רשות השידור: נממש נכסי נדל"ן כדי לממן את הרפורמה

הנכסים שעל הפרק: המבנים בשערי צדק, ירמיהו, מתחם הקריה בתל אביב ועוד; היעד - השגת 400 מיליון שקל

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

רשות השידור מתעתדת לממש חלק מנכסי הנדל"ן שלה - כך הודיעה הרשות הבוקר (ב') לאחר החלטת ועד מנהל בעניין בתחילת השבוע. המימוש נדרש על מנת לממן את הרפורמה ברשות השידור, כשהיעד הכלכלי הוא כ-400 מיליון שקל - הסכום החסר לרפורמה.

נוסף על כך, הרשות מענק וכן הלוואה מהמדינה כדי להגיע לסכום של 600-900 מיליוני שקלים. הצורך בכסף התעורר לאור העובדה שהדרג הפוליטי מסרב להעלות את אגרת רשות השידור, והרשות נדרשת לתור אחר אפיקים אחרים למימון הרפורמה.

בישיבת הוועד המנהל בתחילת השבוע הוחלט באופן עקרוני למכור את הנכסים בשערי צדק וברחוב ירמיהו בירושלים. עבור מתחם שערי צדק יש לרשות השידור הלוואה שעליה שתצטרך לפרוע בגובה של כ-100 מיליון שקל. במתחם זה קיים מבנה לשימור וזכויות בנייה של כ-20 אלף מ"ר. במגרש בירמיהו קיים מבנה קטן המיועד להריסה. עוד צפוי להימכר נכס אגף הגבייה בחיפה, הנמצא בבעלות הרשות.

עוד תיבחן מכירת מתחם רוממה בירושלים (כולל בניין חוטי ירושלים), המרכז כיום את רוב פעילות הרשות בירושלים, אך זאת רק אם תוכח כדאיות כלכלית למהלך. יחד עם זאת ההערכות הנוכחיות גורסות כי מתחם רוממה לא יימכר וכי פעילות הרשות תרוכז בו. מתחם זה אינו בבעלות מלאה של הרשות, מה שעלול לסבך את מכירתו.

מתחם הקרייה בתל אביב גם הוא על הפרק, רק שכאן לא מדובר על מכירה שכן אלה אדמות מינהל. הרשת צפויה לקיים משא ומתן על המינהל עבור דמי פינוי. בעבר הוצע כי הרשות תקבל קומות בבניינים שייבנו בשטח תמורת פינוי המתחם, אך נראה כי הכוונה הפעם - במקרה שהמתחם יפונה - היא לשכור אזור ייעודי אחר שנמצא בגוש דן, אך לא במרכז תל אביב.

הרשות מזמינה בימים אלה הערכות שמאי עבור כל נכסי הנדל"ן שלה. הוועד המנהל הקים לאחרונה צוות מיוחד בראשות יו"ר ועדת כספים דוד חיון שירכז את נושא מכירת הנדל"ן. התקווה היא כי המהלך ייצא לפועל ב2012.

יו"ר רשות השידור ד"ר אמיר גילת אמר כי "רשות השידור חייבת למצוא את הדרך להבראתה, תוך התבססות על העובדים שהם המשאב החשוב ביותר בארגון, ותוך מילוי המשימה לשמה היא קיימת - שידור!" בימים הקרובים ינהל יו"ר רשות השידור דיונים עם העובדים והאוצר לגבי אופן יישום הרפורמה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?