"ישראל היום" פותח חזית חדשה ברשת: ישיק אתר שיתחרה ב-ynet

נערך לגיוס עובדים ולהפוך לגורם משפיע על סדר היום הציבורי ■ עד כה, האתר כלל רק גירסה דיגיטלית של המהדורה המודפסת

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

"ישראל היום" של שלדון אדלסון נערך לקראת הקרב הבא במערכה על הובלת שוק התוכן הישראלי: עד סוף 2012 מתכוונים במערכת "ישראל היום" להשיק אתר אינטרנט רחב שיבוסס על דיווחי חדשות שוטפים, יכלול תכני וידיאו ויתחרה ישירות באתרי החדשות המובילים בישראל כיום, ובהם ynet, הארץ, וואלה ו-nrg.

עד כה, הנוכחות האינטרנטית של "ישראל היום" לא היתה רחבה. העיתון מפעיל אמנם אתר אינטרנט, אך במשך תקופה ארוכה האתר כלל רק עותקים דיגיטליים של העיתון המודפס. בשנה האחרונה החל העיתון להשקיע משאבים בפעילות מקוונת. בתחילה עלו לרשת עותקים דיגיטליים של העיתון המודפס ובהמשך החל העיתון לשלוח ניוזלטרים למנויים בעברית ובאנגלית. העיתון השקיע בהקמת אולפני וידיאו ובשבועות האחרונים החלו להתפרסם באתר שלו גם ידיעות שוטפות ותכני וידיאו. במקביל, הושקו אפליקציות לסמארטפונים ולטאבלטים של "ישראל היום", שכוללות גם הן חדשות שוטפות.

צילום: מוטי קמחי

ההיערכות של "ישראל היום" לפעילות בתחום האינטרנט כוללת גם גיוס כוח אדם והיערכות מול אנשי התוכן המועסקים על ידו לפעילות מקבילה עבור העיתון המודפס ועבור אתר האינטרנט. עובדים בעיתון אמרו כי הם יודעים על כוונה להפעיל אותם בקרוב גם עבור ייצור חומרים לאתר אינטרנט, אך כי עד כהן לא קיבלו תדרוך מקיף בנוגע לאופן הפעילות העתידי.

עבור אתרי התוכן הפועלים כיום בישראל כניסתו של "ישראל היום" לזירה מהווה איום - מתחרה חדש עם כיסים עמוקים שנכנס לתחום שבו עד עתה הם שלטו ללא עוררין. לצד האובדן הצפוי של נתחי פרסום, בכוונת "ישראל היום" ליצור פלטפורמה מקוונת שתוכל להשפיע על סדר היום הציבורי בישראל, כך שהמהלך עשוי לייצר איום ישיר על ynet, אתר החדשות המוביל כיום בישראל, שלו השפעה רחבה על סדר היום הציבורי.

בענף התקשורת יש המבקשים לצנן במעט את ההערכות בדבר האיום הצפוי לאתרי התוכן הישראליים בעקבות כניסתו לתחום של המתחרה החדש. "ישראל היום" הושק ב-2007 כחינמון מודפס ונהפך לעיתון בעל שיעור החשיפה הגבוה בישראל. כיום, המודל החינמי של העיתון נשמר באזורים ציבוריים, אך עותקים בתשלום מופצים למנויים. לדברי בכיר בענף התקשורת, היתרון התחרותי של "ישראל היום" בתחום העיתונות המודפסת היה עד כה המודל החינמי, ואילו באינטרנט כל התכנים מוצעים ללא תשלום, כך ש"ישראל היום" ייאלץ להתמודד מול גופי התוכן האחרים ללא היתרון התחרותי המוכר שלו.

ב"ישראל היום" סירבו להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים