מועצת הכבלים שוקלת: כל משחקי המונדיאל ישודרו בערוץ פתוח

המועצה בוחנת הגבלות נוספות על ערוצי ספורט בתשלום שיחולו או על תוכניות סיכום המחזור או על תקצירי המשחקים

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

מועצת הכבלים והלוויין עורכת שימוע בנוגע לשידור משחקי המונדיאל. המועצה בוחנת אפשרות לחייב את רוכשי המשחקים לשדר את כלל המשחקים בערוץ פתוח וחלופה נוספת שנבדקת היא לשדר בערוץ הפתוח מחצית מהמשחקים בשלבים המוקדמים ואת כלל המשחקים החל משלב רבע הגמר.

בנוסף, בוחנת המועצה הגבלות נוספות על ערוצי ספורט בתשלום שיחולו או על תוכניות סיכום המחזור או על תקצירי המשחקים. המועצה שוקלת לקבוע כי ערוצי הפרימיום יורשו לשדר תוכניות סיכום מחזור או תקצירי משחקים רק בתנאי שתוכניות אלו ישודרו בערוץ פתוח בטווח של שעתיים ממועד השידור המקורי. המועצה קוראת לציבור להגיש את עמדותיו עד ה-19 ביולי.

כמו כן, אישרה המועצה מחדש בישיבתה האחרונה את מדיניות מפרט שידורי הספורט בכבלים ובלווין. בכך נתנה תוקף מחייב להחלטתה מאוקטובר 2009 שעיקריה היו קביעת מפרט מחייב לערוצי ספורט 5 ו- 5+ הכוללים שידורים ממשחקי הליגה הספרדית, שידור המשחק המרכזי בליגה האיטלקית, טורניר ווימבלדון, ספורט עולמי, ספורט ישראלי ועוד.

בעקבות תלונות שהתקבלו, חידדה המועצה את מחויבותו של ערוץ הספורט לשדר משחקים מערוץ 5+LIVE בשידורים חוזרים בערוצי הבסיס בין השעות 8:00-00:30 ולא בשעות המאוחרות של הלילה כפי שנהגה לעיתים.

יו"ר המועצה ניצן חן אמר: "ההסדר המוצע בנושא המונדיאל תואם את מדיניות אופ"א (התאחדות הכדורגל האירופאית), שלאחרונה התנתה את מכירת הזכויות למשחקי ה'יורו '012" (אליפות אירופה בכדורגל) בכך ש-19 מתוך 31 המשחקים יחויבו להיות משודרים בערוצים פתוחים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב