע.ר בתוכנית. בפועל, מדובר בענת רבין, רעייתו של הנאשם מאיר רבין, שרכשה את הדירה מעד המדינה - אך פרט מידע זה לא הוזכר בכתבה.

מקרה נוסף שהוצג בכתבה הוא מיזם להקמת תחנות דלק בקרקעות הסמוכות לכפר חב"ד ב-2005. בתחקיר דווח כי אנשי עסקים שונים השקיעו מאות אלפי דולרים במיזם של עד המדינה, אך זה מעולם לא יצא אל הפועל - ואלה הפסידו את כספם. אחת המשקיעות, לפי הכתבה, היתה "גב' ב' מאמריקה". ב' היא למעשה בתיה רבין, אחותו של מאיר רבין, שמתגוררת בחו"ל - אך הצופים לא יכלו לדעת זאת.

באותו קטע מרואיינת גם עו"ד אורה רבין, המייצגת את בתיה רבין. גם במקרה זה גינת בחר שלא ליידע את הצופים כי עו"ד אורה רבין היא גיסתו של הנאשם מאיר רבין.

ממערכת "כלבוטק" נמסר בתגובה: "בתחקיר על עד המדינה עלו פרשות שחיתות רבות שבהן כיכב ש.ד בעבר, ושאין להן שום נגיעה לתיק הולילנד. בפרשיות הפנטהאוז בדיזנגוף ותחנות הדלק הווירטואליות אכן נפגעו גם אשתו ואחותו של חשוד בתיק הולילנד. אז מה? שתיהן לא חשודות בשום דבר. בנוסף להן, בשתי פרשיות אלה נפגעו אנשים נוספים, שסירבו להיחשף - אולם מסרו את כל החומר הנדרש. מערכת כלבוטק עומדת איתן מאחורי כל ממצאי התחקיר שחשף את פרצופו האמיתי של ש.ד".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"