הדיל שמציע ערוץ 10: פריסת החוב לחמישה תשלומים עד 2018

בערוץ סבורים כי הערוץ יוכל לעמוד בהסדר כזה ולשמור על איתנות פיננסית עד לתקופה זו ■בכיר בערוץ: מבין 446 העובדים - 56% מרוויחים פחות מ-8,000 שקל בחודש

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

ערוץ 10 מציע לפרוס את החוב של 64 מיליון השקלים למדינה באמצעות חמישה תשלומים שיתחילו מ-2014 עד 2018. בערוץ סבורים כי הערוץ יוכל לעמוד בהסדר כזה ולשמור על איתנות פיננסית עד לתקופה זו. בכירים בערוץ אומרים כי הפקידות במשרד האוצר תומכת בהסדר, אך עד כה לא נוהל עמם כל משא ומתן בעניין.

המנכ"ל בפועל של הערוץ, יואב הלדמן, נפגש היום (א') עם שר התקשורת משה כחלון. הפגישה נערכה כמה שעות לאחר הפגנה של עובדי הערוץ, כולל הלדמן עצמו, מול ביתו של כחלון בעתלית במוצאי שבת. כחלון התחייב בפני הערוץ בפגישה כי יקיים דיון מיוחד עם הפקידות הגבוהה באוצר, שבה תעלה לדיון האפשרות להגיע להסדר חוב.

בערוץ נערכים כיום לשלושה תרחישים מרכזיים, זאת לאור החלטת הרשות השנייה בשבוע שעבר לחלט את ערבויות הערוץ עד 2 בספטמבר. בתרחיש האופטימי מגיע הערוץ להבנות עם האוצר לגבי הסדר תשלומים, ועד שמבוצע הליך חקיקה בעניין הרשות אינה מחלטת את הערבויות והערוץ ניצל. בתרחיש מעין זה נדרש בעל המניות הדומיננטי, רון לאודר, להזרים כ-100 מיליון שקל כדי שהערוץ ישרוד בשנה וחצי הקרובות. לפי בכירים בערוץ, לאודר הביע כבר כמה פעמים נכונות להזרים את הסכומים האלה.

במצב כזה ידרשו מהערוץ מאמצים רגולטורים רבים כדי לקבל רישיון לשידור ב-2013. בין השאר, הערוץ יצטרך לשלם דמי זיכיון של 12 מיליון שקל שלא שילם עד 2012. בנוגע למחויבויות תוכן, בכירים בערוץ משוכנעים כי גם ב-2012 יצליחו לעמוד בדרישות הרשות השנייה, וגם אם לא – לא יהיה מדובר בהפרה מהותית שתמנע קבלת רישיון שידור.

בתרחיש הפסימי, "תרחיש האימה", כפי שמכונה בערוץ, ב-2 בספטמבר מחולטים ערבויות האוצר. "המשמעות היא סגירה", אומר בכיר בערוץ. "לא נוכל להמשיך לפעול עם בור כזה בתקציב". בתרחיש האמצע נוצרת אפשרות להשהות את גביית החוב עד לדצמבר. "זה יהיה תרחיש נורא", אומר בכיר בערוץ. "נצטרך לפטר אנשים כי לא יהיה לנו עתיד".

צילום: ליעד דרך

בעוד בעבר מיקדו ראשי הערוץ את הביקורת בראש הממשלה, וטענו כי מדובר במהלך נקמני בעקבות התחקירים על אודותיו בערוץ, בתקופה זו בערוץ נמנעים מלהפנות אצבע מאשימה כלפי נתניהו. "לא שמענו כלום מלשכת ראש הממשלה. אנחנו מצפים שההסדר יבוא מהדרג המקצועי", אמר היום בכיר בערוץ.

בחדר הישיבות של ערוץ 10 המשיכו גם אתמול ההנהלה הבכירה ונציגי העובדים לקיים פגישות לגבי דרכי המאבק העתידיים. עובדי הערוץ הציבו דרישה לנצל את המסך כדי להיאבק בהחלטה שלא לדחות את החוב. בשלב זה הלדמן מסרב לאשר שימוש במסך, אך בערוץ נערכים לרגע האמת ומכינים סדרה של תשדירים בשתי גישות שונות: הפעלת לחץ על ראש הממשלה, שר האוצר ושר התקשורת, כמשולש שאמור לקבל את ההכרעה לגבי הערוץ; או מיקוד התשדירים בעובדי הערוץ ובצורך שלהם בערוץ כמקור פרנסה.

בערוץ נסו אתמול להיאבק בטענות על כך שיש שכבה גדולה של בעלי שכר גבוה מדי בערוץ. לפי נתונים שסיפק בכיר בערוץ, מבין 446 העובדים בערוץ ובחרת החדשות 56% מרוויחים פחות מ-8,000 שקל בחודש, 32% מרוויחים עד 15 אלף שקל בחודש, 5% נוספים מרוויחים עד 25 אלף שקל, 5% נוספים מרוויחים עד 50 אלף שקל, ו-2% - שהם 12-13 עובדים, מרוויחים שכר טאלנטים הגבוה מ-50 אלף שקל. "קיצצנו להם בשכר כמה פעמים. אנחנו לא שונים מכל מפעל מבחינת רמות השכר", אומר בכיר בערוץ.

בערוץ מאוכזבים מרמת התמיכה הציבורית במאבקם, ועל כך ששרים ואנשי רוח לא התבטאו כתומכים במאבקם. "זה מתסכל. זה בעיקר כי אנחנו נראים טוב על המסך, ואנשים לא מבינים שבטלוויזיה תמיד רואים את ההשכלות כמה חודשים אחרי. כבר עכשיו אנחנו רואים שבכל מקרה בינואר תהיה לנו בעיה קשה, אומר בכיר בערוץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

CLIMATE-UN/COAL

בשוק דובי, ההזדמנויות הכי גדולות מתחבאות דווקא במניות שכולם שונאים

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים