פרטנר והמזרחי-טפחות - בין מנצחי מדד מותגי העתיד

גיליון יולי של מגזין TheMarker, החושף את מדד מותגי העתיד, רואה אור בימים אלה וכולל את רשימת המנצחים

מייקי דגן
מייקי דגן
מייקי דגן
מייקי דגן

מאת: מייקי דגן וסיוון קלינגבייל

60% ממנויי פרטנר ימליצו על שירותי החברה לחבריהם, לעומת 45.4% של סלקום ו32.5% של פלאפון. רק 13% ממנויי פרטנר מדרגים את האפשרות שימליצו עליה בסבירות נמוכה, לעומת כ-23% בסלקום וכ-35% בפלאפון - כך עולה ממדד מותגי העתיד של מגזין TheMarker.

כל מרואיין, בכל אחד מהתחומים שנבדקו, נשאל מהו המותג שהשתמש בו באחרונה או שהוא משתמש בו באופן קבוע. לאחר שהשיב לשאלה, הוא נשאל מהי הסבירות שימליץ על מותג זה לחבר, עמית לעבודה או לבן משפחה. הוא התבקש לדרג זאת בין 1 (סבירות נמוכה מאוד) ל-7 (סבירות גבוהה מאוד).

תוצאות הסקר של מדד מותגי העתיד מעלות גם כי 40% מלקוחות Yes ימליצו על החברה בסבירות גבוהה לידידים ולמשפחה, ורק כ-31% מלקוחותיה של HOT ימליצו עליה. עם זאת, שתי החברות קיבלו שיעור המלצה נמוך יחסית - פחות מ-40%. פירוש הדבר הוא שרבים ממנויי הטלוויזיה הרב ערוצית אינם מוכנים כלל להמליץ על הספק שלהם.

עוד נמצא כי שיעורי הממליצים מקרב לקוחות הבנקים הגדולים נמוכים לעומת שיעורי ההמלצה של לקוחות הבנקים הבינוניים והקטנים. כ-54% מלקוחות מזרחי-טפחות היו ממליצים לחבר להצטרף אליו - לעומת שני הבנקים הגדולים, הפועלים ולאומי, שרק כ-37% וכ-39% מלקוחותיהם (בהתאמה) היו מציעים לחבר לחוות את החוויה הבנקאית שלהם. שיעורי ההמלצה של בנק דיסקונט מחמיאים מאלה של לאומי ופועלים - כ-49%.

מדד מותגי העתיד נועד למדוד את פוטנציאל הצמיחה של מותגים בעולם השיווק המתחדש של השנים האחרונות, בעקבות מהפכת האינטרנט. התוצאה הדרמטית ביותר של השינוי ביחסי הצרכן והמותג היא העברת הכוח לצרכן: ללקוח יש כיום כוח עצום כמשווק המותג. אם הוא מייצר באז חיובי, גדלים סיכויי הצמיחה של המותג. מדד מותגי העתיד מייצג את הפוטנציאל של הבאז החיובי ושל יכולת צמיחת המותגים.

נועם רז, מנכ"ל משותף במידע שיווקי סי.איי, אמר כי "בעבר נהגו לחשוב ששירות טוב הוא בסיס לנאמנות לקוחות, וכיום ברור שרק שירות מצוין עשוי לנבא נאמנות. המודל שלנו עושה צעד קדימה. הוא משלב שירות, חוזק מותג ורגשות צרכנים. הוא מודד את פוטנציאל צמיחת המותג דרך הלקוחות, שמרוצים ממנו במידה שימליצו עליו באופן פעיל לקרוביהם".

המתודולוגיה של מדד מותגי העתיד

לאתר מגזין TheMarker

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית