דב אלפון יחליף את דוד לנדאו בתפקיד עורך "הארץ"

סגן המו"ל גיא רולניק: "הבחירה באלפון היתה טבעית; הוא מביא עמו ל"הארץ" ניסיון רב בעיתונות המשלב כישרון, ברק ומקוריות"

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

דב אלפון הוא העורך הבא של עיתון "הארץ", כך החליטה מועצת המנהלים של החברה. גיא רולניק, סגן המו"ל של קבוצת "הארץ" אמר: "הבחירה באלפון היתה טבעית והיא איתות למחויבות שלנו להצעיד את העיתון לצמיחה ולהרחבה משמעותית של קהל הקוראים, בהמשך לגידול הניכר שהיה בשנים האחרונות".

מו"ל "הארץ", עמוס שוקן, אמר שלנדאו נכנס לתפקיד העורך הראשי בתקופה לא קלה לעיתון ולמערכת. בכהונתו, אמר שוקן, השכיל לנדאו לבטא את המחויבות של "הארץ" לערכים של ציונות פרגמטית, והוא מסיים אותה עם הישגים עיתונאיים גדולים וכאשר לעיתון תפוצה גבוהה כמו שמעולם לא היתה לו, ומעמדו חזק מתמיד, בישראל ובחו"ל. שוקן אמר שהוא שמח שאלפון, שמילא בהצלחה תפקידים חשובים ב"הארץ" במשך 15 שנה, חוזר עכשיו לעיתון כעורך ראשי.

אלפון, בן 46, החל את דרכו העיתונאית בשבועון "כותרת ראשית" ב-1984. הוא הצטרף ל"הארץ" חמש שנים לאחר מכן ומילא בו שורה של תפקידים. בין השאר הקים את מדור התרבות "גלריה", ערך את מוסף "הארץ" בשנים 1992-7, היה כתב העיתון בפאריס ויצר את דמותו של "קפטן אינטרנט" ואת עלילותיה. בינואר 2001 הצטרף ל-TheMarker, ייסד את המגזין החודשי והיה עורכו הראשון.

בינואר 2004 עזב אלפון את "הארץ" ומונה לתפקיד העורך הראשי של ההוצאה לאור "כנרת זמורה-ביתן דביר". בתקופת כהונתו הצטרפו עורכים וסופרים רבים להוצאה ושיעור רבי המכר שלה הוכפל ויותר. היא נחשבת היום להוצאה לאור הגדולה והמשפיעה בישראל.

"אלפון מביא עימו ל'הארץ' ניסיון רב בעיתונות המשלב כישרון, ברק ומקוריות" אמר גיא רולניק, "בשנים האחרונות הוכיח עצמו לא רק כעיתונאי מחונן אלא כעורך שמחדש בתחומים מגוונים. אני משוכנע שבהנהגתו יידע עיתון 'הארץ' להמשיך לצמוח, להתחדש ולחזק את מעמדו כעיתון האיכותי והחשוב ביותר בישראל בתקופה מאתגרת זאת בעולם התקשורת".

אלפון אמר: "אני נרגש לחזור ל'הארץ' ומצפה בקוצר רוח למפגש המחודש עם העיתונאים המצוינים שלו. אני מודה על הבעת האמון ועל ההזדמנות להוביל את העיתון החשוב בישראל לעבר השינויים הדרושים להמשך הצלחתו".

דוד לנדאו אמר כי זכה להיות שותף להובלת ספינת הדגל של העיתונות העברית והוא מסיים את כהונתו בתחושת גאווה: ראשית, בתפישת העולם המדריכה את "הארץ", ברצינות שבה הוא מתייחס לתפקידו הציבורי, ובדרך שבה הוא מילא ייעוד זה בימים דרמטיים שהסעירו את החברה הישראלית; שנית בזהותו הערכית, הציונית, שוחרת השלום - אך המפוכחת של העיתון, ובהיותו בעל מצפון ציבורי; ולא פחות מכך, בעובדה שבשנים של משבר עולמי מחריף בתעשיית העיתונות רשם "הארץ" הצלחות מקצועיות ומסחריות מרשימות, תוך שמירה על איכותו הנודעת ועל אתיקה מקצועית ובלתי מתפשרת.

תפוצת עיתון "הארץ" גדלה בשלוש השנים האחרונות ב-25%, בניגוד למגמת הירידה בעיתונים בארץ ובחו"ל. על פי נתונים מבוקרים גדל מספר המנויים בתשלום של העיתון בשנת 2007 ב-8.4% והגיע לשיא של כל הזמנים של 65 אלף מנויים. מדי יום מופץ העיתון ב-72 אלף עותקים ובסופי שבוע בקרוב ל-100 אלף עותקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"