עוזר מנכ"ל רשות השידור ביקש 90% משכר המנכ"ל

בית הדין לעבודה קיבל היום בהסכמת הצדדים את הבקשה לסעד זמני שלפיו זליג רבינוביץ' לא יוכל לשמש מנהל הרפורמה של רשות השידור ולנהל נושאי כוח אדם ומינויים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

מכה לרשות השידור: בית הדין לעבודה בירושלים קיבל היום את בקשת אגודת העיתונאים בתל אביב, ולאחר הסכמה בין הצדדים סוכם בהחלטה של בית הדין כי עוזרו של מנכ"ל רשות השידור, זליג רבינוביץ', לא יעסוק בשלב זה בנושאי מינויים וכוח אדם בנוגע לרפורמה ברשות. רבינוביץ' נחשב אחד האנשים החזקים כיום ברשות, ומקורב למנכ"ל יוני בן מנחם.

רשות השידור ביקשה לדחות את הדיון בעתירה, כדי להיערך לתגובה וכן משום שרבינוביץ' אמור לטוס ללונדון במשלחת רשות השידור לאירועי האולימפיאדה - ואף לחזור באמצע לישראל לחתימת הסכם הרפורמה ברשות, אך בית המשפט דחה את הבקשה והדיון התקיים במועד.

זליג רבינוביץצילום: רפי קוץ

הבקשה הוגשה נגד רשות השידור, זליג רבינוביץ' ומדינת ישראל. לפי הבקשה, רבינוביץ' "מכהן בתפקיד זה תוך מתן פרשנות מרחיבה ביותר ופסולה בעליל, למשרת אמון זו. במקביל, ותוך סתירה לתפקידו כעוזר בכיר למנכ"ל, מונה מר רבינוביץ' למספר תפקידים ניהוליים, ללא מכרז מבלי שנוצר תקן לתפקידים אלה, ועל פניו - ללא עמידה בתנאי סף מינימליים". כך למשל, לטענת האגודה, אין לו תואר ראשון וניסיון מתאים. את הבקשה הגישו בשם אגודת העיתונאים עו"ד אילן בומבך ועו"ד יריב רונן.

באגודה מנו כמה תפקידים בהם נושא כיום רבינוביץ' ברשות השידור, בהם ראש צוות ההקמה של ערוץ החדשות החדש של רשות השידור; נציג המנכ"ל לשיחות עם הוועדים ברשות השידור; האחראי על יישום הרפורמה ברשות השידור; ראש צוות ההקמה של חטיבת הניו-מדיה; דירקטור בקרן "ידע" המשותפת לעיתונאי הרשות ולהנהלה; מ"מ מנהל הטלוויזיה; וחבר במשלחת של רשות השידור לאולימפיאדת לונדון.

במהלך הדיון בבית הדין הוצגה חלופת מכתבים בין רשות השידור לאילן לוין, לשעבר הממונה על השכר באוצר, בנוגע למינויו של רבינוביץ' כ"מרכז הרפורמה" ברשות השידור וכמנהל ערוץ החדשות של רשות השידור. מנכ"ל הרשות, יוני בן מחנם, ביקש למנות את רבינוביץ' כמרכז הרפורמה במינוי אישי. ואולם במכתב של לוין התבקשה רשות השידור להבהיר מדוע לא בוצע מכרז לתפקיד, וכן התבקשה הרשות לספק מידע לגבי אופי התפקיד וסמכויותיו. לוין גם סירב לבקשת הרשות לסעיף בחוזה שבו יובטח המשך העסקתו של רבינוביץ' גם לאחר יישום הרפורמה.

הבקשה של רשות השידור היתה לאשר לרבינוביץ' רמת שכר חריגה של כ-33 אלף שקל, בשל תפקידו כמנהל ההקמה של ערוץ החדשות וכמרכז הרפורמה - שהם 90% משכר מנכ"ל הרשות. במכתב ששיגר במאי לוין לרשות השידור הוא כתב כי "עולה חשש כבד כי בקשת הרשום לתשלום שכר של 90% משכר מנכ"ל כמרכז הרפורמה, אינה מבוססת על אדנים מוצקים, לא פורט בכל פניותיכם מהי השכלתו, מהו ניסיונו הניהולי, מהי מידת התאמתו לשמש בתפקיד - שאת תכניו איננו מכירים".

לוין הבהיר כי בעקבות לחצים מצד מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר ומצד יו"ר הרשות אמיר גילת, הוא מאשר את התפקיד, אך רמת השכר של רבינוביץ' תהיה 27.8 אלף שקל בלבד. לפי לוין, האישור הוא "לפנים משורת הדין", בשל טענת הרשות כי המינוי קריטי ליישום הרפורמה. עם זאת, לוין הצהיר כי על הרשות להחתים את רבינוביץ' על חוזה בכירים שיגדיר את תפקידו החדש, מעבר לעוזר המנכ"ל.

במהלך הדיון היום הודתה רשות השידור כי עדיין לא נחתם החוזה בין רבינוביץ' לרשות, וכך גם הסדר ניגוד עניינים. בעקבות כך, התקבל בהסכמה בין הצדדים כי רבינוביץ' לא יוכל בשלב זה להתעסק בנושאי כוח אדם ובמינויים ברשות השידור, עד לבירור אופי התפקיד של רבינוביץ' וחתימת חוזה בכירים מוסדר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר