ח"כ דנון: "אגרת טלוויזיה על שימוש באינטרנט - כמו מס לחם על בעלי תנורים"

"כשם שלא יעלה על הדעת לגבות אגרה על הורדת תכנים לפלאפון, כך אין מקום לגבות אגרה על שימוש באינטרנט" ■ אגרת הטלוויזיה צפויה להתייקר ל-554 שקל ב-2011 ול-603 שקל ב-2012 ■ העלייה בגובה האגרה נועדה לממן את הרפורמה ברשות השידור

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

חבר הכנסת דני דנון (ליכוד) פנה היום לשר האוצר יובל שטייניץ במכתב, וביקש ממנו להוציא מחוק ההסדרים את הסעיף המאפשר למדינה לגבות אגרה גם ממי שאינו מחזיק טלוויזיה. דנון התנגד לנושא אשר פורסם לראשונה ב-TheMarker, וכתב לשטייניץ כי "להצעה זו אין מקום. מדוע שהאזרח הפשוט המעוניין להיכנס לתכני אינטרנט מגוונים ייאלץ לממן את רשות השידור. המחשבה להטיל מס על אנשים הגולשים במחשב עקב האפשרות שאולי יצרכו את תכני רשות השידור באינטרנט, כמוה כהחלטה להטיל מס לחם על בעלי התנורים".

הוא הוסיף כי "תקציב מדינת ישראל וחוק ההסדרים הנלווה אליו הינו נושא רציני מדי מאשר להכניס לתוכו הצעות מוזרות כאלו. תחום האינטרנט הינו תחום טכנולוגי מתפתח, וכשם שלא יעלה על הדעת לגבות אגרה על הורדת תכנים לפלאפון, כך אין מקום לגבות אגרה על שימוש באינטרנט". בסופה של הפנייה מבקש דנון משר האוצר להוציא סעיף זה מחוק ההסדרים: "אבקשך להביא לתיקון מהיר של העיוות בגביית אגרה זו, ולהשיב את האגרה לבעלי מקלטי הטלוויזיה בלבד".

השינוי בחוק נשען על ההנחה כי כיום אפשר לצפות בשידורי הטלוויזיה גם באמצעות האינטרנט. "שינויים טכנולוגיים עשויים להביא לשינויים בהרגלי הצפייה, כך שצפייה בשידורים תיעשה שלא באמצעות מקלטי טלוויזיה, כנהוג כיום, אלא לדוגמה במחשב הביתי", נכתב בדברי ההסבר לתיקון.

כמו כן מוסבר כי מטרת שינוי החוק היא "לאפשר לרשות השידור מקורות תקציביים להמשיך להתקיים ולהגשים את מטרותיה", ולכן "אגרה שנתית תשולם בגין האפשרות לקליטת שידורי טלוויזיה אף אם לא באמצעות מקלט טלוויזיה". לפי הצעת התיקון, השר הממונה על רשות השידור יורשה להחליט על מי הוא מחיל את ההוראה.

זה יותר משנה מתנהל במשרד התקשורת שימוע שאמור להסדיר את נושא התוכן באינטרנט מבחינת תשלומי תמלוגים, מחויבות לתוכן ועוד, אך טרם נמסרו החלטות המשרד בעניין. אם ישונה חוק רשות השידור בחוק ההסדרים, השינוי יהיה למעשה צעד אופרטיבי להכרעה בעניין ויוכל לגרור חיוב עתידי של כלל האזרחים בתשלום אגרה.

אגרת הטלוויזיה שגובהה כיום הוא 510 שקל בשנה (כולל התוספת באגרת הרכב) צפויה לעלות ל-554 שקל ב-2011 ול-603 שקל ב-2012. העלייה בגובה האגרה נועדה לממן את הרפורמה ברשות השידור והיא מותנה בכך שייחתמו הסכמי הפרישה עם העובדים.

תגובת האוצר לדברים טרם נמסרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים