"ישראל היום" יגבה 52 שקל לחודש למנוי מלא או 26 שקל למנוי סופ"ש

מדובר בכ-70 אלף מנויים קיימים ומספר דומה ברשימת המתנה; חלוקת עותקים בחינם במקומות ציבוריים תימשך ולא צפויה להיפסק בעתיד

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

"ישראל היום" מתחיל לגבות כסף ממנויים - החל מאוקטובר יגבה החינמון 52 שקל לחודש עבור מנוי מלא לכל ימי השבוע ו-26 שקל לחודש עבור מנוי לימי שישי בלבד. ההפצה בחינם במרכזי ציבור תימשך כסדרה.

בעבר בחן החינמון מהלך של גביית תשלום ממנויים חדשים בלבד, אבל כעת עם הקמת מערך גבייה החליט לגבות גם מהמנויים שכבר קיימים. כפי הנראה מדובר בכ-70 אלף מנויים קיימים ומספר דומה ברשימת המתנה. בישראל היום הסבירו כי במידה שתפחת כמות המנויים בשל המהלך תחוזק ההפצה באזורים הציבוריים, וכי בכל מקרה כמות העותקים המודפסת מדי יום לא תקטן.

מהעיתון נמסר כי "לאור הביקוש הגובר למנויים חדשים 'ישראל היום' יפתח לציבור הרחב את שירות חלוקת העיתון למנויים לקראת סוף אוקטובר 2011. העיתון יגבה מהמנויים הקיימים והחדשים דמי משלוח בלבד".

בעיתון הסבירו כי הסכום שייגבה נועד לכסות את הוצאות ההפצה בלבד. לפי גורמים בעיתון גביית כסף ממנויים היתה חלק מהתוכנית העסקית הראשונית שכן מדובר בהוצאה כבדה, וכעת מתאפשר המהלך בגלל הקמת מערך הגבייה. בחינמון הבהירו כי אין שום כוונה לגבות תשלום עבור העותקים המופצים במקומות ציבוריים, לא כעת ולא בעתיד.

לא צפוי קמפיין בנושא גביית התשלום, אך המנויים הקיימים שנרשמו בעבר ונמצאים ברשימת המתנה יקבלו פנייה כתובה לבתיהם שבה יוצע להם לשלם עבור העיתון החל ב-23.10. בחינמון סירבו להעריך כמה מנויים יסכימו לשלם, ואמרו שאין ביכולתם לדעת.

יחד עם זאת העריכו כי חשיפת ישראל היום לא תיפגע, זאת בשל סקרים שמראים חשיפה גבוהה יותר לעותקים המחולקים ברחוב לעומת אלה הנשלחים לבתים. רבים מעותקים אלה מגיעים למקומות כמו בתי קפה, אוטובוסים וכו', כך שיותר אנשים קוראים כל עותק.

כיום מחולקים מדי יום 275 אלף עותקים מהעיתון. בסופי שבוע וערבי חג המספר מגיע ל- 350 אלף עותקים. ההערכות גורסות כי בעלי החינמון שלדון אדלסון משלם עשרות מיליונים שקלים בשנה בעבורו, כאשר חלק ניכר מסכום זה מופנה לחלוקת העיתון למנויים. גילוי נאות - "הארץ" מדפיס ומפיץ את "ישראל היום".

ציפי קורן, מנכ"לית "ישראל היום", מסרה כי "עיקר ההפצה של 'ישראל היום' ימשיך להיות בנקודות חלוקה ציבוריות של העיתון ללא תשלום לקוראים. לאור הפניות הרבות, החלטנו לאפשר לכל מי שמעוניין לקבל את העיתון לפתח דלתו מדי בוקר, להירשם כמנוי על העיתון, בעלות של דמי משלוח בלבד. השירות היה אמור להתבצע החל מינואר 2012, אך לאור הביקוש הגדול נערכנו לפתוח אותו מוקדם יותר, החל מה- 23 באוקטובר 2011".

מאז הושק ישראל היום בקיץ 2007 הוא נהפך לעיתון בעל החשיפה הגבוהה בישראל, זאת לפי שני סקרי TGI האחרונים. יחד עם זאת מדובר בחינמון אשר שונה באופן מהותי מאחרים בעולם בכמה מאפיינים עיקריים - ראשית מדובר במוצר גדול ומושקע יותר מחינמון ממוצע; שנית העיתון מופץ לבתי מנויים בניגוד לחינמונים אחרים בעולם; ושלישית מדובר במוצר שהוקם מטעמים פוליטיים של תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו, המקורב לאדלסון, ולא מטעמים מסחריים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית