פרסום ראשון |

בגלל התנצלות לשלדון אדלסון: מנכ"ל חדשות 10 ראודור בנזימן התפטר

בנזימן: "בתוכנית 'השבוע' תשודר התנצלות על כתבת פרופיל שעסקה באדלסון; איני יכול לחיות עם התוצאות ולא רואה מוצא אחר מלבד הגשת התפטרות" ■ בעקבות האירועים התפטר אלי אלאלוף, מנכ"ל קרן רש"י, מתפקידו כדירקטור בערוץ 10

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

דרמה בחדשות ערוץ 10: מנכ"ל החברה בשנים האחרונות, ראודור בנזימן, התפטר היום (ד') לאחר מאבק על הכוונה לשדר התנצלות לכתבה שעסקה בשלדון אדלסון. ל-TheMarker נודע כי במשא ומתן שמתקיים בין אנשי אדלסון לאנשי הערוץ בעניין, כבר הוחלט לשדר התנצלות לפני כמה שבועות, אך בנזימן התנגד לה.

לעת עתה מונה למנכ"ל זמני סמ"נכל התוכן של חברת החדשות, אורי רוזן.

ראודור בנזימן

בהודעה ששלח לעובדי החברה בנזימן, המשמש מנכ"ל החברה מאז 2008, כתב כי "מחרתיים, במסגרת התוכנית 'השבוע', תשודר התנצלות על כתבת פרופיל ששודרה בתחילת השנה על שלדון אדלסון. משיקולים של טובת החברה קיבלתי את ההסכם בעניין ההתנצלות, אך כמנכ"ל וכעורך ראשי של חברת החדשות איני יכול לחיות עם תוצאותיו ולצערי אני לא רואה מוצא אחר מלבד הגשת התפטרות ולכן הודעתי היום לדירקטוריון החברה ולהנהלת הערוץ כי אני מסיים את תפקידי".

מדובר בכתבה של אבנר הופשטיין ששודרה בינואר האחרון בתוכנית "השבוע" ביום שישי. פגישות התקיימו בנושא בין עורך הדין של אדלסון דורי קלגסבלד. קלגסבלד סירב להתייחס להתנצלות השבוע. כפי הנראה מדובר בכמה פרטים ספציפיים שעליהם התבקשה התנצלות ולא על הכתבה בכללה. גורמים בחברה מעריכים כי בשבועות האחרונים הופעל לחץ לפרסום ההתנצלות מצד בעלי מניות בערוץ.

שלדון אדלסון

בתקופה האחרונה, בעל מניות המיעוט רון לאודר הוא זה שלקח את ההובלה על הערוץ, בעוד יוסי מימן טרוד בעסקיו המרכזיים בתחום הגז. לאודר נחשב לידיד של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומקורב אליו. גם הטייקון נשוא ההתנצלות, אדלסון, נחשב למקורב מאוד לנתניהו ואף מוציא את העיתון" ישראל היום" שתומך מאוד בראש הממשלה. מנציגו של לאודר, אבי בלשניקוב, טרם נמסרה תגובה בנושא.

גורמים אחרים בקרבת הערוץ אמרו כי מדובר בתירוץ קל להיתלות בו, וכי בכל מקרה כהונתו של בנזימן היתה מגיעה לסיום בתקופה הקרובה. לדברי מקורב לערוץ, "אסור להתבלבל - מצב חברת החדשות הוא לא טוב. אם בנזימן לא היה מתפטר היו מפטרים אותו בשלב כלשהו, והוא ידע שמתכוונים לכך בכל מקרה".

המקורב הוסיף כי "בכתבה של אדלסון היו טעויות, בערוץ מודים שהיו טעויות ועל טעויות צריך להתנצל". גורמים נוספים הביעו דברים דומים. הדבר לא עולה בקנה אחד עם הארכת כהונתו של בנזימן שנעשתה בפברואר האחרון, וזאת ללא הקצבת זמן הכהונה.

בנזימן צפוי להודיע על הדבר לעובדים בישיבה שתיערך בחמישי (מחר). הוא הוסיף במכתבו לעובדים כי "מחר אחה"צ תתקיים אסיפה של חברת החדשות בדסק, אבל כבר כעת אני מבקש להודות לכולכם על הזכות הגדולה שנפלה בחלקי לעבוד איתכם במהלך תקופה של למעלה משלוש וחצי שנים כמנכ"ל ובסה"כ קרוב ל-5 שנים בחברת החדשות".

"אתם, חבורה יוצאת דופן, כשרונית, מקצועית ומסורה שאוהבת ומאמינה במקצוע העיתונות בלי שום מירכאות, אתם הסיבה האמיתית לקיומו והישרדותו של הערוץ בעשר השנים מאז שקם. יצרתם כאן חברת חדשות שהפכה מילים גבוהות של חופש עיתונות וזכות הציבור לדעת, למעשה יום יומי".

"צלחנו זמנים כמעט בלתי אפשריים של מצוקה תקציבית ואיום על קיומו של הערוץ ושל חברת החדשות וכל זאת תוך תחרות עיקשת ויצירתית מול המתחרים כשאנחנו מגיעים למאות אלפי בתים בישראל. עתיד ערוץ 10 ימשיך להיות תלוי בכם גם בשנים הקרובות ומהיכרות אישית עם העובדים כאן אני יודע שהעבודה המצוינת שלכם תמשיך להיראות ולהשפיע".

בנזימן משמש מנכ"ל חדשות 10 מפברואר 2008. הוא הצטרף לחברת החדשות בראשית 2007 כסמנכ"ל התוכן של חדשות 10. בנזימן החל את דרכו העיתונאית בגלי צה"ל, שם שימש בין היתר עורך ומגיש יומן הבוקר. הוא נמנה על מקימי העיתון "חדשות", והיה עורך המוסף הפוליטי של העיתון. בנזימן נמנה על צוות ההקמה של התוכנית "עובדה" עם אילנה דיין ו-"5 עם רפי רשף", והפיק וערך את "פותחים שבוע" עם אמנון לוי בערוץ 2.

בנזימן גם היה המקים והמנכ"ל הראשון של רדיו תל-אביב 102‪FM , והיה שותף בהקמת וניהול חברת ההפקות "גשם תקשורת", אשר הפיקה בין היתר את "שומר מסך", "עובדה" וסרטים דוקומנטריים

הרשות השנייה, מסרה בתגובה להתפטרות מנכ"ל חדשות 10 כי "הרשות השנייה בוחנת את הרקע וההשלכות הציבוריות האפשריות של התפטרות מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10 עליה הוא הודיע בישיבת דירקטוריון של חברת החדשות. יו"ר מועצת הרשות, ד"ר אילן אבישר, שוחח עם יו"ר הדירקטוריון הנבחר, יורם שכטר, בירך אותו על בחירתו ואיחל לו הצלחה בתפקיד. יו"ר הדירקטוריון עידכן את יו"ר המועצה על התפטרותו של מנכ"ל חדשות 10. בשלב זה הנושא ייבחן ע"י הדירקטוריון של חברת החדשות שכולל נציגי ציבור מטעם הרשות השנייה, ולאחר מכן יועברו ההבהרות הנדרשות לרשות".

אלי אלאלוף, מנכ"ל קרן רש"י, התפטר מתפקידו כדירקטור בערוץ 10

אלי אלאלוף, מנכ"ל קרן רש"י וחתן פרס ישראל לשנת תשע"א, הודיע היום (ד'), על התפטרותו מתפקידו כידרקטור בחדשות 10, תפקיד אותו מילא במשך למעלה משנתיים כנציג ציבור.

התפטרותו של אלאלוף הינה על רקע הליך מינוי יו"ר חדש לחברת החדשות אשר לדבריו נעשה "באופן בלתי ראוי ואף תמוה", התנהלות אשר לדבריו "מאפיינת בתקופה האחרונה את התנהלות הערוץ כולו שנקלע למצב קשה".

אלאלוף עזב את ישיבת הדירקטוריון של חדשות 10, אשר כונסה בצורה חפוזה היום אחר הצהריים לצורך בחירת יו"ר חדש, תפקיד שנותר לא מאוייש במשך 10 חודשים. אלאלוף הוסיף כי "הבהילות שבבחירת יו"ר חדש מצביעה על תהליכים לא מקובלים ולא ברורים, אשר איני מוכן להיות שותף להם".

מנכ"ל קרן רש"י, אלי אלאלוף

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר