לפיד מתחיל לעבוד: "חוק טל הוא חרפה מוסרית וכישלון מוחלט"

לפיד בפייסבוק: "אתמול הייתי בחוג בית הראשון בחיי. סלון בצורן, ישראל יפים, מודאגים, המרגישים שהמדינה נשמטת מידיהם"

איריס מרגוליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איריס מרגוליס

"אתמול הייתי בחוג בית הראשון בחיי. סלון בצורן, ישראל יפים, מודאגים, המרגישים שהמדינה נשמטת מידיהם. הבנתי שם שהם כבר כל כך שבעי אכזבות שהמשימה הראשונה היא לשכנע אותם שזה לא אבוד. השינוי הוא בהחלט אפשרי. הם שאלו אותי בין השאר על חוק טל. אמרתי את האמת: חוק טל הוא חרפה מוסרית וכישלון מעשי מוחלט וצריך לבטל אותו מיד" - כך כתב היום יאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו.

יאיר לפידצילום: הדר כהן

שבוע שעבר הודיע ראש הממשלה כי תוקפו של חוק טל לא יוארך בחמש שנים, כפי שהצהיר תחילה. ההודעה באה על רקע מתיחות עם שר הביטחון, אהוד ברק, ולאחר שסיעת ישראל ביתנו הודיעה כי תתנגד בתוקף להארכתו של החוק. בתחילת השבוע קיימה ועדת החוץ והביטחון של הכנסת דיון פומבי ממושך בחוק הקיים, שבמהלכו הושמעו הערכות סותרות על הצלחתו לשלב את המגזר החרדי בשירות פעיל ומשמעותי בצה"ל. ראש אגף כוח אדם בצה"ל, האלוף אורנה ברביבאי, הבהירה בדיון כי צה"ל יוכל להיערך לקליטת מתגייסים חרדים בהיקפים גדולים מאלה שהחוק קובע כיום. לדבריה, "במצב הנתון, אחד מכל ארבעה גברים ואחת מכל שתי נשים לא מתגייסים בפועל. נתונים אלו מערערים את רעיון צבא העם. סך כל הפוטנציאל לגיוס חרדים בשנתון 2011 עומד על 8,500 איש".

בימים האחרונים החלה המועצה להשכלה גבוהה לבדוק את קבלתו של לפיד לתוכנית לתואר שני ושלישי לפרשנות ותרבות בבר-אילן, אף שלא עמד בתנאי הסף של התוכנית, מאחר שאין בידו תואר ראשון. על פי תנאי הסף, המסלול מיועד לסטודנטים שסיימו תואר ראשון בהצטיינות. עם זאת, האוניברסיטה הסבירה כי לפיד התקדם לתוכנית על סמך הישגיו הספרותיים והעיתונאים.

המועצה להשכלה גבוהה פירסמה כי הבדיקה בעניין תימשך לאור ממצאי הביניים, מאחר ש"תשובות המוסד שהתקבלו עד כה אינן מספקות". בנוסף הבהירה המל"ג כי תוכנית הלימודים לא קיבלה אישור לקבל תלמידים שלא סיימו תואר ראשון.

לפיד הודיע לפני כשבועיים לאנשי חדשות 2 על עזיבת החברה בשל רצונו להשתלב להתמודד במערכת הבחירות הקרובה. לפיד הגיש עד היום את התוכנית "אולפן שישי" בערוץ 2 והיה בעל טור בעיתון "ידיעות אחרונות". "אני יוצא לדרך חדשה. מצוייד בעיקר בעוצמה שנותנת לי העובדה שאני עושה דבר שאני מאמין בו. אתם הקהילה שלי, ואני שואב מכם הרבה כוח. מבטיח לתת פה עדכונים ולהמשיך להקשיב לכם", כתב לפיד בדף הפייסבוק שלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים