הקיצוצים מגיעים גם ל"גלובס": כ-30 עובדים יפוטרו

שוק העיתונות המודפסת כולו נאלץ בחודשים האחרונים לקצץ בשל ההידרדרות בהכנסות

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

ההידרדרות בשוק העיתונות המודפסת מגיעה גם לעיתון הכלכלי "גלובס". לאור מצבו הכלכלי של העיתון, בכוונת ההנהלה לפטר בימים הקרובים 15 עובדי מערכת וכ-15 עובדים נוספים ממחלקות אחרות. כמה עובדים כבר זומנו לשימוע. ועד העובדים של העיתון מנסה בימים אלה לשכנע את הנהלת העיתון לדחות את הפיטורים עד אחרי החגים.

שוק העיתונות המודפסת כולו נאלץ בחודשים האחרונים לקצץ בשל ההידרדרות בהכנסות. קבוצת "ידיעות אחרונות", "הארץ" ו"מעריב" כבר החלו בצעדי קיצוץ שכוללים עשרות עובדים. בתחילת 2012 כבר ביצע "גלובס" צעד קיצוץ של כ-15 עובדים מתוך כ-400 עובדים, וכעת ייאלץ לפטר כ-30 נוספים. מדובר על מהלך מצומצם יותר לעומת תוכנית מוקדמת לבצע מהלך רחב של פיטורים.

ועד העובדים של "גלובס", שמאוגד בארגון העיתונאים של ההסתדרות, מנסה בימים אלה להגיע להבנות עם ההנהלה. במכתב ששיגר הוועד לעובדים נמסר כי ההנהלה שיתפה את הוועד בהחלטות ואף חשפה בפני נציגי הוועד את המספרים לגבי מצבו של העיתון. בוועד מנסים למנוע או לצמצמם את הפיטורים באמצעות הצעה לקיצוץ שכר של מקבלי השכר הגבוה מ-20 אלף שקל. ההנהלה דחתה את בקשת הוועד להשהות את הפיטורים עד אחרי החגים, אך ייתכן כי תאפשר למפוטרים הודעה מראש ארוכה יותר, כך שבפועל הפיטורים ייכנסו לתוקף לאחר החגים.

בוועד העובדים שקלו להציע חלופה לפיטורים בדמות קיצוץ שכר רוחבי לכל העובדים, אך נמנעו מלהגיש הצעה כזו לאחר ששני קיצוצים דומים נעשו כבר בשמונה השנים האחרונות. בוועד מסרו לעובדים כי גם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, מעודכן במהלך הפיטורים המתוכנן בעיתון.

מ"גלובס" לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר