"ידיעות אחרונות": לא נגיע לדיון בתלונת קשת במועצת העיתונות

קשת הגישה את התלונה נגד "ידיעות אחרונות" לפני יותר משנה, וטענה כי העיתון ואתר ynet מסקרים את הזכיינית באופן מוטה לרעה בשל תחרות עסקית בין הצדדים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

"ידיעות אחרונות" לא ישתף פעולה עם הדיון בבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות בנוגע לתלונה של קשת נגדו. עורך הדין של "ידיעות אחרונות", פז מוזר, הודיע ביום ראשון לעו"ד גדעון פישר, ראש ההרכב של בית הדין כי "ידיעות אחרונות אינה מוצאת עוד טעם בבירור העניין במועצת העיתונות".

נוני מוזסצילום: ניר קידר

קשת הגישה את התלונה נגד "ידיעות אחרונות" לפני יותר משנה, וטענה כי העיתון ואתר ynet מסקרים את הזכיינית באופן מוטה לרעה בשל תחרות עסקית בין הצדדים. הליך גישור בין הצדדים הגיע למבוי סתום לפני כחודש, ולכן נבחר הרכב בית הדין לאתיקה לטיפול בעניין. לאחר הפרסומים בפרשת "האח הגדול", ביקשה קשת ממועצת העיתונות להרחיב את התלונה גם לגבי סוגיה זו. "ידיעות אחרונות" לא הגיע לדיון שהיה אמור להתקיים לפני כשבועיים, וכאמור השבוע הודיע כי כלל לא ישתתף בדיונים.

לטענת "ידיעות אחרונות", לבירור התלונה אין מקום במועצת העיתונות. "לכל היותר החובה בנושא 'גילוי נאות' נוגעת לנושאים שאין הציבור יודע ומכיר אותם, ולא לעניינים שהם בידיעת כל כמו תחרות תבין כלי תקשורת", כותבים ב"ידיעות"'. עוד מוסיפים עורכי הדין של העיתון כי ""קשת בחרו להפוך את תלונתם נגד 'ידיעות אחרונות' לדין תקשורתי ולשטוח את טענותיהם לרבות טענות שהועלו בהליך הגישור - החסוי - שהתקיים בין הצדדים, באמצעי התקשורת. מתחת לכל 'עץ רענן' הם דיווחו בתקשורת על הליכי התלונה, הליכי גישור, סיום הגישור, תוצאות הגישור, בקשות להרחבת התלונה ועוד ועוד. בכך, הלכה למעשה, ייתרו שידורי קשת עצמם את הדיון במועצה הנכבדה".

בתגובה להודעה של "ידיעות אחרונות", שיגרו עורכי הדין של קשת, רון גזית ובנימין רוטנברג, מכתב למועצת העיתונות שלפיו "בסירובה של 'ידיעות אחרונות' להתייצב לדיון בפני בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות היא בועטת בכללי ההתנהגות המקובלים והמוסכמים על כלי התקשורת בישראל, ואף המקובלים במתוקנות שבמדינות העולם, ולמעשה חושפת התנהלות עיתונאית הפסולה מן היסוד".

עוד טענו עורכי הדין של קשת כי "ידיעות אחרונות מנהלת כבר חודשים רבים מאבק תקשורתי אינטנסיבי בקשת וזאת בדרך פרסום שטף של כתבות וידיעות שליליות על קשת ושידוריה". עורכי הדין טוענים כי "'ידיעות אחרונות' מטעה את ציבור הקוראים לחשוב שרק מניע עיתונאי לגיטימי עומד מאחורי הפרסומים בעיתון נגד קשת, בעוד שהמציאות היא שמעבר לעניין העיתונאי עומד סדר יום מסחרי עסקי של ידיעות אחרונות המוטרדת מצמיחתה של קשת והיותה גורם מוביל ומהותי בעולם התקשורת בישראל ובאינטרנט בפרט (ynet-mako), ואשר מאיים על ההגמוניה של 'ידיעות אחרונות'".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה