צפו |

עובדי ערוץ 10 מנפצים טלוויזיות: "שרה, תגידי לו שיפרוס לנו את החוב"

העובדים, בהם "טאלנטים" בכירים של הערוץ, נשאו שלטים שעליהם נכתב: "מצילים את ערוץ 10", "נלחמים על הפרנסה" ו"מחזקים את העיתונות"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים- לחצו כאן

מאות עובדי ערוץ 10 וחברת החדשות הפגינו היום מול קריית הממשלה בתל אביב בדרישה שלא לסגור את ערוץ 10. העובדים קראו לראש הממשלה, שרי האוצר והתקשורת להגיע להסכם לפריסת חובות עם ערוץ 10.

עובדי ערוץ 10 מפגינים

העובדים, בהם "טאלנטים" בכירים של הערוץ, נשאו שלטים שעליהם נכתב: "מצילים את ערוץ 10", "נלחמים על הפרנסה" ו"מחזקים את העיתונות". בהפגנה נוטלים חלק ארגון העיתונאים של ההסתדרות, וכן ארגוני היוצרים.

בהפגנה נכחו הנהלת ערוץ 10 והמנכ"ל בפועל יואב הלדמן. גם המנכ"ל לשעבר, יוסי ורשבסקי, הגיע לתמוך במאבק הערוץ. בין המפגינים נכחו גם המגישים הבכירים של הערוץ, בהם תמר איש שלום, גיא זוהר, נדב איל, מיקי רוזנטל, רפי רשף, אמנון לוי, גיא מרוז ואורלי וילנאי, נדב איל וכתבים בכירים נוספים. את ההפגנה הוביל רום דביר, נציג ההסתדרות, שנאם ארוכות וקרא קריאות בעד עבודה מאורגנת של עיתונאים.

הכתב הכלכלי מתן חודורוב, שמשמש יו"ר ועד העובדים של הערוץ, אמר בהפגנה: "ששר האוצר ושר התקשורת יתערב או שכולנו נגיע ללשכת האבטלה. אנחנו לא מבקשים תספורת ולא מחיקת חובות ולא מבקשים שיוותרו לנו על שקל. אנחנו מבקשים שעל רקע המצב הקשה של תעשיית הטלוויזיה יתנו לערוץ 10 לדחות את התשלום. לסגור ערוץ שמפרנס אלפי משפחות? באיזו מדינה אנחנו חיים?". הכתב דורון הרמן קרא לרעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, להתערב. "תראי את אלפי המשפחות, תגידי לו שלא יסגור", קרא הרמן.

העובדים הקיפו את בניין קרית הממשלה, ולאחר מכן הציבו שתי טלוויזיות – וניפצו אחת מהן כאקט סימבולי למצב שייוצר לאחר סגירת ערוץ 10. לאחר מכן העובדים החלו להתאסף על איי התנועה מול מרכז עזריאלי ואף חסמו את הצומת לכמה דקות. בהפגנה נכחו גם קולגות מערוץ 2, בהם איל ןלוקאץ', גלעד שלמור ולילך סונין.

אתמול החליט דירקטוריון ערוץ 10 להשהות את הדרישה לפיטורי 150 עובדים בערוץ 10. ההחלטה הגיעה לאחר לחץ מצד יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, על סגן יו"ר דירקטוריון ערוץ 10 אבי בלשניקוב. לפי עיני, הוא יכול להגיע להסכם לגבי הסדרת חובות הערוץ - ולכן לחץ להקפיא את הפיטורים.

החלטת הדרירקטוריון שלשום על פיטורים מיידים של 150 עובדים בערוץ 10, בחברת החדשות 10, בנענע 10, הגיעה בעקבות החלטת הרשות השנייה לחלט את ערבויות הערוץ ב-2 בספטמבר. ואולם עיני נכנס לתמונה השבוע, ומנהל כיום מגעים מול משרדי האוצר והתקשורת במטרה להגיע להסכם.

אם אכן יצליח עיני להגיע להסכם, סבב הפיטורים העמוק של 150 עובדים ככל הנראה יתבטל. למרות זאת, גם אם יידחו החובות, בערוץ צפויים עדיין פיטורים של עשרות עובדים כחלק מההיערכות העתידית לתשלום החובות ולעמידה במחויבויות הערוץ, במטרה להגיע לאיתנות פיננסית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר