"הנחות" לרדיו קול ברמה: יורשה להעלות פחות נשים לשידור

הרשות השנייה הפחיתה את הדרישה לשעות נשים בשידור משש שעות שבועיות לארבע ■ ההחלטה התקבלה רק לאחר שיו"ר הרשות אילן אבישר השתמש בכוחו להצבעה כפולה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

הרשות השנייה החליטה היום להעניק הקלות לרדיו קול ברמה בסוגיית השמעת נשים בשידור: הרשות לא תפתח בהליך הפרה נגד התחנה לאחר שלא עמדה בהוראותיה, ובנוסף תעניק לרדיו הקלות ותדרוש פחות שעות שבהן יוכלו להעלות נשים לשידור. ההחלטה התקבלה רק לאחר שיו"ר הרשות, אילן אבישר, השתמש בכוחו להצבעה כפולה והכריע בעניין.

רדיו קול ברמה, שמזוהה עם ש"ס, לא השמיע בעבר נשים בשידור. לאחר התערבות ארגון זכות הציבור לדעת וחברי כנסת, החליטה הרשות השנייה לגבש שעה שבועית, בשעות הבוקר, שבה יוכלו נשים להעלות לשידור. כיום משודרת שעה שבועית שבה נשים עולות לשידור. הרשות ניסתה ליצור מתווה מתואם עם הרדיו, תוך דיאלוג, שבו ב-1 במארס תעלה לאוויר שעה יומית שבה יעלו נשים לשידור, אבל ברשות גילו כי התחנה לא עמדה בהוראות אלה.

היום נערך שימוע שלישי לרדיו בעניין הזה. אנשי תחנת הרדיו הציגו סקר שלפיו אם תותר השמעת נשים בשידור חלק מהמגזר החרדי יפסיק להאזין לה. בסופו של דבר קיבלה מועצת הרשות החלטה כי לא ייפתח הליך של הפרה נגד הרדיו בגין אי עמידה בהוראה לשדר 6 שעות שבועיות עם נשים.

במקביל, קיבלה הרשות החלטה להפחית את הדרישה לשעות נשים בשידור משש שעות שבועיות לארבע שעות. בדיון בעניין נוצר תיקו בין חברי מועצת הרשות - ארבעה חברים נגד ארבעה. בסופו של דבר השתמש אבישר בכוחו להכריע וההחלטה עברה. עם זאת, בקרב חברי המועצה דורשים דיון חוזר בעניין.

מרדיו קול ברמה נמסר: "טרם קיבלנו את החלטת מועצת הרשות השנייה באופן רשמי. לכשתתקבל נתייחס לנידון".

מהרשות השנייה נמסר: "בקבלת ההחלטה לעניין הרצועה היומית נקבע שיישום ההחלטה יושהה עד לסיום התהליך שכלל שימועים, סקרים ודיונים נוספים - עד לקבלת החלטה סופית בעניין". יו"ר המועצה הוסיף כי "ההחלטה מאזנת בין האופי המיוחד של קהל היעד של שידורי התחנה, לבין סוגיית השמעת נשים בתחנה".

בנוגע להצבעה הכפולה של אבישר נמסר מהרשות: "על פי תקנון המועצה ושל דירקטוריונים אחרים, יו"ר המועצה ראשי להשתמש בזכות ההצבעה הכפולה בעת שיוויון בהצבעות המועצה, ללא קשר לנושא ההצבעה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"