הבאזז של HP

המהלך שביסס מעמד השיווק מפה לאוזן בעידן הדיגיטלי

שגיא חמץ
שגיא חמץ
שגיא חמץ
שגיא חמץ

<<דרגון הוא מחשב נייד חדש של HP. מעבר לכך שהוא מחשב מצוין, ההשקה שלו עשויה להיכנס לדפי ההיסטוריה של השיווק כאחד המהלכים שביססו את מעמדו של השיווק מפה לאוזן בעידן הדיגיטלי ככלי אפקטיווי ומדיד. כמה דברים חוברו יחד כדי להפוך את הדרגון לכזה - מהלך מתוכנן היטב של HP, שיתוף פעולה עם סוכנות שיווק חדשה ויצירתית בשם באזז קורפס וחשיפת נתוני הקמפיין באופן רשמי וגלוי לעיני כל.

הדרגון, או בשמו המקצועי 31 hdx, הוא מחשב חלומי. הבעיה היחידה שלו היא המחיר - 5,500 דולר. המחשב הושק לפני קצת יותר משנה והתוצאות היו מאכזבות. לאחר שלושה חודשים, מספר היחידות שנמכרו היה נמוך ואיש לא התייחס למוצר, לא בכתבות, לא בבלוגים ואפילו לא בפורומים מקצועיים. ב-HP חיפשו פתרון והחלו לתכנן עם באזז קורפס פעילות שתניע שיחה סביב המוצר.

התוצאות, כפי שפורסמו באחרונה במצגת שעלתה ברשת ושעליה חתומה HP, היו מרשימות בכל קנה מידה. בחודש התחרות חל גידול של 84% במכירות הדרגון באתר המכירות של HP, כשהמכירות ממשיכות לצמוח חודשיים אחר כך, וגידול נוסף של 10% בסך כל המכירות בקטגורית המחשבים האישיים באתר.

נתוני הטראפיק שיצרה התחרות ושהניעו את הגידול האדיר במכירות מרשימים לא פחות - חיפוש שם המוצר בגוגל מניב 380 אלף תוצאות. התייחסויות לתחרות הגיעו מ-30 מדינות. גולשים שהתחרו בבלוגים השונים יצרו תכנים, תוכנות, קמפיינים וסרטונים והניעו שיחה אדירה. כך לדוגמה, בכל סרטי הווידאו שהועלו ליוטיוב במסגרת התחרויות נרשמו 10 מיליון צפיות.

ההצלחה של קמפיין הדרגון, כפי שדואגת HP עצמה להבהיר, לא נובעת רק מהמוצר הנכון ומהבלוגרים הנכונים, אלא משינוי התפישה שהביאה אתה החברה לפרויקט, שנבנה מלמטה למעלה - בלוגרים שלקחו חלק בתחרות היו אלה שגיבשו אותה במפגשים מקדימים עם מנהלים ב-HP.

ההשקעה בפרויקט היתה גדולה יחסית - 250 אלף דולר הושקעו בקהל עצמו, במתנות לגולשים ובניהול וקידום התוכן. על הבלוגרים לא נכפה דבר וגם לא ניתן להם דבר במתנה. שכרם שולם להם במטבע החשוב ביותר מבחינת זירת השיחה ברשת - משהו גדול לדבר עליו ולהתחבר אליו.

חלק מהבלוגרים העידו לאחר התחרות כי השיגו בחודש אחד טראפיק של שישה חודשי פעילות רגילים בבלוג. HP מצדה הודיעה כי התחרות היא אות הוכרה והערכה למובילי הדעה ברשת, כי קיבלה מאות פידבקים על המוצר וכי היא תלמד אותם ותטמיע אותם במוצרים הבאים. כמו כן, HP הודיעה כי תמשיך לנהל קשר פתוח עם הבלוגרים ועם עשרות כותבים נוספים שביקשו להיות חלק מפעילויות החברה בעתיד.

הכותב הוא מנכ"ל בלינק

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה