נציגי נתניהו לוחצים למנוע אישור חוק "ישראל היום"; הערכות: ההצעה לא תעבור

הצעת החוק, שהוגשה על ידי ח"כ מרינה סולודקין, נועדה למנוע את חלוקתו בחינם של העיתון "ישראל היום"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

>> נציגיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו החלו במסע לחצים על חברי הכנסת מהקואליציה במטרה לשכנע אותם להתנגד להצעת החוק שקוראת להגביל לשנה את חלוקתם של עיתונים ללא תשלום בישראל, למעט למוסדות המדינה ומוסדות ציבור. זאת לקראת ההצבעה המיועדת על הצעת החוק בוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הבא ובמליאת הכנסת ביום רביעי הבא.

מקורבים לנתניהו אמרו בסוף השבוע כי יש למנוע את אישורה של הצעת החוק וכן את חקיקתה של הצעת חוק נוספת שמבקשת לקבוע כי בעלי אזרחות זרה לא יוכלו להיות בעלי שליטה בעיתון ישראלי - שכן הן נועדו לפגוע ב"ישראל היום", שמקפיד להציג את עמדת נתניהו, בניגוד לביקורת החריפה שסופג נתניהו בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"מעריב".

בכנסת מעריכים שוועדת השרים תצביע נגד הצעת החוק, עקב הלחץ של לשכת ראש הממשלה. בתוך כך, גם אם הוועדה תתנגד לחקיקה, מתכוונת סולודקין להעלות את הצעת החוק להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת. בכנסת מעריכים כי הצעת החוק לא תעבור בהצבעה בקריאה טרומית

גם סולודקין עצמה מעריכה שהסיכויים להעביר את הצעת החוק אינם גבוהים, ולכן היא פועלת כעת במקביל לקדם הצעת חוק אחרת, שהגישה עם הח"כים מירי רגב (ליכוד) ודוד רותם (ישראל ביתנו). לפי הצעת החוק החדשה, תיאסר מכירת מוצר "במחיר טורפני", כלומר במחיר הנמוך בשיעור של 50% או יותר מעלות הייצור שלו או מעלות אספקתו של השירות. הצעת החוק נועדה אף היא לבלום את תפוצתו של "ישראל היום" של אדלסון, שמחולק ללא תשלום.

יו"ר מועצת קדימה, השר והח"כ לשעבר חיים רמון, פעל בעבר לקידומה של הצעת החוק. רמון מיודד עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים