הפרסום של האפוטרופוס הכללי והכנ"ר יעבור ל"ישראל היום"

החל מספטמבר יפורסמו מודעות האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי ב"ישראל היום" ■ בשנה שעברה פרסמו גופים אלה בכ-6 מיליון שקל ■ משרד המשפטים: "ישראל היום" בעל תפוצה רחבה והציע את הצעה הזולה ביותר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עיתון "ישראל היום" ממשיך להגדיל את חלקו בעוגת הפרסום של העיתונות המודפסת – והפעם בזכות החלטה ממשלתית: הפרסומים הממשלתיים בעיתונות של האפוטרופוס הרשמי ושל כונס הנכסים הרשמי והרשם לענייני ירושה יעברו משבוע הבא לעיתון "ישראל היום" – המזוהה כתומך במדיניותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. עם זאת, במשרד המשפטים הבהירו היום כי לא נקבע ש"ישראל היום" יהיה בימת הפרסום הבלעדית.

עד כה הופיעו הפרסומים האלה בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"גלובס". ב-2011 הגיע היקף הפרסומים של הגופים האלה בעיתונות המודפסת ל-5.8 מיליון שקל. במשרד המשפטים מסבירים כי הצעד נועד לצמצמם את עלויות הפרסום לשם לייעול והשבחת השירות הממשלתי של האגף.

הודעה בעניין פורסמה הבוקר במודעה מעיתון "מעריב". לפי המודעה, "החל מ-31 באוגוסט 2012 יפורסמו פרסומי האפוטרופוס הכללי, הכונס הרשמי והרשם לענייני ירושה בעיתון 'ישראל היום' ובאתר האינטרנט של משרד המשפטים".

במשרד המשפטים אומרים כי בחודשים האחרונים נערכה בחינה לגבי עלות הפרסומים בעיתונות. לשכת הפרסום הממשלתית (לפ"מ) פנתה לעיתונים היומיים בפנייה לקבלת הצעות מחיר לפרסום המודעות. לשאלת TheMarker כיצד נוהל ההליך שבסופו נבחר "ישראל היום" לעיתון שיפרסם את מודעות האגף, השיבו במשרד המשפטים כי "לשכת הפרסום הממשלתית בפנייה שוויונית למערכות העיתונים היומיים הרלוונטיים וביקשה לקבל הצעות מחיר לפרסום מודעות האגף. עיתון "ישראל היום" נבחר כבימה לפרסום לאחר קבלת הצעות מחיר מן העיתונים היומיים השונים, בהיותו עיתון בעל תפוצה יומית רחבה אשר הציע את ההצעה הזולה ביותר".

המשרדים הממשלתיים חייבים בעיתונות המודפסת שונה ממשרד למשרד. לפעמים מדובר על שני עיתונים יומיים ועיתון אחד בערבית, בנוגע ל"הוראות מיוחדות לדרכים" יש חובת פרסום בשלושה עיתונים יומיים, ולעתים יש גם חובת פרסום אפילו בחמישה עיתונים. הצעות חוק שהועלו בשנים האחרונות להעביר את חובת הפרסום רק לאינטרנט עלו ונפלו, בעיקר לאור לחץ מצד העיתונים בטענה כי חקיקה כזו תפגע קשות בהכנסותיהם.

עיתון "ישראל היום" שהוקם ב-2007 ומחולק ברובו בחינם, גרם להחרפת המשבר בעיתונות המודפסת. בעיתונים המתחרים האשימו את העיתון כי גרם להידרדרות במחיר הפרסומי בעיתונות ולפגיעה קשה באיתנותם הפיננסית. מנגד, ב"ישראל היום" טענו לא פעם כי ההידרדרות בעיתונות המודפסת החלה עוד לפני כניסתם.

באחרונה נידונה בוועדת הכלכלה הצעה לבטל לחלוטין את חובת הפרסום של המשרדים הממשלתיים בעיתונות המודפסת, ובמקום זאת להעביר את הכל לאינטרנט. במהלך הדיון בכנסת אמר מנהל לשכת הפרסום הממשלתית, גדי מרגלית, כי ב-2010 עמד תקציב המודעות של המשרדים הממשלתיים הגיע ל-22 מיליון שקל, ב-2011 על 26 מיליון שקל ובמחצית 2012 על כ-9.5 מיליון שקל. לדבריו, הצפי הוא שעד סוף השנה הפרסום יסתכם בכ-19 מיליון שקל.

מישראל היום נמסר: "ישראל היום הוא העיתון מס' 1 במדינה עם אפקטיביות הפרסום הטובה ביותר ולכן נהנה מהתרחבות בתחום הפרסום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"