תמר איש שלום: "הממשלה צריכה לעזור לכלב השמירה שלה"

בערוץ 10 חוששים מסגירה אבל גם חוששים לגורל החברה הישראלית

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

תמר איש שלום, מגישת המהדורה המרכזית של חדשות 10, האם אתם באמת חוששים שערוץ 10 ייסגר אם הרשות השנייה תחלט את ערבויות הערוץ ב-2 בספטמבר?

"ברור שהחשש אמיתי ומוחשי. יש פה סד זמנים קצוב. נדמה לי שלאנשים קשה לדמיין אירועים כאלה. הרי הערוץ עובד ומתפקד, וזה לא פשוט לתפוש שייתכן שעוד חודש או פחות כבר לא נהיה פה".

אז מה הפתרון הראוי לבעיית החוב של ערוץ 10?

"פריסת חובות מבוססות מס לעסק מפסיד, ובפרט כזה שעצם קיומו תורם לתחרות מסחרית, היא צעד סביר, וזה עוד לפני שמדברים על תרומה עיתונאית חשובה לשיח הציבורי בישראל. ישראל, שבה מתחילים לסגור ערוצי טלוויזיה עצמאיים ומסחריים, הולכת לאחור, ואני רוצה להניח שאת זה בנימין נתניהו לא רוצה".

נשמעו בעבר טענות שהסיבה לכך שהסדר החוב לא יוצא לדרך היא מטעמים של נקמנות פוליטית, בעקבות תחקירים שערך הערוץ. אולי מנסים להשתיק אתכם?

"במציאות של מקבלי החלטות יש תמיד מרכיבים פוליטיים, כולל חיסולי חשבונות. אני לא נאיבית, וקל מאוד למצוא אנשים שנפגעו מסיפורים שפירסמנו, אבל פירסמנו סיפורים על כולם, ללא הבדלי נטייה פוליטית. אני בטוחה שאהוד אולמרט חש שמתחנו עליו ביקורת נוקבת בתקופת כהונתו. זה נכון, מתחנו. וגם על שאול מופז, בתחקיר שפירסמנו השנה. וכמובן עופר עיני, שעכשיו התגייס לסייע לנו אף שלפני כמה חודשים פירסמנו סיפור לא מחמיא עליו. וכן, פירסמנו גם תחקירים על ראש הממשלה. האג'נדה שלנו היא לשרת את הצופים באמצעות הבאת אמיתות חדשותיות. זאת העבודה שלנו. ערוץ 10 לא נמצא בביזנס של לעשות חיים קלים לפוליטיקאים, אבל עד עכשיו אף פוליטיקאי לא העלה על דעתו שהפתרון לבעיה הזו, כביכול, הוא סתימת פיות. יהיה מאוד מצער אם נגלה שהעידן הזה החל".

בחודשים האחרונים עלה הרייטינג של ערוץ 10, אבל את לא חוששת שהטלטלות והקיצוצים בערוץ יפגעו ביכולתו להתחרות?

"אתה יודע איך ידעתי שאני עובדת במקום הנכון, למרות המשבר עכשיו? אחרי הישיבה שבה דיברו על הפיטורים, תוך חמש דקות כולם חזרו לעבודה. את הלהט העיתונאי אי אפשר לקחת מאתנו. אנחנו מביאים סיפורים מצוינים ובלעדיים בשבועות האחרונים, לפני כולם, ממשיכים להוביל סדר יום ונהנים לקבל גם רייטינג טוב. ערוץ 10 נמצא בתקופה מצוינת של פופולריות ציבורית, חברת החדשות מלאת מרץ על אף שאנחנו עדיין מחכים לאולפן חדש בנוה אילן, ונכון שיש עננה שחורה בשמים שלנו - הטלטלות האלה הן חלק מהסיפור. אני מקווה שזה יסתיים בניצחון גדול, לא רק לנו, לחברה הישראלית".

כלי תקשורת רבים בישראל מדממים ונאלצים לפטר עיתונאים. האם קיים חשש לגורל העיתונות ולחופש הביטוי בישראל?

"אני מודאגת מאוד מהמצב של כולנו בעיתונות. חשוב שאנשים שעובדים במקומות אחרים, בעיתונים למשל, יידעו שכשאנחנו נלחמים למען הישרדות ערוץ 10 אנחנו חושבים גם עליהם. אני יודעת שהמצב בעיתונות המודפסת קשה מאוד. יש פה משבר אדיר, חלקו נובע מסיבות עסקיות וחלקו נובע מאינטרסנטיות כזו או אחרת. התוצאה היא שמקצוע שלם שאמור לספק לציבור הגנות מפני שררה ועוולות הממשל מוצא את עצמו נאבק על קיומו. זה רע לעיתונאים ולתקשורת, אבל זה יכול להיות טרגי לחברה הישראלית. אין לי פתרונות כרגע, אבל ברור לי שממשלה שרוצה להגן ולסייע לדמוקרטיה צריכה למצוא דרכים לתת כתף לכלב השמירה שלה. לכל הפחות היא צריכה להימנע מלנסות לפגוע בנו, בכולנו".

תמר איש שלוםצילום: דודו בכר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה