פרסום ראשון |

חילוט הערבויות של ערוץ 10 נדחה

היום היה אמור להתבצע חילוט הערבויות בהיקף של כ-42 מיליון שקל של ערוץ 10 ושל כ-22 מיליון שקל של רשת, לאור החלטת מועצת הרשות השנייה לפני כשבועיים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

משרד האוצר שיגר בשעה האחרונה לרשות השנייה מכתב, ובו בקשה לדחות את חילוט הערבויות של ערוץ 10 ושל זכיינית ערוץ 2 רשת עד לסיום דיוני ועדת הבדיקה שהוקמה לשם כך. מועצת הרשות אמורה כעת לבצע סבב טלפוני בין חברי מועצת הרשות - ואלה צפויים לתמוך בדחיית החילוט.

היום היה אמור להתבצע חילוט הערבויות בהיקף של כ-42 מיליון שקל של ערוץ 10 ושל כ-22 מיליון שקל של רשת, לאור החלטת מועצת הרשות השנייה לפני כשבועיים. חילוט הערבויות היה אמור להנחית מכת מוות על ערוץ 10 ולפגוע קשות ברשת.

הפגנת עובדי ערוץ 10

עד עתה מועצת הרשות השנייה לא קיבלה החלטה לדחות את החילוט, מפני שלא התקבלה בקשה רשמית מצד משרד האוצר או מצד הזכיינים לכך. כעת, לאחר שיצא המכתב ממשרד האוצר ובו בקשה לדחות את החילוט, הוא ככל הנראה יידחה ב-45 יום עד לסיום עבודת ועדת הבדיקה.

יו"ר ועדת הטלוויזיה במועצת הרשות השנייה, יעקב שחם, אמר היום אחה"צ כי לאחר שהמכתב יתקבל וייבדק, ייערך סבב טלפוני וככל הנראה החילוט יידחה.

חברי הצוות הם מנכ"ל משרד ראש-הממשלה, הראל לוקר, הממונה על התקציבים, גל הרשקוביץ והחשבת הכללית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו. באוצר אומרים כי הצוות ייפגש בשבוע הבא עם נציגי הבעלים של ערוץ 10 בניסיון להגיע להסדר סביר שיאפשר לערוץ להמשיך ולפעול תוך שמירה על זכויות המדינה.

מעצת הרשות השנייה אישרה הערב את דחיית החילוט, ואף הביעה סיפוק מכך שמשרד האוצר החליט לטפל בהסדרת החוב. מהרשות נמסר כי המועצה נעתרה לבקשת שר האוצר לדחות את חילוט הערבויות של רשת וערוץ 10. יו"ר מועצת הרשות השנייה, ד"ר אילן אבישר, קיבל את מכתבו של שטייניץ, בו מודיע השר על הקמת צוות שתפקידו לבחון בתוך 45 ימים האם ניתן להגיע עם בעלי המניות של ערוץ 10 להסדרת החובות שצברו. כמו כן במכתב צוין כי החלטות הצוות עשויות להשליך גם על "רשת".

עם קבלת המכתב, מועצת הרשות קיימה תהליך אישור טלפוני, בסיומו הוחלט להיענות לבקשת שר האוצר ולדחות את משלוח הודעות החילוט. כמו כן, קבעה המועצה כי בכוונתה להתכנס בתוך 45 יום, או במועד מוקדם יותר ככל שיתקבלו החלטות הצוות, על מנת לשוב ולדון בנושא בהתאם להתפתחויות שיהיו באותה עת.

אבישר הביע סיפוק מכך שמשרד האוצר נענה לפניית המועצה והחליט לטפל בהסדרת החוב בצורה מקיפה בכדי להגיע לפתרון כולל. ברשות הדגישו כי הם סבורים ששני ערוצי טלוויזיה מסחריים הם המינימום ההכרחי על מנת לשמר שיח ציבורי של מגוון דעות ופלורליזם, עבודה עיתונאית איכותית ויצירה ישראלית מקורית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו