בלעדי |

אודי אנג'ל הזרים 75 מיליון שקל לרשת

לפי הערכות, חובות הזכיינית לבנקים מגיעים לכ-100 מיליון שקל; הזרמה כזאת היא הצהרת אמון של אנג'ל בזכיינית ועשויה להביא לשינויים רחבים בענף; דובר קבוצת אודי אנג'ל הכחיש את הידיעה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

אודי אנג'ל, בעל המניות המרכזי (51%) בזכיינית ערוץ 2 רשת, הזרים לה השבוע 75 מיליון שקל – כך נודע ל-TheMarker. רשת נמצאת כיום ברבעון בעייתי, לאחר שבחודשים האחרונים הזכיינית מובסת ברייטינג מול ערוץ 10. הזכיינית זקוקה כעת למזומנים כדי לצאת להשקעות לעונות הבאות.

רשת נשלטת על ידי האחים עופר ואודי אנג'ל (51%), אביב גלעדי (20%), מיכאל ורעיה שטראוס (16%) ופולאר. הזכיינית ספגה הפסדים כואבים, בעיקר ב-2010-2008, לאחר ירידה משמעותית בהיקף ההכנסות, שנבעו מהמשבר הכלכלי ומירידה ברייטינג של תוכניות הזכיינית. בעלי המניות של 2 רשת, בעיקר אנג'ל, הזרימו לחברה כ-140 מיליון שקל ממארס 2009 עד סוף 2011. באחרונה גם החלה התדיינות בין אנג'ל לפולאר בדרישה כי תעביר גם היא את חלקה במימון הבעלים.

אודי אנג'ל

לפי הערכות בענף, חובות הזכיינית לבנקים מגיעים לכ-100 מיליון שקל. הזכיינית הצליחה למזער הפסדים בשנתיים האחרונות, אך נפגעה מהירידה בפרסום בקיץ שעבר. בעונת החורף הצליחה הזכיינית להציג לוח שידורים שגרף רייטינג גבוה, אך בעונה הנוכחית הזכיינית מציגה נתוני רייטינג נמוכים מאוד, בעיקר בתוכנית "רוקדים עם כוכבים", לאחר שערוץ 10 החליט להתחרות בה ישירות עם תוכניות בולטות כמו "הישרדות VIP" ו"היפה והחנון".

בזכיינית היו זקוקים למימון מהבעלים כבר לפני כחצי שנה, כדי להתמודד עם המעבר לארבעה ימי שידור, אך המימון הזה לא הגיע, ובזכיינית סבורים כי זו הסיבה שלא הצליחו להתמודד בעונה הנוכחית בקרבות הרייטינג. בנוסף, לזכיינית יש חוב של 23 מיליון שקל למדיה בגין דמי זיכיון ותמלוגים שלא שולמו משנים קודמות.

ברשת מנסים מזה חודשים רבים למצוא בעלים חדשים, ומנכ"ל הזכיינית, אבי צבי, ערך פגישות עם משקיעים פוטנציאליים. בעבר עלו השערות כי רשת תאלץ להתמזג עם ערוץ 10 או עם קשת כדי לשרוד. ההזרמה של אנג'ל כעת היא הצהרת אמון שלו בזכיינית, בתקווה שתצליח לעמוד על רגליה ולהתמודד בתחרות לאור השינויים הרגולטוריים שעובר השוק. מימון בסדר גודל כזה יכול לסייע לזכיינית לפתח תוכניות חדשות ולצאת לתחרות משמעותית בחודשים הקרובים.

מרשת ומבעלי המניות לא נמסרה תגובה.

דובר קבוצת אודי אנג'ל הכחיש את הידיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?