הבאזז של HP

המהלך שביסס מעמד השיווק מפה לאוזן בעידן הדיגיטלי

שגיא חמץ
שגיא חמץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שגיא חמץ
שגיא חמץ

<<דרגון הוא מחשב נייד חדש של HP. מעבר לכך שהוא מחשב מצוין, ההשקה שלו עשויה להיכנס לדפי ההיסטוריה של השיווק כאחד המהלכים שביססו את מעמדו של השיווק מפה לאוזן בעידן הדיגיטלי ככלי אפקטיווי ומדיד. כמה דברים חוברו יחד כדי להפוך את הדרגון לכזה - מהלך מתוכנן היטב של HP, שיתוף פעולה עם סוכנות שיווק חדשה ויצירתית בשם באזז קורפס וחשיפת נתוני הקמפיין באופן רשמי וגלוי לעיני כל.

הדרגון, או בשמו המקצועי 31 hdx, הוא מחשב חלומי. הבעיה היחידה שלו היא המחיר - 5,500 דולר. המחשב הושק לפני קצת יותר משנה והתוצאות היו מאכזבות. לאחר שלושה חודשים, מספר היחידות שנמכרו היה נמוך ואיש לא התייחס למוצר, לא בכתבות, לא בבלוגים ואפילו לא בפורומים מקצועיים. ב-HP חיפשו פתרון והחלו לתכנן עם באזז קורפס פעילות שתניע שיחה סביב המוצר.

התוצאות, כפי שפורסמו באחרונה במצגת שעלתה ברשת ושעליה חתומה HP, היו מרשימות בכל קנה מידה. בחודש התחרות חל גידול של 84% במכירות הדרגון באתר המכירות של HP, כשהמכירות ממשיכות לצמוח חודשיים אחר כך, וגידול נוסף של 10% בסך כל המכירות בקטגורית המחשבים האישיים באתר.

נתוני הטראפיק שיצרה התחרות ושהניעו את הגידול האדיר במכירות מרשימים לא פחות - חיפוש שם המוצר בגוגל מניב 380 אלף תוצאות. התייחסויות לתחרות הגיעו מ-30 מדינות. גולשים שהתחרו בבלוגים השונים יצרו תכנים, תוכנות, קמפיינים וסרטונים והניעו שיחה אדירה. כך לדוגמה, בכל סרטי הווידאו שהועלו ליוטיוב במסגרת התחרויות נרשמו 10 מיליון צפיות.

ההצלחה של קמפיין הדרגון, כפי שדואגת HP עצמה להבהיר, לא נובעת רק מהמוצר הנכון ומהבלוגרים הנכונים, אלא משינוי התפישה שהביאה אתה החברה לפרויקט, שנבנה מלמטה למעלה - בלוגרים שלקחו חלק בתחרות היו אלה שגיבשו אותה במפגשים מקדימים עם מנהלים ב-HP.

ההשקעה בפרויקט היתה גדולה יחסית - 250 אלף דולר הושקעו בקהל עצמו, במתנות לגולשים ובניהול וקידום התוכן. על הבלוגרים לא נכפה דבר וגם לא ניתן להם דבר במתנה. שכרם שולם להם במטבע החשוב ביותר מבחינת זירת השיחה ברשת - משהו גדול לדבר עליו ולהתחבר אליו.

חלק מהבלוגרים העידו לאחר התחרות כי השיגו בחודש אחד טראפיק של שישה חודשי פעילות רגילים בבלוג. HP מצדה הודיעה כי התחרות היא אות הוכרה והערכה למובילי הדעה ברשת, כי קיבלה מאות פידבקים על המוצר וכי היא תלמד אותם ותטמיע אותם במוצרים הבאים. כמו כן, HP הודיעה כי תמשיך לנהל קשר פתוח עם הבלוגרים ועם עשרות כותבים נוספים שביקשו להיות חלק מפעילויות החברה בעתיד.

הכותב הוא מנכ"ל בלינק

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט