דרהי השלים ההשתלטות על HOT: רכש ממוזס מניות ב-650 מיליון שקל

המחיר ששילם דרהי משקף פרמיה של 38% מעל מחיר המניה בשוק ■ כעת, מחזיק איש העסקים ב-64.7% מהחברה ■ במקביל מכר דרהי את מירס ל-HOT תמורת 493 מיליון שקל

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

בתום שתי עסקות מתוזמנות השלים פטריק דרהי מהלך נוסף ואחרון בהשתלטותו על חברת הכבלים HOT. הערב רכש דרהי מרבית ממניות HOT שהוחזקו על ידי ארנון (נוני) מוזס.

במקביל מכר דרהי את מלוא אחזקותיו במירס ל-HOT. דרהי שילם למוזס 650 מיליון שקל, מחיר המשקף שווי של 65 שקל למניה. עבור מוזס מדובר במהלך רווחי, שכן מחירה של מניית HOT בבורסה עמד הערב על 48.6 שקלים בלבד. הסכם הרכישה בין הצדדים נחתם באוקטובר 2010.

פטריק דרהיצילום: עופר וקנין

מרבית הסכום ששילם דרהי עבור מניותיו של מוזס מומן באמצעות עסקת בעלי העניין במסגרתה מכר דרהי ל-HOT את מירס, בה החזיק ב-100%. עבור מניותיו במירס, שילמה לו HOT כ-493 מיליון שקל. את 157 מיליון השקלים הנוספים נאלץ דרהי להביא ממקורות עצמיים. ההערכות הן כי דרהי לווה את הסכום מאחד הבנקים הישראלים.

עם השלמת שתי העסקות, HOT מחזיקה ב-100% ממניות מירס, דרהי מחזיק כ-64.7% מ-HOT ומוזס יחזיק כ-3.6% ממניות חברת כבלים.

בשבוע האחרון של אוקטובר 2010 הודיעה HOT לבורסה כי אליעזר פישמן ומוזס ימכרו את מניותיהם ב-HOT למשקיע פטריק דרהי שיקבל את השליטה בחברה. לפי הסיכום, דרהי ירכוש מפישמן 6% ממניות HOT במחיר שלא יפחת מ-54.5 שקל למניה.

נוני מוזס

במקביל, סיכמו דרהי ומוזס כי יעניקו זה לזה אופציה הדדית לרכישת 13.2% ממניות HOT לפי מחיר של 65 שקל למניה. השניים סיכמו כי מתחילת יוני 2011 ועד סוף יוני 2011 יוכל כל אחד מהצדדים להחליט לממש אופציה זו, כלומר דרהי יוכל לרכוש ממוזס 13.2% ממניות HOT, ומוזס יוכל לחייב את דרהי לרכוש ממנו מניות אלה לפי המחיר המוסכם.

עוד סוכם כי סגירת העסקה תתבצע לפני תום נובמבר 2011. בחודש מארס האחרון מימשו דרהי ופישמן את חלקה הראשון של העסקה, כך שדרהי שילם לפישמן 250 מיליון שקל ועלה לאחזקות של 51% מ-HOT. כאמור, היום בערב מומשה חלקה השני של העסקה, כאשר דרהי העלה את החזקותיו ל-64.7% מהחברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה