זכית בפלזמה בפחות מ-2 שקלים? לא בטוח שתקבל

מספר צ'קים של המיזם הנוצץ SMS Winner, הפועל בשיטת המכרז ההפוך, חזרו באחרונה; צרכנים מתלוננים שלא קיבלו עשרות מוצרים בהם זכו ביושר; יעקב קדמי, מבעלי המיזם: "מדובר בטעות של הבנק ובתקלות טכניות"

איילה צורף
איילה צורף
איילה צורף
איילה צורף

מאת איילה צורף ורוני לינדר-גנץ

האם המיזם הנוצץ והמבטיח SMS Winner הסתבך כבר בתחילת דרכו, יחד עם אחד מבעליו - גורו השיווק יעקב קדמי? בימים האחרונים כמה צ'קים של חברת SMS Winner, שקדמי הוא אחד מבעליה חזרו. בנוסף, במערכת TheMarker התקבלו תלונות של צרכנים רבים על כך שזכו בעשרות מוצרים אך לא קיבלו אותם עד כה.

המיזם החל לפעול בנובמבר והוא פועל במתכונת "המכרז ההפוך" שבו דווקא המשתתף שהציע את המחיר הזול ביותר הוא הזוכה. כך, הובטח, יוכלו המשתתפים לזכות במוצרים יקרים במחירים זניחים: פלזמה בפחות מ-2 שקלים ואופנוע בפחות משקל אחד.

בקמפיין הפרסום של SMS Winner, שעלה כמליון דולר, מככב זוג גנבים, שמוותר על הגניבה משום שב-SMS Winner הם יכולים לזכות במוצרים במחיר שקלים בודדים בתמורה למשלוח SMS בעלות של 5-10 שקלים.

המסר עבד היטב: לצרכנים רבים העסק נשמע כמו חלום, והם שמחו לקחת בו חלק. אבל ל-TheMarker נודע כי צרכנים מדווחים שהמוצרים בהם זכו לא הגיעו: למערכת הגיעו עדויות של למעלה מ-10 צרכנים שביחד לא קיבלו יותר מ-20 מוצרים בהם זכו החל מסוף נובמבר ועד היום, בשווי כולל של עשרות ואולי מאות אלפי שקלים.

כאמור, לא רק הצרכנים נפגעו מהמיזם: כך למשל מספר ל-TheMarker בעליו של אתר אינטרנט, שקמפיין SMS winner פורסם בו בהרחבה: "הם קנו אצלנו שטחי פרסום בעשרות אלפי דולרים, אבל הצ'ק ששילמו לי חזר. מאז עבר שבוע, והכסף לא הופקד בחשבון הבנק, למרות שנאמר לנו שמדובר בטעות". סמנכ"ל מסחרי בגוף מדיה אחר שגם בו התפרסם הקמפיין: "לא הייתי בטוח שיש כיסוי לצ'קים שלהם, ולכן גביתי את כסף במזומן, לפני שהעליתי את הקמפיין לאוויר. היום אני שומע שיש כמה צ'קים שלהם שחזרו".

בראיון עמו, שנערך לפני חודש ב-TheMarker, אמר קדמי כי חברת ספרינט מחזיקה ב-50% מהבעלות על החברה; דודי שטרנברג מחזיק ב-42.5% וקדמי עצמו מחזיק ב-7.5%. עם זאת, כעת טוענת ספרינט כי אינה קשורה עם המיזם בקשרי בעלות בשום צורה ואופן: "הקשר היחיד שלנו למיזם היה בכך שסיפקנו להם סחורה וגם קשר זה הסתיים לפני שלושה חודשים". את תגובתו של קדמי לעניין זה לא ניתן היה להשיג עד מועד סגירת הגיליון.

אגב, מנכ"ל החברה, דודי שטרנברג, היה עד לא מכבר מנכ"ל חברת נ.ד יישומים, מפעילת אתר ההכרויות "פופיק". נגד חברה זו הוגשה לפני 3 חודשים בקשה לתביעה ייצוגית, בטענה כי האתר שלח לגולשיו הודעות SMS בעלות של 5 שקלים, מבלי ליידע אותם על כך מראש או לקבל את הסכמתם.

זכו, אך לא קיבלו

רבים מהזוכים במכרזים הללו הם שחקנים קבועים שסיגלו לעצמם שיטות עבודה שמגדילות את סיכויי הזכייה שלהם. אחת השיטות היא "הצפה" - כלומר שליחת עשרות ואף מאות הודעות SMS כדי להגדיל משמעותית את סיכויי הזכייה. עבור אנשים אלה, הצטברו עלויות משלוחי ה-SMS לאלפי שקלים, ואף יותר. מכיוון שזכו - זה היה אמור להשתלם להם. אך מנגד, אם לא יקבלו את המוצרים בהם זכו, הם לא רק יתאכזבו, אלא יפסידו סכומים גדולים של כסף.

יואב (שם בדוי), 24,שהשתתף בקביעות במשחקי ווינר וגם זכה לא מעט פעמים, מספר כי החברה לא סיפקה לו ולבני משפחתו שישה מוצרים בהם זכו כבר לפני יותר מחודש : "המוצרים שזכיתי בהם בנובמבר סופקו. זכיות מדצמבר כבר בקושי סופקו, ולמעשה באמצע ינואר קיבלתי את המוצר האחרון. החברה הזאת חייבת לנו מוצרים בעשרות אלפי שקלים - פלזמה, LCD, מחשב נייד ועוד".

גם עומר (שם בדוי) ובני משפחתו שיחקו באופן קבוע באתר, וניכוו: "השתתפנו במכרזים באופן קבוע מתחילת נובמבר ועד הימים האחרונים. בסך הכל זכינו ב-22 מוצרים, מתוכם קיבלנו רק ארבעה. החברה חייבת לנו חמישה או שישה מסכי פלזמה, מחשבים ניידים ושולחניים, מסכי מחשב, מדפסת לייזר, מכשירי איי-פוד. היחיד שקיבל שלושה מתוך ארבעה מוצרים בהם זכה הוא אבא שלי ששיחק ממש בתחילת נובמבר כשהאתר התחיל לפעול". עומר מעריך כי בני המשפחה הוציאו במכרזים סכום כולל של כ-20 אלף שקל.

"זאת תקלה טכנית"

כל המתלוננים עמם שוחחנו מדווחים על מענה קבוע ומתסכל מצד שירות הלקוחות של החברה. "התקשרתי לשם אולי 200 פעם, אני מכיר את כל המוקדניות, ותמיד אותו מענה: 'אנחנו מתנצלים, חל עיכוב, שליח של חברת השליחויות ייצור איתך קשר', וכדומה", מספר אפי סדן מבני ברק, שהחברה חייבת לו ולאשתו שני מוצרים: "לפעמים המוקדנית מציגה את עצמה בתחילת השיחה בשם אחד, וכשאני שואל בסוף השיחה עם מי דיברתי היא אומרת שם אחר. פשוט קטסטרופה".

לדברי עומר, "בהתחלה הם אמרו שהמוצרים יגיעו בתוך 21 יום, הם הפסיקו להגיד את זה, וכשאמרנו להם "הרי הבטחתם בתוך 21 יום" הם השיבו לתדהמתנו שדבר כזה לא נאמר אף פעם ושזה לא כתוב בתקנון. זה פשוט מצב מייאש".

לדברי דודי שטרנברג, מנכ"ל ואחד השותפים ב-SMS Winner "מאז שעלינו לאוויר בנובמבר, זכו כ-180 איש במוצרים, מתוכם סופקו כ-130 מוצרים בזמני אספקה שנעו בין שבוע ל-21 יום. במקרים אחרים, אם אחרנו, שידרגנו את המוצרים או שהוספנו פיצוי. אנחנו עושים את המיטב כדי לתת שירות טוב ללקוחות האתר, אך לפעמים גם נוצרים עיכובים שלא תמיד נמצאים בשליטתנו". קדמי הוסיף כי אם לקוחות לא קיבלו את המגיע להם, הרי ש"מדובר בתקלה טכנית. מרבית הלקוחות קיבלו את המוצרים בהם זכו, ואלו שלא קיבלו, יקבלו אותם בהקדם".

אגב, בדקנו את תקנון החברה וגילינו כי אכן לא מצוינת שם כל התחייבות לגבי מועד האספקה. שטרנברג טוען כי מדובר בטעות של האתר, שעדכן את התקנון ושכח לעדכן את עניין ההתחייבות לזמן אספקה. לדברי עינת ברכה, ראש המחלקה המשפטית בארגון "אמון הציבור", "תנאי מהותי בעסקה הוא מועד האספקה - העסק חייב להודיע ללקוח תוך כמה זמן יסופק לו המוצר שרכש. במידה והעסק אינו נוקב במועד אספקה ספציפי, קובע החוק כי עליו לעמוד בהתחייבותו בתוך זמן סביר, הנקבע בין היתר, לפי סוג המוצר. על פניו, זמן אספקה של מספר חודשים אינו סביר".

כדאי לדעת גם שהרווחים של האתר אינם מתמצים בעלות משלוח הודעות ה-SMS: עיון בתקנון מעלה כי החברה גובה תשלום של 50 אגורות גם עבור הודעות עדכון ב-SMS שהיא שולחת ללקוחות. כך, למשל, הודעה שמבשרת לצרכן שהצעתו נפסלה תעלה לו 50 אגורות, וכך גם הודעה על שינוי מיקומו של המציע במכרז או הודעת זכיה. גם הודעות עדכון על מכרזים שנפתחו, נסגרו וכו': "שליחת ההצעה הראשונית מהווה הסכמה גם לחיובים הבאים", נכתב בתקנון, וכדאי לקחת זאת בחשבון.

"זאת רק טעות"

בראיון שנערך לפני חודש, אמר קדמי: "אני מכיר היטב את עולם המכרזים ואת עולם הסלולר, והמיזם הזה הוא כבר כיום הצלחה - ויהיה הצלחה עוד יותר גדולה. את החודשיים הראשונים סיימנו עם מחזור כולל של כ-700 אלף שקל", סיפר קדמי בגאווה, "אני מעריך שנוכל להגיע למחזורים של מיליוני שקלים בחודש מהר מאוד". אך משהו השתבש בדרך אל העושר. "יש כאן טעות של הבנק הבינלאומי, טעות שבגללה חזרו 7 צ'קים", אומר ל-TheMarker דודי שטרנברג, מנכ"ל ואחד השותפים במיזם: "יש לנו יתרת זכות גדולה מאד, וזה מאד מתסכל אותי לדעת שיש כסף בבנק, אבל הצ'קים חזרו למרות זאת. הבעיה טופלה, ועד יום ראשון הכסף יכנס לחשבונות הבנק של כל הספקים שלנו. דרשנו מהבנק להתנצל על הטעות שעשה".

בסכסוך הזה עם הבנק לא מעורבים רק שטרנברג ומנהל סניף הבנק הבינלאומי, אלא גם הבעלים של הבנק צדיק בינו. קדמי, אדם בעל השפעה וחברים בכירים מאד במשק הישראלי, פנה ישירות לצדיק בינו, הבעלים של הבינלאומי, וביקש ממנו, לדבריו, לפתור את הבעיה בהקדם, שכן נגרם לחברה נזק תדמיתי וכלכלי משמעותי.

ואולם מהבינלאומי נמסר בתגובה : "מבלי להיכנס לפירוט הפעילות בחשבון מפאת סודיות בנקאי-לקוח, נוכל לומר כי כל מה שנעשה בחשבון המדובר, נעשה כדין". בתגובה לשאלה מדוע לא כובדו צ'קים של החברה אמר קדמי : "הבנק החזיר את הצ'קים שלא כדין, זאת, מאחר ויש כסף בחשבון. מנהל הבנק פעל בצורה שאינה אתית ואינה מקצועית, ולכן ננקוט במהלכים משפטיים נגד הבנק".

יעקב קדמי:

"יש כסף בחשבון והבנק החזיר את הצ'קים שלא כדין ופעל בצורה שאינה אתית ואינה מקצועית. ולכן ננקוט במהלכים משפטיים נגד הבנק"

הבנק הבינלאומי:

"מבלי להיכנס לפירוט הפעילות בחשבון מפאת סודיות בנקאי-לקוח, נוכל לומר כי כל מה שנעשה בחשבון המדובר, נעשה כדין"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"