הרשות השנייה קנסה את ערוץ 10 ברבע מיליון שקל בגין פרסום סמוי ב"הישרדות"

הערוץ איפשר פרסום סמוי נרחב למוצרי פרוקטר אנד גמבל

עדי דברת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי דברת

הרשות השנייה קנסה את ערוץ 10 בשלוש דקות פרסום בגין פעילות תוכן שיווקי אסורה בתוכנית הישרדות - כך נודע ל-TheMarker. הערך הכספי של הקנס מסתכם בכ-240 אלף שקל.

כפי שפורסם לראשונה ב-TheMarker, הרשות השנייה פתחה לפני כחודש בהליך של הפרה לכאורה של כללי האתיקה נגד פעילות התוכן השיווקי בתוכנית הישרדות.

מחילים את חוקי האתיקה

במכתב שנשלח לפני כחודש מהרשות השנייה לערוץ 10, נקבע כי הערוץ הפר לכאורה את כללי האתיקה הנוגעים לתוכן שיווקי והתבקש להגיב בתוך עשרה ימים. אתמול החליטה הרשות השנייה כי הערוץ אכן הפר את כללי האתיקה.

חוק הרשות השנייה קובע כי תוכן שיווקי אסור למעט במקרים ספציפיים שנקבעו בכללים. לפני כשנה אימצה הרשות השנייה את עקרונות ועדת כשר שהוקמה מטעמה, ובימים האחרונים נמצאים עקרונות אלה בתהליכי החלה.

ועדת כשר קבעה קוד אתי לשיתופי פעולה מסחריים בשידורי הטלוויזיה, לפיהם, בין היתר, ערוצים 2 ו-10 יוכלו לשלב תוכן שיווקי בתוכניות בידור, בטלנובלות ובתוכניות אירוח קלילות. לעומת זאת, בשידורי חדשות, תחקירים ותוכניות ילדים ייאסרו שידורי תכנים פרסומיים.

"חרגו מגבול הסביר"

מערוץ 10 נמסר בתגובה כי "כל הנושאים שעל הפרק בינינו לבין הרשות השנייה, מתנהלים בינינו לבין הרשות השנייה."

הרשות השנייה אישרה את הידיעה ומסרה בתגובה כי: "ועדת ההפרות של הרשות השנייה קבעה כי החשיפה הפרסומית המצטברת חרגה מגבול הסביר, בניגוד לכלל 9 לכללי האתיקה בפרסומות.

"לערוץ נקבעה הפרה ונטילה של שלוש דקות מזמן הפרסומות, שתתבצע בזמן תואם לביצוע ההפרה. לערוץ שמורה הזכות לערעור בפני מנכ"ל הרשות השנייה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם

ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרלי. נותרה חצי נקודת אחוז נוספת עד לרף הריבית שהבנק מתכוון להגיע אליו

עוד מאמץ אחד קטן: הבנק הפדרלי עומד לשחרר את החבל. כך זה ישפיע עלינו