יוסי ורשבסקי, אבי ניר ובכירי תעשיית הפרסום מצאו את עצמם במינגלינג צפוף בראש פינה

מי הציע למכור את ערוץ 24 למדינות ערביות? ■ ורשבסקי הכה על חטא ■ מי בעצם מפחד מהאייפון? ■ מי ניצל את הלילה הראשון בפסטיבל לסיבוב ברים בראש פינה? ■ ודורון צברי לא מוטרד: "אנחנו כמו תעשיית ההון סיכון, אבל בלי אקזיטים ובלי ההון"

מורן הרפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מורן הרפז

מזג האוויר הסגרירי לא מנע מאנשי תעשיית הטלוויזיה - מאות אנשי הפקה, יצירה, פרסום וגם פקידים, פוליטיקאים ורגולטורים - לעלות בסוף השבוע האחרון צפונה, לפסטיבל ראש פינה לטלוויזיה שחגג עשור לפעילותו.

בין השאר הסתובבו בין דוכן הסחלב לאולם הדיונים: אבי ניר מנכ"ל קשת שהסתודד ארוכות עם ניצן חן יו"ר מועצת הכבלים והלוויין. מנכ"ל HOT הרצל עוזר, שבאותו יום משך את תשומת לב הסובבים בעקבות הפרסומים על רכישת HOT על ידי פטריק דרהי. עוזר דיבר ארוכת עם המפיק חיים סלוצקי.

עוד הגיעו: יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10, רון אילון מנכ"ל yes, אייל חומסקי מבעלי משרד אדלר חומסקי ורשבסקי GREY, ינון לנדנברג, מנכ"ל אי-דיאולוג'יק, משה שלונסקי, מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה ורינו צרור. לאחר שהסתיימו הפאנלים ביום חמישי, נערך הקוקטייל המסורתי של הערב הראשון של עמי גניגר יו"ר הפסטיבל ומנכ"ל ויו"ר תיא תקשורת, שנערך במסעדת שוקולטה, שם הוא אירח את דוברי הפסטיבל ובכירי התעשייה.

בין האורחים הסתובב עודד גרא נציג בנק רוטשילד בישראל שמשמש כנציגו של פטריק דרהי בישראל. כן נכחו, איש ההיי-טק רפי גידרון, ריקי דרורי מגוגל ואודי מירון מבעלי ענני תקשורת. עוד נצפו רננה קישון בעלת גלריה קישון וחברת האינטרנט קלמנטינה ובתו של אפרים קישון ובעלה שי חסון יזם היי-טק.

גניגר מודה לניר

עמי גניגר, יו"ר הפסטיבל, פתח את הכנס ואמר "לפני עשר שנים, ישבנו פה אני ואבי ניר באוהל, בבוץ עם עוד 80 איש ואבי אמר לי שזה עוד יהיה משהו גדול". בשלב זה פנה גניגר נרגש לקהל והוסיף "תודה רבה אבי, מגיע לך תודה גדולה".

ורשבסקי מכה על חטא

יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10, אמר כי בפעם האחרונה שבה התארח בראש פינה והשתתף בפאנל יחד עם אילן שילוח, יו"ר משרד הפרסום מקאן אריקסון, הוא כינה את משרדי הפרסום ואת אילן שילוח חזירים, "מאוד הצטערתי והיה לי קשה לא לדבר עם אילן שלושה חודשים", התוודה ורשבסקי.

24 למכירה

בפאנל מנשנשים נישה אמר אורי סלעי, עורך ערוץ 24, כי את הערוץ אי אפשר למכור לחו"ל כי זו מוסיקה ישראלית, על כך ענה לו חברו לפאנל אודי מירון, מנכ"ל והבעלים של ענני תקשורת כי "אתה יכול למכור אותו למדיניות ערביות". בכך אולי רמז למוזיקה המזרחית המושמעת בערוץ.

חרדת האייפון

מכשיר האייפון היה ללא ספק, הגאדג'ט הכי מדובר בסוף שבוע האחרון, בעקבות השקתו בישראל ביום חמישי. מסתבר שאת אנשי התקשורת בפסטיבל ראש פינה, האייפון פחות ריגש. כאשר הוגש לשר התקשורת משה כחלון אייפון , הוא נבהל ואמר כי אינו יודע כיצד לתפעל אותו, אך הילדים שלו יודעים. יוסי ורשבסקי אמר כי אין לו אייפון ונימק זאת "אני טכנופוב", ינון לנדנברג אמר "אין לי אייפון כי אני רוצה טלפון ולא "גיים-בוי". גם כשאבי ניר, אבי צבי, אייל חומסקי, הרצל עוזר ורון אילון נשאלו האם כבר רכשו את המכשיר המדובר, ענו אלו בשלילה וחומסקי הוסיף "הוא רק הושק".

ברית המועצות מתאחדת

גם לפוליטיקאים היתה נוכחות בכנס, מלבד שר התקשורת משה כחלון הסתובבה בין באי הפסטיבל חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי ממפלגת ישראל ביתנו שמקפידה לפקוד את הכנס כבר שבע שנים עוד מהתקופה שהיתה עיתונאית בערוץ 9. מיכאלי הגיעה לכנס עם שלושה מילדיה שהיו עסוקים באטרציות המחשוב באולם המרכזי. לילדיה, סיפרה, היא משתדלת שלא לאפשר צפייה בשידורי האח הגדול והישרדות - שתי תוכניות שריכזו עניין בכנס.

בשיחה עם גיא רולניק, עורך ומייסד TheMarker, אמר השר כחלון כי "יש רפורמה בשוק התקשורת של איחוד גופי הרגולציה, מועצת הכבלים והלוויין והרשות השנייה, וכי הם קוראים לרפורמה הזו ברית המועצות. כחלון אמר בחיוך כי כשחברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי, נבהלה כששמעה איך קוראים לרפורמה כי היא חשבה שמחזירים את ברית המועצות.

דופקים את הראש ב-HOT

אנשי חברת HOT ניצלו את הלילה הראשון בפסטיבל לסיבוב ברים בראש פינה "אני אקצר, גם כי ביקשו ממני לקצר וגם כי אתמול יצאתי עם אנשי השיווק והתוכן של HOT לסיבוב ברים", סיפר יורם מוקדי, סמנכ"ל אסטרטגיה ויחסי ממשל ב-HOT והוסיף בציניות "ואתם יודעים מה זה סיבוב ברים בראש פינה? זה אומר לדפוק על בתים של אנשים שגרים כאן ולשתות כוס יין".

החיסול הממוקד של כחלון

עוד בענייני כחלון. במהלך הפסטיבל סיפר השר משה כחלון על חוויות הקריאה שלו. כחלון סיפר כי במהלך לימודיו באוניברסיטת בחיפה בקורס ביחסים בינלאומיים, הכריח אותו המרצה לקרוא את עיתון "הארץ", "היינו חייבים לקרוא את חדשות החוץ בעיתון", סיפר כחלון. גיא רולניק שאל את השר בפאנל "וכל הכבוד לשר!", על עולם העיתונות והחינמון "ישראל היום", ענה כחלון בחיוך: "זה יחסל לי את הקריירה הפוליטית, זה חיסול ממוקד"

טמירה סוגרת עם אוחובסקי

גם התאבדותו של דודו טופז הסעירה את באי הכנס. בפנאל בשם "מותו של הסטאר: דודו טופז כמשל" עסקו בחייהם הסבוכים של הטאלנטים בתעשייה. בפאנל ישבו זה לצד זה טמירה ירדני, הבעלים של טדי הפקות, שמפיקה את כוכב נולד והעיתונאי גל אוחובסקי שמשתתף כשופט בתוכנית. שי גולדן, שהנחה את הפאנל, שאל את אחובסקי האם הוא מפחד מהיום שבו לא ישתתף יותר בתוכנית. אחובסקי אמר כי הוא יודע שהוא לא יישאר בתוכנית לאורך שנים. ירדני, שישבה לצדו, טפחה לו על השכם ואמרה "הוא כבר חתם לשנה הקרובה".

חומסקי: יהיה עשר

בראיון ל-TheMarker TV כשנשאל אייל חומסקי, מה יהיה בתעשייה בשנים הקרובות הוא אמר "יהיה עשר". כשנשאל אם הוא רומז למצבו של הערוץ, הוא חייך ושינה את התשובה: "בעצם יהיה 22", אמר.

דורון צברי לא מוטרד

"אנחנו כמו תעשיית ההון סיכון, אבל בלי אקזיטים ובלי ההון" - כך הגדיר הבמאי דורון צברי, מיוצרי הסדרה "מחוברות" ל-HOT את תעשיית היצירה הישראלית שמנסה לפרוץ את דרכה לעולם. לשאלתו של גל אוחובסקי, מנחה הפאנל זה ייגמר ב-HBO, מה הוא עושה כדי להביא לכך שהסדרה שלו תימכר בחו"ל ענה צברי: "אני לא עושה כלום. זה ממש לא מטריד אותי בכלל אם סדרה שלי תימכר או לא".

את היחס של האמריקאים לתעשייה הטלוויזיה הישראלית הגדיר אוחבסקי כך: "עד לפני כמה שנים ראו בנו בני דודים נחמדים מהמזרח התיכון, אבל היום הם כבר יוצאים לבלות בתל אביב וחושבים שאנחנו שווים משהו".

גליה אלבין - סחורה מבקשת

אשת העסקים גליה אלבין היתה סחורה מבוקשת בכנס. קהל היעד: חברות שמתכוונות להשתלב בתעשייה שמתפתחת לקראת האולמיפיאדה בברזיל ב-2016. אלבין סיפרה ל-TheMarker כי פנו אליה כמה אנשים במהלך הכנס ובדקו אם תהיה מעונינת להשקיע בחברות שלהם.

יורם מוקדי מדגמן מגה-גלופלקס

בפאנל "חלומות רגולציה" פנתה המנחה הדס ריבק, ליורם מוקדי, סמנכ"ל אסטרטגיה ויחסי ממשל של HOT, ואמרה בחיוך כי מפתיע שאחרי סיום תפקידו כיו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין הוא לא הלך להיות דוגמן בגדי גברים. על כך ענה לה מוקדי "בגילי המופלג הייתי יכול להיות דוגמן של מגה-גלופלקס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים