דפי זהב לבית המשפט: בזק משתמשת בכוח המונופליסטי ומתעלמת מטובת הצרכן והנחיות הרגולטור

בזק ביקשה מבית המשפט להנחות את דפי זהב להוריד מהרשת אתר המתחרה בשירות 144

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

"בזק היא תאגיד ענק שהתרגל לעשות בשוק התקשורת הישראלי כבתוך שלו, תוך התעלמות כמעט מוחלטת מהיבטים כמו טובת הצרכן, הנחיות הרגולטור ותום לב בניהול עסקים". כך טוענת חברת דפי זהב בתגובה שהגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב. דפי זהב הגיבה לבקשה שהגישה בזק לפני כשבועיים לבית המשפט להוצאת צו מניעה להקמת אתר אינטרנט הכולל שירות איתור טלפונים פרטיים שיתחרה בשירות 144 של בזק.

בזק דרשה בתביעתה להוריד אתר אינטרנט של דפי זהב מהאוויר מאחר שלטענתה האתר מבוסס על מאגר הנתונים של 144, שהוא רכוש של בזק ומוגן בזכויות יוצרים.

דפי זהב טוענת כעת כי בזק מחזיקה במעמד מונופוליסטי בתחום התקשורת הנייחת ומנסה למנוע תחרות בשוק איתור מספרי טלפון, בו היא הספקית היחידה של שירותי מודיעין - בשירות מוקד הטלפוני 144 ובאתר האינטרנט עבור מנויים פרטיים של כל חברות הטלפוניה בישראל.

דפי זהב מאשימה את בזק כי העלות היקרה לאיתור מספר טלפון במוקד 144 של בזק - 1.72 שקל לחיפוש ו-60 אג' בגין הקישור לשיחה - משקפת תעריף מונופוליסטי המנחה את התנהלותה של בזק. דפי זהב מבטיחה בתגובתה כי האתר החדש יהווה אלטרנטיווה אמיתית באיתור מספרי טלפון נייחים וניידים של מנויים פרטיים מכל החברות.

באחרונה הודיעה בזק לדפי זהב כי החל ביולי יסתיים שיתוף הפעולה ביניהן. במשך 27 שנים העבירה בזק לדפי זהב את בסיס הנתונים שלה על מספרי טלפון פרטיים, ודפי זהב הדפיסה מדריכים עם טלפוניים של בתי עסק ואנשים פרטיים.

הרקע לתביעת בזק הוא סכסוך עסקי בין החברות, שפרץ בעקבות השקתו המחודשת של אתר האינטרנט של בזק המאפשר חיפוש מספרי טלפון (b144.co.il) לפני פחות משנה. עם ההשקה המחודשת של אתר החיפוש שלה נכנסה בזק לתחרות מול דפי זהב, כשהחליטה לכלול באתר לראשונה גם מספרים של בתי עסק. לפני כמה חודשים הגיבה דפי זהב בהקמת האתר phonebook.co.il, המתחרה במדריך של בזק. האתר מכיל בינתיים רק מידע על אזור החיוג 02 (ירושלים והסביבה), אך אמור להיות מורחב לכל אזורי החיוג.

דפי זהב מיוצגת על ידי עוה"ד דן גבע ויוסי כהן ממשרד מיתר, ליקוורניק, גבע & לשם, ברנדווין ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן