ועדת הכלכלה החליטה: פטור מאגרה לאזרחים ותיקים וחיילים שמקבלים סיוע בשכר דירה

הפטור לגימלאים - 2012-2013, הפטור לחיילים יהיה ב2012-2016; שר האוצר יוכל להאריך תוקף הפטור באישור ועדת כלכלה

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

ועדת הכלכלה החליטה היום (ב') על מתן פטור מתשלום אגרה לאזרחים ותיקים וכן לחיילים שמקבלים סיוע בשכר דירה, כלומר כ-2,500 חיילים בודדים וכאלה שמשרתים רחוק מהבית וזכאים לסיוע בשכר דירה.

הדבר נעשה לפי הצעה של הח"כ אלכס מילר שנגעה לחיילים בודדים, והורחבה על ידי היו"ר כרמל שאמה גם לחיילים שמשרתים רחוק ונאלצים לשכור דירה. במהלך הדיון יוזם החוק מילר דרש להוסיף להצעה גם פנסיונרים שעברו את גיל הפרישה, שפטורים מתשלום כיום מתשלום עקב הסכמים קואליציוניים. נציג האוצר אמר בדיון כי אין התנגדות מצד המשרד לתוספות חברי הכנסת וחברי הועדה אישרו את הצעת החוק.

הפטור לחיילים יהיה תקף בין השנים 2012 ל-2016, והפטור לאזרחים הוותיקים הוארך ל-2012-2013. לאחר סיום תקופה זו יוכל שר האוצר, באישור ועדת הכלכלה, להאריך את תוקף הפטור.

"בצה"ל משרתים כמה אלפי חיילים בודדים אשר הוריהם היגרו מהארץ, עלו לארץ לבדם, התייתמו או שאינם בקשר עם ההורים." מסביר מילר. "חיילים אלה זכאים להטבות מיוחדות כמו תלושי מזון ועזרה בשכר דירה אך באופן אבסודרדי החוק כיום עדיין מחייב אותם באגרת טלוויזיה". לגבי אוכלוסיית הפנסיונרים אמר כי "הפטור הנמצא כבר מספר שנים בהסכמים הקואליציוניים ובכל זאת אנו נאלצים להיאבק עליו בכל שנה מחדש, הגיע הזמן להסדיר את העניין בחקיקה".

בהמשך התחילה הוועדה לדון בהעלאת האגרה, אך הנושא לא הגיע להצבעה לאחר שהישיבה ננעלה מוקדם כדי לאפשר לח"כים להגיע לשיבות הסיעה שלהם. הח"כ אופיר אקוניס אמר כי " לא ייתכן שגברת כהן מחדרה תממן את החוב המביך שאליו נקלעה רשות השידור. אם הממשלה רוצה להציל את השידור הציבורי - שתתקצב את הרפורמה".

ח"כ ישראל אייכלר אמר כי "יש למדינה הכנסות של מיליארדים ממסים, אם המדינה רוצה לממן שידור שתעשה את זה. אם לרשות יש חובות של מאות מיליונים שהמדינה תשלם. אגרת הרדיו והטלוויזיה זה מס עריץ ולא צודק. שיקחו מהכסף שהמדינה גובה מסים ביתר, המחוקק לא התכוון לזה הרי, ויממנו מזה את הרפורמה".

הח"כית יוליה שמאלוב ברקוביץ' אמרה כי "אקוניס אומר שלאוצר יש אינטרס לשמור ולהציל את רשות השידור. אבל האוצר הכניס איזה עז שאומר שבמידה והאגרה תועלה הרפורמה תעבור. ואם לא - לא תהיה רפורמה. שהאוצר יבוא ויבטל את האגרה לחלוטין כי כרגע אין על מה לשלם. אז שישקיע מכספו, וברוך השם יש לו כסף". הישיבה ננעלה כאמור בלי שהתקיימה הצבעה בנושא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"