אגודת העיתונאים: למנוע מרבינוביץ' לעסוק בענייני כ"א ברשות השידור

לטענת אגודת העיתונאים, רבינוביץ' אינו עומד בתנאי הסף מפני שאינו בעל תואר ראשון וללא ניסיון מתאים לתפקידו הנוכחי

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

אגודת העיתונאים בתל אביב הגישה היום לבית הדין לעבודה בירושלים, בקשה לסעד זמני לפיו תופסק לאלתר עבודתו של עוזר המנכ"ל ברשות השידור, זעליג רבינוביץ', בכל מה שקשור לניהול כוח אדם ומתן הוראות לדרג המקצועי. רבינוביץ' מוגדר כיום ברשות גם כ"מנהל הרפורמה" - הכוללת הפסקת עבודתם של כ-700 עובדים.

הבקשה הוגשה נגד רשות השידור, זעליג רבינוביץ' וראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמשרדו אחראי על רשות השידור. לפי הבקשה, רבינוביץ', שמונה לתפקיד באוקטובר 2011, "מכהן בתפקיד זה, תוך מתן פרשנות מרחיבה ביותר, ופסולה בעליל, למשרת אמון זו. במקביל, ותוך סתירה לתפקידו כעוזר בכיר למנכ"ל, מונה מר רבינוביץ' למספר תפקידים ניהוליים, ללא מכרז מבלי שנוצר תקן לתפקידים אלה, ועל פניו - ללא עמידה בתנאי סף מינימליים".

זעליג ריבנוביץ'צילום: רפי קוץ

את הבקשה הגישו בשם אגודת העיתונאים עו"ד אילן בומבך ועו"ד יריב רונן. דיון בעניים נקבע ליום רביעי בבית הדין לעבודה בירושלים.

לטענת אגודת העיתונאים, רבינוביץ' אינו עומד בתנאי הסף מפני שאינו בעל תואר ראשון וללא ניסיון מתאים לתפקידו הנוכחי. למרות זאת, מציינים באגודה כמה תפקידים בהם נושא כיום רבינוביץ' ברשות השידור, בהם ראש צוות ההקמה של ערוץ החדשות החדש של רשות השידור; נציג המנכ"ל לשיחות עם הוועדים ברשות השידור; האחראי על יישום הרפורמה ברשות השידור; ראש צוות ההקמה של חטיבת הניו-מדיה; דירקטור בקרן "ידע" המשותפת לעיתונאי הרשות ולהנהלה; מ"מ מנהל הטלוויזיה; וחבר במשלחת של רשות השידור לאולימפיאדת לונדון.

לטענת אגודת העיתונאים, "לא מדובר בפעם הראשונה ש'נתפרים' עבורו תפקידים כאלה או אחרים, ללא סמכות, ללא מינוי במכרז ובניגוד לדין, ובעניין זה התנהלו בעבר מספר הליכים נגד רשות השידור, לרבות הליכי ביזיון בית משפט, וכן נכתב דו"ח של מבקר המדינה המתייחס לקידומו החריג והפסול של רבינוביץ' בתקופת כהונתו של המנכ"ל יוסף בראל.

באגודה גם מציינים כי אשתו של רבינוביץ, גב' אילנה זנגלבף-רבינוביץ', מכהנת בתפקיד מנהלת כ"א בקול ישראל. "בהתאם, ועל פי הכללים המקובלים ברשות השידור ובשירות הציבורי, מר רבינוביץ' אינו יכול לעסוק בענייני כוח אדן ברשות השידור, נושא בו עוסקת אשתו, שאף ממלאת תפקיד ניהולי בעניין זה", כותבים באגודה.

בין אגודת העיתונאים לרשות השידור קיים סכסוך מתמשך. יו"ר האגודה, יוסי בר-מוחא, תקף בעבר בחריפות את התנהלות רשות השידור וכינה אותה "מאפיה". במקביל, אגודת העיתונאים הגישה בקשה לפיצוי ע"ס 100 אלף שקל בגין כתבה ששודרה ברשות השידור שעסקה באגודת העיתונאים, בטענה כי היא הכילה מידע שקרי על אודות האגודה.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "אגודת העיתונאים בת"א ממשיכה לרדוף באופן אישי את מנהלי הרשות ואת מר רבינוביץ', תוך ניסיונות כושלים לייצר ספינים שאינם נכונים. מר רבינוביץ' מצר על כך שבמקום לחסוך את כספי העובדים, חברי אגודת העיתונאים בת"א כדי להפנותם לצרכים הנכונים, מוצאת האגודה לנכון לבזבז אותם על גחמות אישיות. מר רבינוביץ' מציעה לאגודת העיתונאים בת"א ולחברי הנהלתה לרכז מאמץ ולהירתם להצלחת הרפורמה והשידור הציבורי. לעצם הטענות, תגיב רשות השידור בבית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר