מנחם בן על הגשת "סדר יום": "משעשע - לא יודע איך נויבך תגיב לזה"

העיתונאי השנוי במחלוקת צפוי להתחיל לשדר לצד קרן נויבך את תוכניתה בימי ראשון ■ "אין לי שום קשר לנתניהו שנים ארוכות"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

"אני מקווה שהנוכחות שלי בתוכנית 'סדר יום' לצד קרן נויבך תהפוך את השידור ליותר מעניין, או מעניין לא פחות. זאת אפשרות משעשעת שאפשר לעשות אותה בצורה טובה מאוד. זו מחשבה שיכולה להיות נכונה להביא במישור מסוים שני צדדים" - כך אומר היום העיתונאי מנחם בן, שאמור להתחיל להגיש בימי ראשון את התוכנית "סדר יום" לצד נויבך.

גורמים ברשות השידור, וכך גם חברי כנסת, זעמו על ההחלטה של הנהלת הרשות לשבץ לצד נויבך את בן כמגיש קבוע בימי ראשון. לצד נויבך, מחפשים כיום ברשות השידור מועמדים נוספים שיגישו לצדה את התוכנית בכל ימות השבוע. כלומר, התוכנית לא תמשיך במתכונתה הנוכחית שבה נויבך מגישה לבדה את התוכנית.

מנחם בןצילום: דניאל צ'צ'יק

"סדר יום", המשודרת ברשת ב', נהפכה לסדין האדום של הנהלת רשות השידור. התוכנית מעלה לסדר היום נושאים חברתיים וכלכליים תוך מתיחת ביקורת על התנהלות מקבלי ההחלטות. במשך השנה האחרונה נעשו ניסיונות להצר את צעדיה של נויבך: עורכת התוכנית, מירית הושמד-מיטרני, הוזמנה לשימוע לפני פיטורים אך המהלך לא יצא אל הפועל.

כעת, אומרים ברשות השידור, נעשה ניסיון "לגוון" את התוכנית ולהציב לצד נויבך מגישים בעלי השקפה פוליטית ימנית יותר. "ההנהלה הופכת את רשות השידור לדוברות ראש הממשלה", אומר בכיר ברשות. "בנויבך עוד לא הצליחו לגעת עד היום, בגלל הלחץ הציבורי. אבל כנראה, עכשיו הם הולכים להילחם בה עד הסוף ופשוט לשים לידה אנשים שלא יתנו לה לדבר וישתיקו אותה".

נויבך עצמה מסרבת להגיב, אך גם היא רואה במהלך להצבת מגיש קבוע לצדה כפגיעה בעצמאות המערכתית של התוכנית "סדר יום". נויבך אף התלוננה בפני הממונים עליה נגד המהלך ובפני גורמים נוספים הקשורים ברשות השידור.

עד כמה חריגה ההחלטה להציב את בן כמגיש לצדה של נויבך אפשר ללמוד מהעובדה שנויבך ובן עדיין לא ערכו פיילוט להגשת משותפת של התוכנית. "אין אף תוכנית רדיו בעולם שעולה לפני פיילוט, כדי לבדוק אם בכלל שידור משותף כזה בא בחשבון", אומר בכיר ברשות השידור. "פשוט הציבו לנויבך עובדה מוגמרת שביום ראשון בן מגיע לאולפן ומתיישב לידה. הסיבה היחידה שיכולה להיות לזה היא רק כדי להשתיק אותה או לגרום לה לברוח". בן עצמו מודה כי אפילו לא שוחח עם נויבך לאחר שהוצע לו להגיש לצדה את התוכנית.

בן, לשעבר מתמודד בתוכנית "האח הגדול VIP", יצר שערוריות רבות בין השאר כשתקף את הקהילה ההומו-לסבית. בן ונויבך כבר נקלעו לעימות, לאחר שנויבך תקפה אותו בגלל דעותיו, ובן השיב בטור שכתב - על רקע ידיעות על כוונת רשות השידור להדיח את נויבך - כי "יש כאן צדק פואטי".

"אני גר בהתנחלות, אז אני מזוהה פוליטית", אומר בן. "אבל במישורים אחרים אני יותר פרוע. אני לא עוקב אחר נויבך ואני לא יודע בדיוק מה דעותיה, אבל מהמעט ששמעתי בנושאים חברתיים-כלכליים דעותינו לא רחוקות בכלל. הבעתי הרבה פעמים את דעתי בעניינים אלה. במובנים האלה אני בהרבה מישורים שמאלן. זאת הגדרה מופרכת, אבל אני מאוד נגד הקפיטליזם החזירי. כתבתי על זה הרבה פעמים".

בן אומר כי עדיין לא שוחח עם נויבך לגבי האפשרות שיגיש לצדה. "אני לא יודע איך היא תגיב לזה", הוא אומר. "זה לא מהלך שאני יזמתי. פנו אלי מרשות השידור ואני עדיין ממתין לתשובה סופית. אם יש התנגדות ואם זה לא ייצא לפועל - אז זה לא ייצא לפועל. אני לא חי לפי הדבר הזה". לדבריו, הרשות גם לא סיכמה איתו עדיין על גובה השכר שיקבל להגשה השבועית.

בן עצמו הכחיש כי יש לו קרבה כלשהו לבני הזוג נתניהו: "אין לי שום קשר לנתניהו שנים ארוכות. תקפתי אותו באופן עז. אני מגנה מאוד את ההתנהלות שלו בענייני חרדים והעובדים הזרים, כל זה היה טיפול מאוד כושל של נתניהו ואני מאוד נגדו בעניין הזה. אני לא יודע אם מי שהזמין אותי מודע לכל העמדות שלי. אני בהרבה ענייניים מאוד נגד נתניהו. בעניין ארץ ישראל אני מאוד בעד נתניהו ובעד ארץ ישראל. בעניינים חברתיים אולי אני קרוב מאוד לקרן נויבך, אבל אין לי מושג מה העמדות שלה".

מרשות השידור נמסר: "מדובר בהחלטה מקצועית של מנהל הרדיו, מיקי מירו, שמטרתה להפוך את השידורים למגוונים ומעניינים יותר על מנת להגביר את ההאזנה לתוכניות הבוקר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב