החלה עונת המדידה

המדיה החברתית מגדירה מטרות וחיבור ליעדים עסקיים

שגיא חמץ
שגיא חמץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שגיא חמץ
שגיא חמץ

בהתחלה הם יתעלמו ממך, אחר כך יצחקו עליך, אחר כך יילחמו בך ובסוף אתה תנצח. הציטוט המפורסם של מהטמה גנדי, שמתמצת בשורה אחת אסטרטגיה שלמה של הימנעות מאלימות כדרך למאבק, יכול היה לשמש משפט פתיחה נאה בנאומי ניצחון של חסידי ונאמני המדיה החברתית המתרבים מזה זמן במקומותינו ובעולם כולו.

נתוני "סקר הפייסבוק הגדול" של TheMarker מצביעים על עוצמת החדירה של הרשת החברתית למרקם החיים של הישראלים. רוב מוחלט של המותגים הגדולים כבר פועלים בזירה הזאת והצרכנים לומדים בכל יום איך להשתמש בה בצורה היעילה ביותר.

אלא שלמרות נתוני הצמיחה המדהימים של אתרי המדיה החברתית (ובראשם פייסבוק), למרות הטלטלה והשינוי שיוצרת המדיה החדשה - לא רק שהמהפכה לא הושלמה, היא זה עתה החלה. נכון, בראשית הדרך, כולם התעלמו מהמדיה החברתית, מהבלוגים שצמחו אט אט, חלקם כתובים בכישרון ומציגים מידע רב ערך ומהפורומים שתססו ופעלו יום ולילה. אחר כך גיחכו (זכורה לטוב הפינה בלוג הפקצות של ארץ נהדרת), אחר כך נלחמו בטורי דעה או ראיונות עומק מלומדים תחת הכותרת "הווב 2.0 מת" וכיוצא באלו.

כמו כל מגמה, וודאי כזו הנעה במהירות רבה כל כך, המדיה החברתית מתורגמת היום למעשים בזירה העסקית, בעיקר באמצעות סיסמאות ו-Buzz Words ריקים מתוכן. כדי ליצור ולהטמיע שינוי אמיתי וכדי לנהל אותו - כדאי לנסות ולחזור לבסיס, למדידה. אם אי אפשר למדוד את זה - אי אפשר לנהל את זה, אמר מישהו הרבה פחות מהותי להיסטוריה ממהטמה גנדי, אבל בכל זאת מדובר במשפט חשוב, במיוחד בתחום חדש הנמצא בשיא ההייפ.

הגיעה עונת המדידה גם במדיה החברתית. כפי שמנהלים וארגונים עשו מאמץ להשתלב וללמוד את המדיה החדשה ואת ההשפעה והנגיעה שלה אליהם, מתחיל כעת שלב נוסף, שלב של הגדרת מטרות, חיבור ליעדים עסקיים ומדידה.

הכותב הוא מנכ"ל בלינק - חברה המתמחה בתחום המדיה החברתית לארגונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים