עובדי ההפצה השמידו עשרות אלפי גיליונות של מוספי "מעריב"

במוקד הפניות של "מעריב" נרשמה קריסה מאז שעות הבוקר, בעקבות תלונות של מנויים שלא קיבלו את העיתון ■ המוקדנים בעיתון התחייבו כי יזכו את המנויים בהחזר כספי בעקבות השיבושים ■ מעריב: "אנו רואים בחומרה את הפגיעה של עובדי ההפצה במקור פרנסתם ובפרי עמלם של מאות עיתונאים ועובדי העיתון"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

רק אתמול איימו עובדי ההפצה של "מעריב" כי ינקטו שיבושים אם ההנהלה לא תחזור לנהל עמם מו"מ, והיום מגיע צעד אגרסיבי: עובדי ההפצה בחרו להשמיד עשרות אלפי גיליונות של מוספי "מעריב", בהם מוסף "סופשבוע", "סגנון" ו"ז'ורנל". הגיליונות הושלכו לפח האשפה והושמדו - בצעד שבסביבת הנהלת "מעריב" מכנים "ברברי".

כתוצאה מכך, כל מנויי "מעריב" קיבלו היום לביתם אך ורק את גיליון החדשות בנקודות המכירה נמכרו הגיליונות המלאים. במוקד הפניות של "מעריב" נרשמה קריסה מאז שעות הבוקר, בעקבות תלונות של מנויים שלא קיבלו את העיתון. המוקדנים בעיתון התחייבו כי יזכו את המנויים בהחזר כספי בעקבות השיבושים.

בשעה האחרונה שיגר "מעריב" הודעת סמס לכל המנויים, שבהם התנצל העיתון על השיבושים, והודיע לקוראים כי ניתן לצפות בגרסה האלקטרונית של המוספים באתר NRG.

אתמול שיגר יו"ר איגוד עובדי הדפוס בהסתדרות, דוד גלנוס, מכתב להנהלת "מעריב", שבו הכריז כי העובדים יפתחו בשיבושים אם לא ייפתח מו"מ בין הצדדים. עובדי ההפצה של "מעריב" מאוגדים תחת ההסתדרות, לאחר ש"מעריב" הודיע לפני כשנה וחצי כי בכוונתו לסגור את פעילות ההפצה ולהעבירה לחברה חיצונית. בשבועות האחרונים, מאז ההידרדרות במצבו של "מעריב", התגברו ההערכות כי העיתון יעביר את פעילות הדפוס וההפצה לידיים חיצונית, ולכן עובדי ההפצה החליטו לצאת למאבק.

בהסתדרות מסרו היום כי צפויים שיבושים נוספים בהפצת העיתון, עד שההנהלה תחליט לשבת לשולחן המו"מ עם העובדים.

ממעריב נמסר בתגובה: "עקב עיצומים של עובדי הפצת המנויים, חלו שיבושים קשים בהפצת העיתון מעריב הבוקר, יום שישי 27 ביולי 2012. אנו מתנצלים בפני המנויות והמנויים על עוגמת הנפש ונעשה הכול כדי לחדש את ההפצה כסדרה בהקדם האפשרי. הנהלת העיתון רואה בחומרה רבה את הפעולה האלימה של עובדי הפצת המנויים, ואת הפגיעה הבוטה שביצעו במקור פרנסתם ובפרי עמלם של מאות עיתונאים ועובדי העיתון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"