נביעות מצטרפת למי עדן ועוצרת שאיבה והפצת בקבוקים וכדים עקב זיהום בקטריאלי

(עדכון) מניית נביעות יורדת ב-9%; במי עדן ובנביעות יודעו כבר מהשבוע שעבר על הבדיקות הלא תקינות, אך הודיעו על כך לציבור רק אתמול (מי עדן) והיום (נביעות) ↓ מי עדן: "קורה לפעמים שיש סטיות בבדיקות ומפסיקים לכמה שעות" ↓ מנביעות נמסר "קיוינו שנוכל לחזור לשאוב היום - אך לאחר שהתברר שעומדים להיות חסרים במלאי - החלטנו להודיע על כך לציבור"

עדי דברת
עדי דברת

מאת עדי דברת ורוני לינדר-גנץ

מי עדן
נביעות
עתה מתברר כי במי עדן ובנביעות יודעים כבר מהשבוע שעבר על הבדיקות הלא תקינות, אך הודיעו על כך לציבור רק אתמול (מי עדן) והיום (נביעות).

החברה מבהירה כי כל מוצרי נביעות, הנמצאים בשוק, שווקו לאחר שעמדו בכל בדיקות האיכות והם ראויים ובטוחים לשימוש. מניית נביעות יורדת בכ-11.5%.

מנביעות נמסר ל-TheMarker כי כרגע אין חוסרים ולחברה מלאי לימים הבאים. עם זאת, המלאי צפוי להספיק לימים ספורים בלבד. בכל הנוגע לכדים לבתים, החברה ממשיכה לספקם אולם במתכונת מצומצמת יותר. כך, לקוח המזמין שני כדים יקבל כד אחד בלבד וכדומה.

כפי שפורסם ב-TheMarker, מי עדן הודיעה אתמול בערב כי תשהה את פעילות המילוי של מוצריה. מהחברה נמסר כי בשל חוסר עקביות בתוצאות בדיקות המים השגרתיות באיגום המעיין, שהתקבלו בימים האחרונים, החליטה החברה באופן יזום להשהות את פעילות המילוי של מוצריה. עוד מבטיחה החברה לפעול במהירות לבדיקת הנושא בתיאום עם משרד הבריאות וגורמים מקצועיים נוספים.

החברה הבהירה כי כל מוצרי מי עדן המוגמרים, בבקבוקים ובכדים, הנמצאים ברשתות השיווק או בבתי המנויים, הינם תקינים לחלוטין.

בתגובה להתמהמהות בהודעה לציבור אמרו במי עדן: "אנחנו עובדים כבר מספר ימים עם כל הגורמים הנוגעים בדבר ומבצעים בקרות של מי עדן, מקורות ומעבדות חיצוניות. קורה לפעמים שיש סטיות בבדיקות ומפסיקים לכמה שעות. ברגע שהבנו שהשיבושים יימשכו יותר מיום החלטנו להתריע ולהודיע על כך לציבור".

מנביעות נמסר: "לאחר הגשמים החזקים בשבוע שעבר עקבנו אחר הנושא עם משרד הבריאות. אנחנו לא שואבים כבר מסוף השבוע, קיוינו שנוכל לחזור לשאוב היום, אך לאחר שהיום התברר לנו שעומדים להיות חסרים במלאי - החלטנו להודיע על כך לציבור".

ד"ר מיכל כהן דר, הרופאה המחוזית של מחוז צפון, מסבירה כי "במסגרת בדיקה שגרתית של חברת מקורות במעיין של מי עדן (מעיין הסלוקייה) התגלה לראשונה ב-3 בפברואר זיהום במים, תוצאה שחזרה על עצמה בבדיקות חוזרות. ב-9 בפברואר איפשרתי להם לחזור לשאוב לאחר קבלת תוצאות תקינות, אך מה-10 בפברואר (יום ג' שעבר) חזרו שוב תוצאות גרועות והורינו להם להפסיק שוב את השאיבה".

בעקבות תוצאות אלה הוחלט לבדוק גם מעיינות נוספים באזור, ואכן, ביום חמישי שעבר התגלה זיהום גם במעין של נביעות (מעיין עין זהב בקריית שמונה). לדברי ד"ר כהן דר, "הורינו לנביעות כבר באותו היום להפסיק למלא בקבוקים ולשווק את המים, אך אין לנו שליטה על התזמון שבו החברה מחליטה להודיע על כך לציבור".

לדברי כהן דר, "אין לי כל ספק שהבקבוקים שנמצאים כבר על המדפים תקינים, שכן החברות מחוייבות לבצע בדיקות יומיומיות של המעיין".

ליאור בן ארצי, מנכ"ל מי עדן, אמר ל-TheMarker כי החברה מקיימת בדיקה כל שעה, בנוסף לבדיקות של גורמים חיצוניים וכי בבדיקות המיקרוביליות ופיזיקליות עלו לעיתים סטיות קלות מהנדרש בתקן.

בן ארצי הוסיף כי המחסור יורגש בנקודות המכירה כבר בימים הקרובים. מי עדן מספקת את שירות הכדים למעל 160 אלף בתים ובקבוקים לאלפי נקודות מכירה קמעונאיות.

לדברי בן ארצי, הבעיה שנוצרה נובעת ככל הנראה ממעבר בין ימים גשומים לימים ללא גשם והוא מעריך כי הבעיה תיפתר בימים הקרובים. עם זאת, מכירות המים מינרלים של מי עדן מוערכות בכ-420 מיליון שקל בשנה, לכן גם יום אחד אומר נזק של יותר ממיליון שקל למי עדן.

באשר למעין עין גדי, נמסר ממשרד הבריאות כי בינואר האחרון בוצעו בדיקות שהיו תקינות. "עם זאת", מבהירים במשרד, "נבצע בדיקות נוספות במעיין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן